Genel

Küçük Evler İçin Satın Alınabilecek Dekorasyon Ürünleri

Küçük Evler İçin Dekorasyon FikirleriKüçük Evler İçin Satın Alınabilecek Dekorasyon Ürünleri

Küçük Evler İçin Satın Alınabilecek Dekorasyon Ürünleri
Küçük Evler İçin Satın Alınabilecek Dekorasyon Ürünleri

Kiralık ya da satın aldığınızın hayallerinizden daha da küçük olması sizi yanıltmasın. Küçük ev eşittir şık olmayan ve kullanışlılıktan uzak demek değildir. Küçük evleri dekore ederken ya da dekorasyonunuzu yenilerken uygulayabileceğiniz pek çok ipucu vardır. Bizlerde bugün ki yazımızda Küçük Evler İçin Satın Alınabilecek Dekorasyon Ürünleri hakkında püf noktaları hazırlayarak sizlerin yorumuna sunuyoruz. İşte tüm yönleriyle küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır? Küçük oda dekorasyonu nasıl yapılır? Küçük evler için akıllı çözümler barındıran konumuzun diğer detayları.

Güneş Işınlarından Daha Fazla Faydalanın

Küçük Ev Güneş Işığından Yararlanma
Küçük Ev Güneş Işığından Yararlanma

Hangi oda olduğu, evinizin hangi bölümü olduğu hiç fark yapmaz. Küçük ev dekorasyonunda o evi canlandırmanın ve daha şık göstermenin en temel yolu gün ışığından olabildiğince istifade edebilmektir. Aydınlık ve gün ışığı evin daha ferah ve daha geniş görünmesine katkı sunabilen etkilerdendir. Bu nedenle ev dekorasyonunda perde seçiminin önemi de oldukça büyüktür. Kalın tülleri kesinlikle kullanmayın, daha ince hoş perdeler satın alarak gün ışığının evinizin odalarını aydınlatmasına izin verin. Burada bir ipucu daha belirtelim: uzun ince tüller ve perdeler evin tavanının olduğundan daha yüksek olduğu yanılgılarını yansıtarak evinizi daha büyük – daha geniş göstermeye destek olacaktır. Gün ışığına ek olarak evin tamamı için geçerli olan bir ev dekorasyon tavsiyeleri daha vardır ki o da aplik ya da spot türü ev dekorasyon aydınlatma ürünleridir. Bu ürünlerden duvara monte edilen türünden satın alırsanız aynı zamanda yerden de tasarruf sağlamış olursunuz.Ev Zeminini Açık Renklere Yönlendirin

Küçük Ev Zemini Önerileri
Küçük Ev Zemini Önerileri

Dekorasyonda renklerin önemi düşünülenden de fazladır. Örneğin açık renk yer zemini, açık renk duvar ya da açık renk duvar kağıtları evin daha geniş gösterilmesine yardımcı olacağı gibi açık renk koltuk takımı modelleri de bu etkiyi arttıracaktır. Bu dekorasyon ipucuna ek olarak şunu da belirtmek isteriz: açık renk parkelerle kaplı zemine tüm zemini kaplayacak şekilde açık renk bir halı yerleştirdiğiniz zaman yer ile halı aynı bir bütünün parçasıymış gibi bir yanılgı yansıtarak evin daha geniş olduğunu göstermektedir.

Mobilya ve Duvar Aralığına Dikkat Edin

Küçük Ev Mobilya Duvar Aralığı
Küçük Ev Mobilya Duvar Aralığı

Küçük evler nasıl döşenir, küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır, Küçük Evler İçin Satın Alınabilecek Dekorasyon Ürünleri nelerdir gibi pek çok soru işareti ile karşılaşıyoruz. Bu sorulara yanıt verebilecek ev dekorasyon önerilerinden biri de mobilyaların olabildiğince duvara bitişik olması gerektiğidir. Mobilyaların tamamını satın alırken kesinlikle minimal çizgilere hakim türlerini tercih etmelisiniz. Ve son olarak yaşam alanının yanı odanın tam orta bölgesini de mümkün mertebe boş bırakmanız gerekiyor.

Duvarları Kullanım Alanlarınız Olarak Atayın

Küçük Ev Duvar Raf Önerisi
Küçük Ev Duvar Raf Önerisi

Küçük ev dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de duvarları olabildiğince verimli olarak kullanmaktır. Özellikle duvar kısımları şekilsiz, kullanışsız olan evlerde bu yapılması şiddetle önerilen bir tavsiye niteliği taşımaktadır. Bütçeniz var ise duvarlarınızın boşluk kısımlarına mobilyacıdan aynı boyutlara uygun bir dekoratif görsel tasarlatabilir ya da hazır modellerden birini satın alabilirsiniz. Hatta gömme dolap yaptırarak daha fazla ev depolama alanı sağlayabilirsiniz. Bunun yanında evinizin çeşitli kısımlarındaki tüm duvarları inceleyerek dekoratif raf yapılabilecek alanları belirleyerek şık, gösterişli veya modern bir hava sağlayabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close