İskandinav

İskandinav Tarzı Dekorasyon için İlk 5 Adım!Dekorasyonda son yıllarda İskandinav tarzı dekorasyonlar oldukça ilgi görüyor. Sadeliğin ve rahatlığın ön planda tutulduğu bu şık iç mekan dekorasyon tarzı aynı zamanda modern ve estetik bir görünüme sahip. Eğer sizde evinizde bu rahatlığı ve şıklığı yaşamak istiyorsanız yazımızın devamında yer verdiğimiz İskandinav tarzı dekorasyon için ilk 5 adım size ilham verecektir.

İskandinav tarzı yaşam alanlarında sadeliğe ve işlevselliğe önem verenler için harika bir stil. Sadelik ön planda fakat modern hatlarıyla son derece etkileyici bir görsele sahip. Gereksiz kalabalıklara, göz yoran iddialı renklere ve abartı dekorlara bu tarzda yer yok.. Az sayıdaki kullanışlı eşyalar, ferahlık veren açık tonlardaki zemin ve duvar renkleri ile baştan çıkarıcı bir etkiye sahip İskandinav tarzı dekorasyon.. Eviniz için bu tarzdan esinlenmek istiyorsanız yazımızın devamında size ilham verecek fikirlere gözatın.

İskandinav Tarzı Dekorasyon için İlk 5 Adım!

Mevcut dekorasyonunuzu İskandinav tarzına çevirmek çok kolay bir iş olmayabilir fakat sonunda daha kullanışlı, ferah ve rahatlatıcı yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz. Eğer evinizde İskandinav rahatlığını yaşamak istiyorsanız gereksiz fazlalıklardan bir an önce kurtulmalısınız!

iskandinav tarzı ev dekorasyonu
iskandinav tarzı ev dekorasyonu

İşe duvarlardan başlayın!

Duvar renkleri İskandinav tarzı dekorasyonların en önemli noktalarından biridir. Genellikle açık tonlar tercih edilir, rahatlatıcı ve ferah bir atmosfer için beyaz tonları tercih edilmelidir. Evin duvarlarını baştan sona beyaza çevirmek oldukça zahmetli bir iş fakat İskandinav şıklığını yaşamak için önemli bir adım. Düz beyaz duvar boyaları dışında kum beyazı, deniz tuzu yada kayısı beyazı gibi renkler İskandinav tarzı dekorasyon için kullanılabilir.iskandinav tarzı için duvar boya renkleri
iskandinav tarzı için duvar boya renkleri

Boya işi bittikten sonra yaşam alanlarınız sade bir hale bürünecektir. Bu sadeliğe estetik ve şıklık katmak için yeni eşyalara ihtiyacınız olacaktır. Keskin ve düz kenarlı eşyalar İskandinav stilinde öne çıkan bir özelliktir, ayrıca mekanda siyah beyaz kontrastlar yaratarak tam bir kuzeyli stiline sahip olmanız mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! İskandinav Tarzı Salon Fikirleri 2020

 

Küçük dokunuşlarla tarzı güçlendirin

Boya ve eşya adımlarını izledikten sonra artık mekan içinde yapacağınız küçük dokunuşlar ferah ve şık bir İskandinav tarzına sizi oldukça yaklaştıracaktır. Tekstil ürünleri bu stilde son derece önemli role sahip malzemeler, pamuk, yün, keten hatta koyun derisi gibi doğal malzemeleri mekan içinde yer ver verebilirsiniz. Bu küçük dokunuşlar ile İskandinav etkisini daha fazla güçlendirebilirsiniz.

iskandinav tarzı dekorasyon önerileri
iskandinav tarzı dekorasyon önerileri

Siyah – Beyaz yanında farklı tonlara yer verin 

İskandinav tarzı evlerde siyah beyaz ikilisi neredeyse olmazsa olmaz bir kural haline gelmiş durumda. Fakat bu durum farklı renkleri kullanmaya engel değil. Mekana biraz hareket ve renk katmak için küçük parçaları kullanabilirsiniz. Örneğin aksesuar yada küçük tekstil ürünlerinde toz pembesi, turkuaz, açık griler yada açık kahveleri özgürce kullanabilirsiniz.Kelimeler

1 thought on “İskandinav Tarzı Dekorasyon için İlk 5 Adım!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close