Mutfak Dekorasyonu

Küçük yemek odaları için ilham kaynaklarıOkurlarımız tarafından sürekli sorulan bir şey, küçük odaları nasıl dekore etmek gerekir. Çünkü alan eksikliği, nüfusun çoğunun, özellikle de büyük şehirlerde yaşayanların en büyük sorunu. Bu vesileyle bugün sadece küçük yemek odaları için dekorasyon fikirleri hakkında konuşacağız . Bu konuda bilmeniz gereken bir şey var ve bu da küçük alanların genellikle daha kolay bir şekilde dekore edilmesinin avantajı. Aşağıda paylaşacağımız küçük yemek odaları için dekorasyon fikirlerini beğeneceğinizi umuyoruz .

Küçük yemek odaları için ilham kaynakları

Daha önce de söylediğimiz gibi, küçük bir yemek odasını dekore ederken ,  daha iyi mobilya ve dekoratif objelere ihtiyaç duyduğumuz büyük ortamların aksine,  sadece bir masa ve bazı sandalyeler yeterli olacaktır. Birkaç vurgu vermek için minderler kullanabilirsiniz. Sonuçta, dekorasyon kesin bir bilim değildir ve katı kurallar yoktur.

küçük yemek odaları için ilham kaynakları
küçük yemek odaları için ilham kaynakları

Banklar ile küçük yemek alanları

Banklar ile küçük yemek odalarını daha rahat ve sıcak atmosferde dekore edebilirsiniz.  Banklar sadece estetik açıdan güzel değiller, aynı zamanda süper işlevseldirler, özellikle de genellikle bir pencere yanında veya yakınında bulunan banklar, bir depolama alanı olarak kullanıldığında veya nesneleri depolamak için yer bıraktıklarında harikalar. Bu sayede bir yemek odasında iki çok önemli noktayı çözdük, birincisi koltuk ve ikincisi ise yemek odasının sırasını alacak depolama alanı.

Ayrıca Bakınız: 2020 Mutfak Köşe Takımları ve Fiyatları

küçük yemek odaları için banklı masa takımları
küçük yemek odaları için banklı masa takımları

Bu banklı köşe takımları genellikle mutfaklarda olduğu gibi ikincil yemek odaları için de kullanılır , ancak bu tip yemek odalarını bankalarla tercih edenler daha çok küçük dairede oturanlar. Ve masanın hemen üstüne bir tavan lambası eklersek , neredeyse her şeye sahip oluruz. lambalar endüstriyel stil çok ilginç ve genellikle iyi görünüyor. 2020 Yemek Masaları ve Dekorasyon Fikirleri

küçük yemek alanları için dekorasyon fikirleri
küçük yemek alanları için dekorasyon fikirleri

Tek kişilik daireler için küçük  yemek odaları

Tek haneli evler genellikle en küçük dairelerdir. Eğer 25 metrekarelik bir stüdyo daireniz olsaydı , neden büyük bir masada ısrar ediyorsunuz? Bu durumlarda, aşağıdaki resimde görebileceğimiz gibi, mümkün olduğunca küçük bir masa seçmek daha iyi olacaktır. Yine bir köşede depolama alanı olan bankaların varlığı, çok küçük bir yuvarlak masa ve bir sandalye.

tek kişilik daireler için yemek alanı dekorasyonu
tek kişilik daireler için yemek alanı dekorasyonu

Siyah beyaz küçük yemek alanları

Evet, dekorasyonun bir zevk meselesi olduğu doğrudur. Ama eğer küçük yemek odalarını süslemek için tavsiyeler isterseniz , bunlardan biri çevreyi doldurmaktan kaçınmak ve ikincisi de aşırı renk kullanımından kaçınmak . Buradan, siyah ve beyaz renkte olan bu küçük yemek alanları örnek alabilirsiniz. Burada meyve, bitki, resimleri veya akla gelebilecek tablolar ile ortama bir miktar renk verebiliyoruz. Ama gerçek şu ki, beyaz bir arka plan, mümkün olan yerlerde beyaz bir masa ve siyah sandalyeler, dekorun çok uyumlu görünmesini sağlar.siyah beyaz küçük yemek alanı
siyah beyaz küçük yemek alanı

Ve eğer her şey siyah ve beyaz olmayacak şekilde başka bir renk katmak istiyorsak, çok iyi bir fikir olan altın veya gümüş tonları kullanmaktır. Bakır lambaları kullanarak trend olmanın yanında, çok şık endüstriyel bir stil için seçebilirsiniz.

küçük yemek masaları için endüstriyel lambalar
küçük yemek masaları için endüstriyel lambalar

Mutfakta küçük yemek anaları

Mutfakları yemek odası olarak görmemeliyiz . Günümüzde, özellikle küçük apartmanlarda genellikle yemek odaları olarak görülürler, ancak yemek odasıyla bütünleşmiş mutfakları bulmak gittikçe yaygındır. Alanın orta bir masaya ve birkaç sandalyeye, hatta bir pencereye yakın olacak kadar geniş olduğu mutfaklar da vardır.

mutfakta yemek masası dekoru
mutfakta yemek masası dekoru

Çok küçük bir alan ise, en az birkaç sandalye ile bir köşeye uyan küçük bir masa düşünmeliyiz. Önemli olan etrafta rahat dolaşabilmek. Masanın üzerinde asılı bir lamba yerleştirme imkanınız varsa, set çok daha güzel görünecek.

küçük mutfaklar için yemek masası
küçük mutfaklar için yemek masası

Son zamanlarda izlenen bir başka trend mutfak barları . Çoğu durumda, yemek pişirmek için daha fazla alana sahip olurlar, ancak genellikle yemek odası veya kahvaltı masası olarak da kullanılırlar. Ayrıca genellikle başka bir kullanımı, mutfak ve oturma odası ya da yemek odası arasında görsel bir ayrım yaratmaktır.

küçük mutfaklar için yemek alanları 2020
küçük mutfaklar için yemek alanları 2020,
yemek alanı dekorasyon fikirleri
yemek alanı dekorasyon fikirleri

Küçük yemek odaları için daha fazla fikir

Küçük yemek odaları için son zamanlarda görülen bir başka trend ise farklı sandalyelerin kullanılmasıdır. Bununla birlikte çok modern ve büyüleyici bir yemek odası elde edeceğiz. Sandalyeler aynı tasarıma ve farklı renklere sahip olabilir veya farklı dekoratif stilleri karıştırarak tamamen farklı sandalyeler de olabilir.

küçük yemek odaları ilham kaynakları 2020
küçük yemek odaları ilham kaynakları 2020


Kelimeler

1 thought on “Küçük yemek odaları için ilham kaynakları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close