Banyo Dekorasyonu

Modern Banyo Dekorasyon Fikirleri

Her ne kadar ikinci planda gibi görünse de evlerimizde en sık kullanılan alanlardan biri banyolarımızdır. Dekorasyon dergilerinde dikkat çeken modern banyo modellerini gerçeğe dönüştürmek ise düşünüldüğünden çok daha basit! Temizliğin ön planda olduğu banyolar, ferah görüntüsü ile de evin gözdesi olmayı hak ediyor. Doğru seçilmiş modern banyo dekorasyon ürünleri ile banyolarımız eskisinden daha ferah ve şık oluyor. Bu yazımızda sizler için yeni sezonun en trend banyo dekorasyon fikirlerini derledik!

Birkaç Adımda Modern Banyo Dizaynı

Göz dolduran modern banyo dekorasyonları, sadece birkaç adımla oldukça kolay. Dekorasyonun ilk adımı ise ferah ve şık bir ambiyans yaratacak renge karar vermek. Modern bir banyoya sahip olmak isteyenler açık renkleri tercih edebilir. Özellikle küçük banyo dekorasyonu için fikir arayanlara verilebilecek en iyi tavsiye zeminde ve duvarda açık renkli fayansları tercih etmeleridir. Böylelikle  küçük olan banyolar daha geniş ve ferah görünecektir. Dekorasyonun ikinci adımı ise kullanıcıların zevklerine göre dizayn edilmiş banyo mobilyalarını seçmeleridir. Özellikle ahşap ürünleri tercih etmek, banyolara doğal bir zarafet kazandır.

Alana Uygun Aydınlatma Seçimi Banyonuzun Atmosferini Bir Anda Değiştirir

Modern banyo dizaynında bir diğer önemli adım doğru aydınlatma seçimidir. Temizliği en iyi şekilde yansıtması ve işlevsel olması için banyolarda genellikle beyaz aydınlatmalar kullanılır. Gömme spot lambaları ise banyoların aydınlık olmasını sağlar. Spotların yerine tercih edilebilecek banyo aplikleri de ortamın ambiyansını bir anda değiştirir. Pek çok model seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulan banyo aplikleri, özellikle modern banyo dekorasyonu yapmak isteyenlerin aydınlatma konusunda tercih edebilecekleri ürünlerin başında gelir.

Modern Banyo Dekorasyonunun Zemini Fayans Seçimi ile Oluşur

Banyoların olmazsa olmazı fayanslar, dekorasyonda alanın atmosferini bir anda değiştirecek kadar büyük bir etkiye sahiptir. Banyolarına modern bir dokunuş yapmak isteyenleri ise sayısız renk ve doku seçeneğine sahip fayans modelleri beklemektedir. Banyo duvar ve zemininde sıfırdan tadilata başlayacak olanlar, yeni sezonun trend parçalarından biri olan parke görünümlü seramiklere mutlaka bir göz atmalıdır. Çünkü ahşap görünümlü seramiklerin dokusu banyolara hoş bir rustik hava katar.

Modası asla geçmeyen beyaz, asaleti ile göz dolduran siyah ve alana derinlik katarken pek çok renkle kolayca kombinlenebilen gri fayans modelleri sade ve şık bir dekorasyona imza atılmasına olanak tanır. 2022’in en trend parçası ise şüphesiz modernize edilmiş çini desenli fayans modelleridir. Gelenekselliği modernizmle buluşturan çini desenli fayanslar tüm alanlarda tercih edilebileceği gibi özellikle banyolarda doğru kombinlendiğinde her görende hayranlık uyandıracak kadar kusursuz bir ambiyans yaratır. 

Fayanslar, kullanıcıların zevklerine ve sezonun trendlerine hitap ederken aynı zamanda hijyenik bir ortam yaratılmasını sağlar. Özellikle hijyenin üst düzeyde önemli olduğu banyolarda antibakteriyel ürünlerin tercih edilmesi doğru karar olacaktır. Bu konuda ürün çeşitliliği ile kullanıcılara sayısız alternatif sunan QUA Granite’in özellikle Sahara Blanc ve Ramo Misto serileri antibakteriyel özelliğe sahip olmaları ile ön plana çıkarken modern banyo dekorasyonuna en güzel zemini oluşturacaktır. Sonrasında ise iş uygun banyo mobilyalarını ve aksesuarlarını seçmeye kalacaktır! 

İşin En Eğlenceli Kısmı: Şık ve Modern Aksesuarlar

Banyonuzu genel hatlarıyla dizayn ettikten sonra geriye kalan tek şey doğru aksesuar seçimidir. Birbirinden güzel ve şık banyo dekorasyon ürünleri arasından seçim yapmak her ne kadar zor bir karar süreci olsa da bir o kadar eğlenceli ve keyiflidir. Modern bir dekorasyon için banyonuza uygun aksesuarlar tercih etmeniz önemli. Büyük boy aynaları, banyoda yaşayabilecek bitkiler, mumlar ve tütsüler, modern çizgide bir banyonun vazgeçilmezlerindendir. Dekorasyonu tamamlayacak havluluk, sabunluk, paspas gibi aksesuarlar ile siz de banyonuzda fark yaratabilirsiniz!

Dekorasyon dergilerinden görüp imrendiğimiz modern banyo dizaynını yapmak işte bu kadar kolay! Gerekli plan ve malzemeler ile siz de banyonuzu evin en modern alanlarından biri haline getirebilirsiniz!  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close