Balkon DekorasyonuEv Dekorasyonu

Orijinal Cam Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Cam balkon kapatma uygulaması, ülkemizde son zamanlarda oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Bunun metrekare bakımından küçük evlere biraz daha alan tanıması ya da kış aylarında çok amaçlı kullanılabilmesi gibi sebepleri olsa da kapatılan balkonun dekore edilmesi de oldukça popüler bir uygulamadır. Bu bağlamda cam balkon dekorasyonu önemli bir konu olarak öne çıkmaktadır. Çünkü insanlar artık balkonlarını bir kiler olarak ya da ardiye olarak kullanmamakta, bunun yerine dekore ederek eve adeta bir oda daha kazandırmaktadır.

Balkonların cam ile kapatılması ve yaz aylarında tamamen açılarak formunu kaybetmemesinin sağlanması kapalı balkon dekorasyonunu da oldukça önemli bir noktaya taşımaktadır. Cam ile kapatılan balkonun içerisine mobilya, saksı ve hatta televizyon dahi koyan kişi sayısı bir hayli fazladır. Önemli olan, bir salonda ya da oturma odasında olduğu gibi balkonda da renklerin uyumunu yakalayabilmektir. Bu renk uyumunu aynı zamanda balkonun zemin döşemesi ile de yakalamak gerekir. İster rengarenk ister siyah beyaz fayans kullanın, cam balkonunuzun dekorasyonuna inanılmaz bir soluk katmış olacaksınız. Biz de sizlere bu yüzden cam balkonlarınızda şık bir hava estirebilecek ufak öneriler vereceğiz.

Cam Balkon Dekorasyon Önerileri

 • Cam balkonunuza seçeceğiniz mobilyalarınızın aşırı büyük olmamasına dikkat edin. Mobilyaları büyük almanız balkonunuzu ufak ve dar gösterecektir.
 • Balkon içerisinde sıradan renkler kullanmayın. Gündüz zaten güneş alacağından bu renkler kendini göstermeyecektir. Bunun yerine gri, pudra ve beyaz uyumunu balkonunuza yansıtmaya çalışın.
 • Siyah ile ahşap uyumu mükemmeldir. Eğer böyle bir tarzınız varsa mobilyalar, duvar ve siyah beyaz fayanslar ile uyumlu ahşap dekor ürünleri balkonunuza muhteşem bir ambiyans katacaktır.
 • Eğer daha canlı renklerden hoşlanıyorsanız sarı, pembe ve mavi renkler ile bohem tarzı bir balkon oluşturabilirsiniz. Bu tarzı oluştururken genellikle sarı rengi yoğun kullanmak, cam balkon dekorasyon fikirleri arasında sık tercih edilmektedir.
 • Cam balkon düzenlemeleri içerisinde ilk adım zemini yenilemektir. Zaten fayans olan balkon zeminine modern dokunuşlar katarak yepyeni fayanslar seçebilir ve evinizin bu yeni odasının çok daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kış Bahçesi Nedir ve Nasıl Yapılır? 

Özellikle apartman dairelerine tıkılıp kalmak, insanlarda kendilerine özel bir alan yaratma isteğini doğurmuştur. Bu özel alanların başında ise cam ile kapatılan ve kış mevsiminde de rahatlıkla kullanılabilen balkonlar gelmektedir. Özellikle ev hanımları, cam balkon dekorasyonu kış bahçesi balkon fikirleriyle ilgili, forumlarda bolca araştırma yapmakta ve birbirleriyle fikir alışverişinde bulunmaktadır.

