Duvar Dekorasyonu

Duvar Kaplama Fikirleri

birbirinden şık ve güzel duvar kaplama modellerini inceleyebilirsinizDUVAR KAPLAMA FİKİRLERİ

Dekorasyon yalnızca mobilyalardan ve dekoratif nesnelerden oluşmamaktadır. Duvarların renklerinden üzerlerine uygulanan kaplamalara dek birçok çeşit ile tasarımı tamamlamak mümkün hale gelmiştir. Geçmişten günümüze mimaride yaşanan gelişmeler doğallıktan yana olanlar için alternatifleri artırmıştır. Bunlar arasında doğal taş duvar kaplamaları, köpük duvar kaplama, dekoratif duvar paneli gibi seçenekler firmalar tarafından hazırlanmakta ve müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

Bazı modeller doğal bir görüntü sunmakla birlikte fiyat olarak bütçeye çok daha uygundur. Evinin dekorasyonunda bu türden uygulama yaptırmak isteyenler detaylar hakkında bilgi edinerek farklı bir ortam elde edebilirler.

iç mekan taş duvar kaplama modeli

İç mekan taş duvar kaplamaları genellikle iş merkezleri ya da ofis gibi mekanlarda karşımıza çıkmaktadır.

köpük duvar kaplama

Köpük duvar kaplama ise hem iç hem de dış mekanda uygulanabilir olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Görüntüsü ise kolaylıkla taş kaplamaya benzeyebilen köpük duvar kaplama ile göz alıcı mekanlar elde etmek mümkündür.

dekoratif duvar paneli

Dekoratif duvar paneli adı verilen modelde dekoratif paneller yardımıyla ev sahiplerinin istediği görüntüye ulaşılmaktadır. Çok sayıda alternatifi mevcuttur. Bunlar arasında doğal taş, ahşap görünümlü, tuğla gibi çeşitleri mevcuttur. Kullanışlı olması açısından bu tür kaplamalarda aranan nem yalıtımına sahiptir. Ayrıca ısı tasarrufu sağlayarak yaz ve kış aylarında gereken dengeyi sağlamaktadır. Herhangi bir ayrım yapılmadan tüm duvarlara kolaylıkla uygulanabilmektedir. Dekoratif duvar kaplamalarında darbelere karşı nasıl bir sonuç ortaya çıkacağı genellikle merak edilmektedir. Bu türden bir duvar paneli kullanıldığı takdirde özel olarak sertleştirilmiş formülü sayesinde bir sorun olmayacağı gözlemlenebilecektir. Silinebilir yapıya sahiptir. Tüm bu özelliklerine karşın uygun fiyatlı oluşu da artı yönlerinden bir tanesidir.Bu tür kaplamalarda merak edilen hususlardan bir tanesi de zaman içerisinde sahip olduğu yalıtım özelliğinin kaybolup kaybolmadığıdır. Dekoratif duvar panelinde böyle bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Sahip olduğu mekânı dekore etmek isteyenlerin zevkine uygun çok sayıda tasarım ve renk alternatifi ile üretimi yapılmaktadır.

duvar kaplama

Taş duvar kaplama gelişen dekorasyon ile beraber sıklıkla tercih edilen bir tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğal taşlar kullanılarak hazırlanan dekorasyon sayesinde estetik ve zengin bir görüntü sağlanmaktadır. Taş duvar kaplamalarının uygulanma alanları da çeşitlidir. Evlerde istenilen bölgeye uygulanabildiği gibi ofislerde kullanımı da mümkündür. Bunun yanı sıra kafelerin duvarlarında, otellerde tercih edildiği görülmektedir. Hem iç hem de dış mekanda rahatlıkla uygulanması ile dikkat çekmektedir.

Taş duvarlarda kendi içinde çeşitlere ayrılmaktadır. Moloz taş duvar adı verilen modelde direkt olarak taş ocağından çıkan taşlar kullanılmaktadır. Bu şekilde görüntü daha doğal olmaktadır. Harçsız moloz taş duvar ise ağırlık duvarlarının yanı sıra istinat duvarı gibi alanlarda uygulanmaktadır.

duvar kaplama çeşitleri

 

Evini yenilemek isteyenlerin dekorasyonda ilgisini çeken noktalardan bir tanesi de şüphesiz duvar kaplamalarıdır. Televizyon ünitelerinin arkasında, kanepelerin yan tarafında ya da arkasında oluşturulan taş duvarlar mekânın daha estetik bir görüntüye kavuşmasını sağlamaktadır. Bu şekilde ortamda kullanılan mobilyalarda ön plana çıkmakta, dekorasyonun göz alıcı hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

Dekore edilecek mekânda minik dokunuşlarla dikkat çekmesi istenilen noktaların öne çıkması kolaylıkla sağlanabilir. Ayna kullanımı ile bu durum gerçekleştirilebilir ya da duvar kaplama ile içeriye giren herkesin ilgisi belli bir yerde toplanabilir. Bu tamamen bireylerin tercihine bağlıdır. Genel düşünceler yerine tasarımın bireylerin zevkini yansıtması en anlamlısı olacaktır. Bunun için yüksek fiyatlı ürünlerin tercih edilmesi gibi bir kural bulunmamaktadır. Duvar kaplamaların doğal görünümlü olanlarından bütçeye uygun herhangi bir tanesi seçilerek istenilen profil sağlanabilir. Böylelikle yıllar boyu keyifle vakit geçirilecek alanlar elde edilir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close