Duvar Dekorasyonu

Büyük Desenli Duvar Kağıtları Nasıl Kullanılır?

Büyük desenli duvar kağıtları nasıl dekore edilir?   Renkli duvar kağıtları, desenleri ve her dekorasyon tarzına uyumlu motifleri ile duvarlarınızı değiştirmek istiyorsanız, sizin için güzel bir alternatif olacaktır. Herhangi bir desenin yanı sıra büyük detaylı bir duvar kağıdını duvarınıza yansıtabilirsiniz. Büyük desenli duvar kağıtları, odanızda kalabalık bir görüntünün önüne geçerek, odanın ferah ve geniş gözükmesine yardımcıdır. Odada kullanılabilecek eşyaların çeşitliliğini ve renk skalasının artmasına yardımcı olacaktır. Kullanılan büyük desenli duvar kağıdı, sık kullanılmayan, irili motiflere sahip olduğu için de göz yormayacak, evinize hoş bir görüntü katacaktır. Tarzınıza ve kullanacağınız mekanın yapısına uyumlu bir model seçmelisiniz.

farklı desenli duvar kağıtları
farklı desenli duvar kağıtları

Uygun Duvar Kağıdı Seçimi

   Retro, modern ya da vintage; öncelikle dekorasyonunuzun genel tarzını ve hatlarını belirlemelisiniz. Mobilya, döşeme ve aksesuarlarınıza göre bir kağıt belirlemek, seçiminizi kolaylaştırıp, doğru bir işlem yapmanıza yardımcı olur. Seçilen duvar kağıdının silinebiliyor olmasına dikkat etmelisiniz. Odanın güneş alma durumuna, tavan yüksekliğine ve aydınlatmasına göre renk ve desen belirlemelisiniz. Küçük ve loş bir odaya koyu renkte ve büyük desenli bir duvar kağıdı uygulamanız, odayı daha ferah ve aydınlık gösterecektir.Duvar Kağıdı Uygulaması Öncesi

   Oluşabilecek bir zarara karşı zemininizi korumalısınız. Bunun için üretilen bantlı maskeleme örtüsü size yardımcı olacaktır. Zemin korunduktan sonra, duvar uygulamalara hazır konuma gelmiş demektir. Duvarda önceden duvar kağıdı bulunduysa, kağıdı söktükten sonra, bir sünger ve kağıt sökücü sıvı yardımıyla bu alanları ovarsanız, kalıntıları temizlemiş olursunuz. Uygulama yapacağınız duvarın uzunluğunu ölçmelisiniz ve duvar kağıdınızı ölçülerden daha fazla uzunlukta almalısınız.

büyük renkli desenli duvar kağıdı
büyük renkli desenli duvar kağıdı

Duvar Kağıdı Dekorasyonu

   Duvar kağıdınıza uygun bir dekorasyonunuzun olması için, eşyalarınızla aynı renkte ve desende bir duvar kağıdı kullanmamalısınız. Duvar kağıtlarının önünde duran eşyalar duvarı fazlasıyla kapatmamalı, görüntüyü kolaylaştırmalıdır. Televizyonun arkasına koyacağınız duvar kağıtları, televizyonunuza uygun bir renk ve desende tercih edilmelidir. Ekrana baktığınızda gözünüzü arkadan yormayan ve birbirlerini nötrleyen bir duvar kağıdı görüntüsü olmalıdır. Kalın ve koyu renkte kullanılan perdeleriniz var ise, duvar kağıtlarınızın rengi açık olmalıdır. Bu görüntü evinizi aydınlık gösterecektir. Büyük desende kullanılan duvar kağıtları için dekorasyon minimalist olmalıdır. Çok fazla göz yoran dekoratif işlemler, evinizin kalabalık görünmesini sağlar. Uyumlu hale gelmeleri için, zıt fikirler üretmelisiniz.

 

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close