Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odasına Neşe Katan Sarı Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odasına neşe katan sarı dekorasyon fikirleri size ilham verecektir.

Çocuk odası dekorasyonu için renk konusunda kararsız kalıyorsanız hem erkek hemde kız çocukları için en ideal renklerden biri sarıdır. Sarı renk enerji veren aynı zamanda neşeli bir renktir. Sarı kullanıldığı her ortama pozitif bir elektrik verir. Söz konusu çocuk odası dekorasyonu olunca, hem enerji verici, hemde eğlenceli olan sarı doğru bir seçimdir. Yazımızın devamında çocuk odasına neşe katan sarı dekorasyon fikirleri size bu konuda ilham verecektir.

Çocukların renkli ve hareketli dünyasına uygun bir renk seçimi yapmak çocuk odası dekorasyonu açısından oldukça önemlidir. Seçilen rengin hem odayı canlandırması, hemde psikolojik açıdan mutluluk vermesi son derece önemli. Kullanıldığı alanlara neşe ve hareket kazandıran sarı , aynı zamanda kullanımı kolay bir renktir.

Çocuk Odasına Neşe Katan Sarı Dekorasyon Fikirleri

Çocukların renkli dünyasına hitap edebilen bir çocuk odasında yapılan renk seçimlerinin önemi bir hayli büyük. Sarı çocuk odasına neşe ve eğlence kazandıran bir renktir. Sıcak ve enerjik bir etkisi var.

Çocuk odası için sarı neşeli bir renk olduğu için değil, aynı zamanda kullanışlı bir renk olması açısından ideal bir seçimdir. Bir çok renk ile kolayca uyum sağlayabilir, yanına gelecek canlı bir renkle odanın enerjisini kolayca yükseltebilir.

Üstelik karmaşadan uzak bir görünüm için beyaz yada gri gibi renk tonları ile birlikte oldukça modern bir stil elde edilebilir sarı ile. Eğer çocuk odasında sarı ve tonlarını kullanmak istiyorsanız yazımızın devamında ter verdiğimiz çocuk odası için sarı dekorasyon fikirleri size ilham verebilir.

Sarı Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Neşeli ve enerji veren sarı rengi çocuk odasında bir çok farklı şekilde kullanma şansınız var. İlk olarak duvarlarda odaya hareket katacak bir tonda sarı duvar boyası kullanabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise tek bir duvarı sarı renge boyayarak bu kısmı odak noktası haline getirebilirsiniz. Her iki şekilde ortaya son derece keyifli ve enerjik görünüme sahip çocuk odası çıkacaktır.

Duvarları sarıya boyamak yerine içinde canlı sarılar barındıran dekoratif duvar kağıtları ise farklı bir alternatif olabilir. Duvar kağıdı üzerinde desenlerin olması odaya ayrı bir enerji kazandırabilir.

Sarı mobilyalar enerji verir

Eğer açık renk duvarlar tercihiniz ise sarı mobilyalarla çocuk odasında bir hareketlilik yaratılabilir. Sarı bir koltuk yada puf, dolap, masa yada sandalye gibi çocuk odası temel mobilyalarında sarı rengi kullanabilirsiniz. Beyaz duvarlar ile muhteşem bir uyum sağlayacağından emin olabilirsiniz. Sarı beyaz kombinasyonu en risksiz şekilde sarının enerjisinden yararlanmak için doğru bir kombinasyondur.

Çocuk odasında aynı zamanda modern bir görünüm hayal ediyorsanız sarı tonlarını mutlaka gri tonları ile denemenizi öneririz. Sarıya yakışan renkler arasında gri ve tonları başta gelir. Sarı gri kombinasyonu ile endüstriyel bir estetik sağlanabilir.

Son olarak sarı tonları kız çocuk odaları için kullanacak ise pembe detaylar ile tamamlanabilir. Bu sayede çocuk odası görünümü cıvıl cıvıl bir temaya sahip olur. Erkek çocuk odası içinse sarı – mavi kombinasyonu aynı enerjiyi başarılı şekilde yansıtacaktır.

Bir önceki yazımız olan Renkli ve Eğlenceli Çocuk Odası Duvar Kağıtları 2019 başlıklı makalemizde çocuk odası dekorasyonu, çocuk odası duvar kağıdı ve çocuk odası duvar kağıtları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close