Genel

Servet Dökmeden Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır İşte İpuçları

Makul Fiyatlarla Ev Dekorasyonu YapmaServet Dökmeden Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır İşte İpuçları

Servet Dökmeden Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır İşte İpuçları
Servet Dökmeden Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır İşte İpuçları

Her aile bireyinin göz zevki ve rahatlığı için üretilen ev dekorasyon ürünlerine servet dökmeden de sahip olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Servet Dökmeden Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır İşte İpuçları isimli makalemizde yer alan adımları hayatınıza daha doğrusu ev dekorasyonunuza yansıtmaya başlamanız yeterli olacaktır. Bütçeniz kısıtlı tutarlara mahkum kaldığı için dekorasyon da neymiş, dekorasyon benim neyi gibisine fikirlere kapılmanıza hiç gerek yok. Hepimizin içerisinde huzurlu ve mutlu olabileceği bir ev dekorasyonu yapmaya gücü vardır. İşte sizler için hazırladığımız, sadece küçük rötuşlar ve detaylara el atarak büyük farklar oluşturabileceğiniz pratik ev dekorasyon ipuçlarımız.

Işıklandırma Diyip Geçmeyin

Ev Aydınlatması Nasıl Olmalı
Ev Aydınlatması Nasıl Olmalı

Ev dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de aydınlatma ürünleridir. Ev dekorasyonunda aydınlatmanın önemi çok büyük olsa da maalesef pek çoğumuz bunun farkında bile değiliz. Örneğin led ışıkları ev dekorasyonunuzun her odasına sokarak çok küçük maliyetlerle çok daha modern ve sıcak bir yuva hissi sağlayabilirsiniz. Ev dekorasyonunda aydınlatmanın önemi konularını da ele aldığımıza göre bir sonraki adımı anlatabiliriz.

Ev Dekorasyonunda Renklerin Önemi

Ev Dekorasyonunda Renk Seçimi
Ev Dekorasyonunda Renk Seçimi

Modaya uymak için ya da değişiklik için ev duvarlarımızda, eşyalarımızda zaman zaman renk değişikliklerine gideriz. Ancak unutulmamalıdır ki her rengin bir moda süresi vardır. Modası geçtikten sonra ne yapacaksınız? Sizlere hiç ama hiç modası geçmeyecek iki renk söyleyeceğiz. Siyah ve beyaz renklerini ev dekorasyonunuzla kombin haline getirerek çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Trendleri ve modası asla geçmeyen iki rengi koruyarak araya farklı renklerde serpiştirebilirsiniz. Ev dekorasyonunda renklerin önemi konularını da ele aldıktan sonra diğer konumuza geçiş yapalım.

Pasaklı ve Dağınık Görünmemek İçin Bunlara Dikkat Edin

Büyük Ev İçin Aksesuar Seçimi
Büyük Ev İçin Aksesuar Seçimi

Alışveriş sever insanlarız. Bir ürün mağazasına gittiğimiz zaman o an için hoşumuza gidebilecek küçük ev aksesuarlarını satın alıp duruyoruz. Ama bilmiyoruz ki evde ne kadar çok küçük aksesuar olursa evimiz o kadar pasaklı yani dağınık görünür. Bu nedenle evinizde çok fazla küçük aksesuar, küçük eşya kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bunların yerine daha büyük boyda üretilmiş modern, akustik, vintage, retro ya da zevkinize uygun olan herhangi birkaç aksesuar ile evinizi canlandırmanız yerinde bir seçim olacaktır. Aksesuar derken elbette sadece vazolardan ve süs eşyalarından bahsetmiyoruz. Büyük ebatlı ve dolgun türdeki yer minderleri, şık ve büyük ayaklı mumluklar kullanarak dekorasyonunuzu sanki baştan sona değiştirmiş gibi etkiler yakalayabilirsiniz. Ev dekorasyonunda aksesuar seçimi konusunun hemen ardından diğer konulara geçelim.ucuzHazır ya da Standart Tablolardan Uzak Durun

Ev Dekorasyonunda Tablonun Önemi
Ev Dekorasyonunda Tablonun Önemi

Hemen hemen herkesin evinde bir ya da birkaç tablo vardır. Bunlar standart, klasik tablolar olarak adlandırılır. İyi bir seçim olsa da yerinde bir seçim değildir. Dekorasyonda önemli olan niteliktir. Kendi elinizi ve yaratıcılığınızı kullanarak elinizin altında yer alan kart postalları kullanarak kendinize harika bir kolaj türü tablo tasarlayabilirsiniz. Veya bunun yerine atılmaya yüz tutmuş eski tür objelerinizi devreye alarak yine yaratıcılığınızla bütünleştirdikten sonra eviniz için güzel bir aksesuar oluşturabilirsiniz. Ayrıca söylemeden geçmeyelim; eskiyen kumaşlarınızı çöpe göndermekten artık vazgeçin çünkü bir işe yaramaz dediğiniz bu kumaş parçaları ileride size harika bir sanat eseri gibi değişik bir perde tasarımı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Kim bilir belki mutfağınızın bir köşesine, belki misafir odasına belki de çocukların odasına. Ev dekorasyonunda tabloların önemini işleyerek diğer hususlara göz gezdirelim.

Sadelik Her Dekorasyon İçin Temel Kavramdır

Sade Koltuk Takımlarıyla Evinize Ayrı Bir Hava Katın
Sade Koltuk Takımlarıyla Evinize Ayrı Bir Hava Katın

Kanepe, koltuk gibi materyalleri satın alırken kesinlikle sade olan modellere yönelmeye çalışın. Sade kanepeler her daim ve her dekorasyon modeline – tarzına uyum gösterebilecek materyallerdir. Örneğin zigzag yaylarla üretilmiş, kuş tüyü kullanılarak doldurulmuş ya da isteğinize göre elyaf dolgularla bütünleştirilmiş bir sade renk – sade tasarıma sahip kanepe nereden baksanız size en az 10 – 15 sene gidecektir.

Eski Eşyalarla Evinizin Havasını Değiştirin

Eski Ev Eşyalarınızı Değerlendirin
Eski Ev Eşyalarınızı Değerlendirin

Eski eşyalarınızın ahşap parçalarını kullanabilirsiniz. Boyayabilir, parlatabilir, değişik teknikler uygulayabilir ve ortaya şaheser denilebilecek dekoratif bir ürüne dönüştürebilirsiniz. Bu arada unutmadan geçmeyelim. Eğer kiracı iseniz ya da evinizi değiştirme gibi bir ihtimaliniz var ise kesinlikle yaşadığınız evin büyüklüğüne ve şekillerine göre mobilya almayın. Ev değişikliğinin ardından mevcut eşyalarınız yeni evinize uymayabilir.

Banyoların Dekorasyondaki Yeri

Banyo Dekorasyonu
Banyo Dekorasyonu

Son konumuzda banyoyu işleyelim istiyoruz.  Modaya uymak ya da değişik bir şıklık arz ettiği için pek çok insan cam materyaller kullanılarak üretilmiş banyo aksesuarları, banyo zeminleri hatta banyo duvarları kullanıyor. Ancak bu materyaller hem pahalı, hem kullanışsız, hem temizlemesi zor hem de modası çok ama çok çabuk geçiyor. Bunun yerine çok daha dayanıklı, kaliteli banyo ürünlerine yönelmelisiniz. Yazımıza son verirken Servet Dökmeden Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır İşte İpuçları konulu makalemizi beğendiğinizi umut ediyoruz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close