Ev DekorasyonuStil

Friluftsliv (Yeni Hygge) FelsefesiFriluftsliv kavramı ilk olarak 1859 yılında Norveçli yazar Henrik Ibsen’in kaleme aldığı bir şiirde ortaya çıkmıştır. Bu kavram sakinlik ve temiz havanın sessizlik ile birleşerek zihni berraklaştırmasını tanımlar. Türkçe’ye çevirmek gerekirse ‘Açık Hava Yaşamı’ olarak ifade edilebilir. Doğa ile başbaşa olmak ve ona yakın olmak, doğaya saygı göstermek bu felsefenin temelini oluşturur.

Friluftsliv (Yeni Hygge) Felsefesi Evlere Taşınıyor.

Pandeminin etkisi ile evlere kapanan insanlar, doğa ile iletişim kurabilmenin yolunu bu felsefeyi evlere taşımakta buldular. Bu sene artık trend haline gelen bir dekorasyon stili olarak karşımıza çıkmaya başladı. Bu zor dönemde gidemediğimiz için özlediğimiz ormanları ve yeşili evinizin içine ve balkonlarınıza taşımaya başlayabilir, kendi sebzelerinizi yetiştirebilirsiniz.

Friluftsliv ev dekorasyonu
Friluftsliv ev dekorasyonu

Dekorasyonda Hygge Stilini Nasıl Oluşturabilirsiniz?

İskandinav ülkelerinin kendine has dekorasyon anlayışıyla ve huzurlu ortamını birleştirerek bu tarzı oluşturabilirsiniz. ‘Birlik ve güvenlik duygusu ile sarmalanmak’ anlamına gelen Hygge kavramı Danimarka’da oldukça önemsenen bir kavramdır. Bu güzel tarzı yakalayabilmek için şu adımları uygulayarak aradığınız doğal ve huzurlu ortamı oluşturabilirsiniz.

Duyularınızı Harekete Geçirerek, Ortamı Isıtın.

Duyularınızı harekete geçirerek huzur, mutluluk ve güven ortamı oluşturabilirsiniz. Bunun için evinizde size iyi gelen kokuları kullanabilirsiniz. Kokulu mumlar, aromatik yağlar size yardımcı olacaktır. Sıcacık bir ortam içinde şömine alternatifini kullanabilirsiniz. Ancak böyle bir imkan yoksa size sunabileceğimiz farklı fikirler mevcut. Loş aydınlatmalar ve mumlar bu konuda size yardımcı olabilir.Duyularınızı Harekete Geçirerek, Ortamı Isıtın
Duyularınızı Harekete Geçirerek, Ortamı Isıtın

Konforlu Eşyalar ve Doğayı Birleştirin.

Yumuşacık battaniyeler, keyifli puflar size yardımcı olacaktır. Ayrıca evinizde kullanacağınız vazolar ve çiçekler aradığınız doğal ortamı sağlayabilir. Büyük ev bitkileri ile de aradığınız doğal ortamı oluşturabilirsiniz.

Konforlu Eşyalar ve Doğayı Birleştirin
Konforlu Eşyalar ve Doğayı Birleştirin

Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz Bir Ortam Oluşturun.

Kaliteli zaman geçirmek için kendinize özel sıcacık ortamlar oluşturabilirsiniz. Bu felsefeye göre gerçek mutluluk ve huzur insanın evindedir. Bu yüzden ortamı kendinize göre ve kaliteli bir şekilde düzenlemelisiniz. Hobi alanları, oyunlar ve yemek davetleri için yeterli alanlar oluşturabilir, dostlarınızla hoş zaman geçirebilirsiniz. Hobi alanını kendinize özel bir alan olarak dekore edebilirsiniz.

Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz Bir Ortam Oluşturun
Kaliteli Zaman Geçirebileceğiniz Bir Ortam Oluşturun

Sizler için oluşturduğumuz galerimize göz atarak bu stil hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close