Duvar Dekorasyonu

Duvarlar için hangi boyayı seçmelisiniz? Farklı boya tipleri ve yüzeylerSizde duvar boya rengi seçimleri ve en iyi duvar boyaları hakkında merak ettiklerinizi, konu altındaki yorum kısmından bize ve ziyaretçilerimize sorun. Duvarlar için hangi boyayı seçmelisiniz? Farklı boya tipleri ve yüzeyler.

Soru: ‘Bir odayı dekore etmek için boya aldığımda, farklı türler karşısında karar veremiyorum ve doğru olanı satın alıp almadığımı asla bilmiyorum. Her bir duvar boyası çeşidi arasındaki fark nedir ve ne zaman veya nerede kullanılmalıdır?

Duvar boyaları kafa karıştırıcı olabilir, ancak doğru olanı bulmak önemlidir. Astar , ahşap ve alçı çıplak yüzeyleri yalıtmak ve korumak için kullanılır. Birleştirilmiş bir astar / alt kaplama için satın alabilirsiniz, ancak dış mekan ürünleri için onları korumak için ayrı bir astar uygulaması gerekir. Taze sıva üzerinde astar normalde yüzde 10 su ile karıştırılmış bir emülsiyon boyadır – bu yeni sıvaya sürülür, emiciliğini azaltarak yeni boyaların duvara yapışmasını sağlar.

Duvarlar için Hangi boyayı seçmelisiniz-Farklı boya tipleri ve yüzeyler
Duvarlar için Hangi boyayı seçmelisiniz-Farklı boya tipleri ve yüzeyler

Boyalı veya astarlanmış bir yüzeyde bir astar kullanılır. Yüzeyleri tahliye eder, koruma sağlar ve üst katın içinden gelen yoğun altta yatan renkleri engelleyebilir. Soluk bir boya rengi için soluk bir astar uygulayın, koyu renkli bir astar ise daha koyu bir son kat daha zengin görünüm verir. Birleşik astar / astar kullanmak için iyi bir çözümdür.

Ayrıca Bakını: Küçük Odalar için Boya Rengi SeçimiBir zamanlar parlak boyalar yağ bazlıydı ve zararlı dumanlar çıkarırdı; bu günlerde su bazlı, yani dayanıklı değil, daha az kokulu ve hızlı kururlar. Genellikle ahşap işlerinde kullanılırlar, yüksek parlaklığa sahiptirler. Parlaklık yani boya uygulamadan önce bir astar kullanmak her zaman daha iyidir.

Duvarlar için hangi boyayı seçmelisiniz boya tipleri ve yüzeyler
Duvarlar için hangi boyayı seçmelisiniz boya tipleri ve yüzeyler

Emülsiyon çoğunlukla duvarlar ve tavanlar için kullanılan boyaya karşılık gelir. Dayanıklılık için eklenen vinil veya akrilik ile su bazlı. Parlak, saten, yumurta kabuğu, ipek, düz mat veya mat boyalar vardır. Mat ve düz mat, parlak olmayan, yansıtıcı olmayan bir yüzey verir. Yumurta kabuğu, ahşap üstü gibi mat boyaya benzer, ancak ince çatlak bir etkiye sahiptir. İpek boyası hafif bir parlaklığa sahiptir, bu nedenle banyo veya mutfaklarda kullanılır silinebilir.

Duvarlar için hangi boyayı seçmelisiniz
Duvarlar için hangi boyayı seçmelisiniz

Kil ve tebeşir boyaları akrilik veya yağ içermez, bu yüzden daha çevre dostu olurlar. Topraklanmış ve sessiz tonlarda gelirler ve mat bir görünüme sahiptirler. Genellikle büyük boya markaları tarafından yapılmadıkları için diğer boyalardan daha pahalıdırlar. Bu boyalar, güçlü kokulardan endişe duyabileceğiniz bir çocuk odası için mükemmeldir. Her şirketin bu boyaları kullanmak için kendi yöntemi vardır, bu nedenle iyi ve dayanıklı bir sonuç elde etmek için kullanım kılavuzlarına uyun.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close