Mobilya Modelleri

Stüdyo Daireler İçin Uygun Mobilya Seçimleri

Stüdyo Daire DekorasyonuGünümüzde özellikle gençler ve genç aileler tarafından daha çok tercih edilmeye başlayan stüdyo daireler metrekare olarak daha küçük oldukları için birçok kişiye ekonomik olarak da daha uygun gelmektedir. Stüdyo daireye yerleşecek kişilerin kafasındaki en büyük soru işareti nasıl sığacağı ve nasıl dekore etmesi gerektiğidir. Alan küçük olduğu için seçilen mobilyaların hem dekoratif hem de işlevsel olması ve buna göre tasarlanması gereklidir. Ne tarz mobilyalar seçmeniz gerektiği konusunda bu yazı size yardımcı olacaktır.

stüdyo daire için mobilyalar
stüdyo daire için mobilyalar

İşlevsel Mobilyalarla Yaşam Alanı Oluşturun

Normal bir eve göre stüdyo daire için mobilya seçmek daha zor ve üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Küçük bir alan içinde değişik yaşam alanları oluşturmak zorunda kalırsınız. Bunun için çok da korkmaya gerek yok çünkü kullanımı yaygınlaşan bu tür daireler için düşünülmüş ve üretilmiş pek çok tasarım var. Bu tasarımlara siz de kendi yaratıcılığınızla küçük dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Kullanım alanlarına göre seçebileceğiniz mobilya fikirlerini yazının devamında bulabilirsiniz.  • Mutfak için ayrı bir alan olmasını planlıyorsanız yatak odası ve oturma odası bir bütün olarak yaşam alanı olabilecek şekilde tasarlanmalıdır. Mutfak küçük olacağı için son derece fonksiyonel olmalıdır. Duvara monte raflara eşyaların yerleştirileceği köşe bir mutfak ideal bir seçim olabilir. Yemek alanı olarak oturma odası kullanılırsa yemek masası oraya yerleştirilir ve mutfak daha geniş bir alana dönüşebilir veya bir bar tezgahını hem sınır belirleyici olarak kullanabilir hem de orada yemek yiyebilirsiniz.
  • Oturma Odası alanın büyüklüğüne göre seçilmiş bir masa aynı zamanda gelen konuklarla birlikte yemek yenilebilecek bir yer olabilir. Eğer masa ile alan fazla daralıyorsa değişiklik ayaklarla yükseltebileceğiniz ve istediğiniz gibi hareket ettirebileceğiniz bir tabla kullanabilirsiniz. Seçilecek olan koltukların açılınca yatak olması gelen misafirlerin gerektiğinde yatabilmesi için çok doğru bir tercih olacaktır. Eğer boğucu bir görünüm oluşturmayacaksa oturma odasını yatak odasından bir kitaplık ile ayırabilirsiniz.
  • Yatak Odası için illa küçükte olsa bir dolabım olsun gibi bir düşünceniz yoksa onun yerine üzeri aynalı ve çekmeceli bir komodin veya tuvalet aynası seçebilirsiniz. Yatak seçerken altında depolama için çok yardımcı olacak bazalı bir model olmasına özen gösterilmelidir. Yeni tasarımlarda artık kullanılmadığında duvara doğru kapanabilen yataklar mevcut, imkan varsa o tarz işlevsel bir tasarım seçilmesi stüdyo daire için ideal bir seçimdir.
stüdyo daire için halı ve perde önerileri
stüdyo daire için halı ve perde önerileri

Stüdyo Dairelerde Perde Ve Halı Seçimi

Stüdyo daireler zaten dar alanlar olduğu için aslında perde kullanmamak en idealidir. Bu tarz alanlarda daha ferah bir görünüm elde edebilmek için mümkün olduğunca gün ışığından yararlanılmalıdır. Perde yerine gerektiğinde kapatılabilecek farklı tipte panjur alternatiflerinden tercih edilebilir. Halı ise yemek odası ve yatak odasını farklı alan olarak gösterecek şekilde iki tane seçilmelidir. Halı seçerken küçük olmasına dikkat edilmeli, renkli çizimler ve çok desenli modellerden uzak durulmalıdır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close