Evinde cam balkon dekorasyonu ve apartmanda kış bahçesi yapmak isteyenlere ilk önerimiz balkonlarında bitkilere bolca yer vermeleri olacaktır. Özellikle difenbahya, kaktüs ve Benjamin gibi bitkiler balkonunuza hoş bir hava katacaktır. Bunun yanında balkon için seçeceğiniz sandalyelerin fayanslarınıza uyumlu olması da oldukça önemlidir. Cam balkon dizayn ederken kaliteli ürünler tercih etmeniz, kullanım bakımından size fayda sağlayacaktır. Çünkü balkonunuzda istediğiniz konfor alanını oluşturabilirseniz, burayı oda gibi çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cam balkon kış bahçesi dekorasyon ürünleri arasında hasır mobilyalar oldukça popülerdir. Siz de balkonunuza hasır bir oturma modeli tercih ederek ve yanına vintage ürünler yerleştirerek zenginleştirebilirsiniz. Bir orta sehpa ve duvarlara ahşap raflar, balkonunuza muhteşem bir hava katacaktır. Bu tarz bir ortam yaratırken aykırı renkler kullanmanız balkonu daha da geniş gösterecektir. Ayrıca balkonunuzu dekore ederken fayanslarınızın da mobilyalarınızla uyum içerisinde olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü kimse fayanslarla uyum içerisinde olmayan bir balkon, dinlendirici olmaktan çok uzak olacaktır.

Cam Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

  1. Balkonunuzu dekore ederken ilk olarak tarzınızı seçmeniz oldukça önemlidir. Yani spor mu yoksa klasik bir tarz mı benimseyeceğiniz oldukça önemlidir. Her iki tarzın da kendine has farklılıkları bulunmaktadır. Ancak küçük cam balkon dekorasyonu yaparken örneğin mobilyalarınız klasik tarzda renklendirilmiş duvara astığınız çerçeve ve tablolar spor olursa ortamda gözle bariz görülebilen bir uyumsuzluk olacaktır.
  2. Cam balkon iç dizaynında renklerin uyumunu yakalayabilmek de oldukça önemlidir. Siyah-sarı, beyaz-pembe ve kahve- hasır renkleri balkonunuz için tavsiye edebileceğimiz en güzel renk çiftleridir.
  3. Küçük kapalı balkon dekorasyonu yaparken ise ortaya sandalyeler ve mobilya yerine L bir koltuk takımı seçmeniz alanı daha geniş gösterecektir.
  4. Fayans seçiminizi modern fayans modelleri arasında ve beyaz, kirli beyaz veya bunlar gibi açık tonlarda yapmanız kapalı cam balkonunuzu çok daha ferah hale getirecektir. 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler balkonunuzu dekore ederken dikkat etmeniz gereken ufak ipuçlarıdır. Evinizde daha farklı fikirlerden oluşan bir hava yaratmak istiyorsanız kapalı balkon Alaçatı balkon dekorasyonu sizler için oldukça farklı bir alternatif olacaktır. Bu balkon dekorasyon modelinde ağırlık olarak mavi renkler kullanılmakta ve duvarlar deniz kabuğu, deniz yıldızı ya da nazar boncukları ile dekore edilmektedir. Vintage mavi masalar ve ufak tabureler tabi ki Alaçatı stili balkon dekorasyonlarının olmazsa olmazıdır.

Kapalı Balkon Dizaynı 

Sosyal medyayı aktif olarak kullananlar bilirler ki kapalı balkon dizaynı ev hanımlarının son gözdelerinden biri haline gelmiştir. Balkonunuz ne kadar dar olursa olsun doğru mobilya ve dekor seçimi, alanı oldukça geniş gösterebilmektedir. Burada yukarıda da bahsetmiş olduğumuz kapalı balkon dekorasyon fikirleri öne çıkmaktadır. Balkonunuzu dekore ederken güzel olmamasından asla korkmayın. Çünkü zaten beğenmediğinizde çok ufak dokunuşlarla balkona yeni bir hava katmanız mümkündür. 

Evinizde, eğer kapalı mutfak balkonu dekorasyonu düşünüyorsanız renklerin mutfak ile de uyumlu olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü özellikle yaz aylarında balkon kapısı tamamen açılarak kullanıldığından mutfak- balkon uyumu ortaya çıkmaktadır. Bu yazımızda sizlere camlı balkon dekorasyonu hakkında bilgiler vererek en çok tercih edilen dekorasyon modelleri ve tarzları hakkında bilgi verdik. Siz de yukarıda belirtmiş olduğumuz fikirleri uygulayarak ya da vermiş olduğumuz ipuçlarına dikkat ederek balkonunuzda harikalar yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close