Mutfak Dekorasyonu

Mutfakta Televizyonun Yeri Neresi Olmalı?

Mutfağınıza uygun televizyon yerleşimi ve televizyonlu mutfak dekorasyonları hakkında detayları bulabilirsiniz. Mutfakta fazla zaman geçiriyorsanız ve yemek hazırlığı yaparken sessizlik hoşunuza gitmiyorsa mutfağınıza bir televizyon dahil edebilirsiniz. Peki mutfakta televizyonun yeri neresi olmalı? Yazımızın devamında mutfağınıza uygun televizyon yerleşimi ve televizyonlu mutfak dekorasyonları hakkında detayları bulabilirsiniz.

Mutfağınızın büyüklüğüne ve yerleşimine göre televizyonun yerine karar verebilirsiniz. Özellikle büyük mutfaklar için televizyon yerleşimi hiç sorun olmayacaktır. Ancak küçük ve dar bir mutfağa sahipseniz seçenekleriniz kısıtlıdır. Televizyon ne çok yüksekte, nede ölü bir noktada olmalıdır. İş yaparken ki konumuza bağlı şekilde duvara yada tezgah üstüne yerleştirebilirsiniz.Mutfakta Televizyonun Yeri Neresi Olmalı?

  • Eğer tezgah üstünüzde yeterinde yer varsa küçük bir televizyon için uygun bir yer olabilir. Ancak su ile temas etmeyecek uzaklıkta olmasına dikkat edilmesi gerekir. Mutfak dekorasyonu için seçilecek televizyonlar ince ekranlı, hafif modeller arasından seçilebilir. Bir bilgisayar monitörü büyüklüğünde olması hem kaplayacağı yer açısından, hemde göz yormaması açısından doğru bir seçim olacaktır.
  • Hafif ve ince bir televizyon duvara rahatlıkla entegre edilebilir. Eğer tezgah üstünde yeterince alan yoksa, uygun bir duvardaki boş alanları değerlendirebilirsiniz. Televizyonu duvara monte etmek için döner başlı duvar aparatı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde televizyonun açısını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
  • Televizyonu yerleştirirken en çok kimin izleyeceğini hesaba katmalısınız. Yemek kanalı açacak ya da mutfakta çalışırken bir gözünüz de televizyonda olacaksa fazla yükseğe ya da odanın kör bir noktasına koymamalısınız. Tezgahta çalışırken görebileceğiniz şekilde televizyonun size dönük ve göz hizasında olmasını isteyebilirsiniz.
  • Televizyonun mutfaktaki yeri varsa mutfak adası yada yemek masasından görülebilecek şekilde olmalıdır. Yemek yerken rahat bir şekilde izlemek için televizyonun çok yüksekte olmaması gerekir. Görüş açısı karşınızda olacak şekilde konumlandırılmalı.
  • Kimi mutfaklarda televizyon için biraz yükseğe göz atmanız gerekebilir. genellikle televizyon üzerinde bu tip boşluklar bulunur. Bu durumda televizyonu en iyi odanın karşısından izleyebileceğinizi unutmayın. Buna göre bir masa sandalye düzenlemesi yapmak isteyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close