Zemin Dekorasyonu

3 Boyutlu Zemin Kaplamalarıyla Mekanlarınıza Fark Katın

Zemin KaplamalarıDekorasyonda zemin kaplamaları önemli bir yere sahiptir. Uygulanacağı alanın büyük, ferah, modern veya klasik kısacası her nasıl görünmesi amaçlanıyorsa ona göre seçilmelidir. Günümüzde parke, fayans gibi bilindik zemin kaplamalarının yanında artan yeni alternatiflerle çok şık ve kullanışlı görsellikler elde edebilmek mümkündür. Ev ve iş yerleri bu yeni yöntemler sayesinde dekorasyonlarında modern çizgilere ulaşmışlardır. Siz de klasiğin dışına çıkıp mekanlarınıza hareket katmaya zeminlerden başlamaya hazırsanız 3 boyutlu zemin kaplamalarıyla tanışabilirsiniz. Gittikçe yaygınlaşmaya devam eden 3 boyutlu zemin kaplamaları son yıllarda evlerin dışında iş yerlerinde, yoğun insan trafiği olan ve hijyenik olması gereken hastanelerde, okullarda, alışveriş merkezlerinde, otel, pansiyon veya restoran gibi yerlerde kullanılmaktadır. Araştırdığınızda dekorasyonunuza ve renklerinize uyumlu birbirinden farklı modellere ve yaşam alanlarınızdaki duruşlarına hayran kalacağınıza emin olabilirsiniz.

3 Boyutlu Zemin Kaplamalarının Özellikleri Nelerdir
3 Boyutlu Zemin Kaplamalarının Özellikleri Nelerdir

3 Boyutlu Zemin Kaplamalarının Özellikleri Nelerdir?

Son yılların trendi 3 boyutlu kaplamalara birçok yerde rastlayabilirsiniz. Peki bu kadar tercih edilmesinin sebebi nedir? Özelliklerini okuduğunuzda neden bu kadar tercih edildiğini daha iyi anlayabilirsiniz:  • 3 boyutlu zemin kaplamalarıyla zemininize hayalinizdeki bütün tasarımları yansıtabilir ve hayalinizdeki mekanlara kavuşabilirsiniz. Mekanlarınızda büyük farklılık yaratacaktır.
  • Dekorasyonunuza ve nerede kullanacağınıza göre renkleri, desenleri, görüntüleri veya iş yeri için kullanılacaksa logoları kendiniz seçebilirsiniz.
  • Hijyenik ve antibakteriyel olduğu için sağlıklıdır, çocuk odalarında da kullanılabilir.
  • Ses ve ısıya karşı yalıtım sağlar.
  • Şekillendirmesi ve uygulanması oldukça kolaydır.
  • Çevre şartlarına, kimyasallara karşı dayanıklıdır. Bu nedenle yoğun trafikli yerlerde oldukça kullanışlıdır.
  • Yalıtkan olduğu için su, elektrik, ısı ve sesi iletmezler. Banyo ve mutfaklarınızda da gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
  • Temizliği kolaydır.
  • Sıkıldığınızda veya yenilemek istediğinizde değiştirebilirsiniz.
  • Mat ve şeffaf olarak seçenekleri vardır.

 

3 Boyutlu Zemin Kaplaması Nasıl Yapılır?

3 boyutlu zemin kaplamalarının yapım aşamasında 5 adım uygulanır. Bu nedenle kaliteli ve dayanıklı bir sonuç ortaya çıkar. Uzun yıllar kullanabilirsiniz. Yapım aşamaları şu şekildedir:

1.adım: Uygulamaya başlanılmadan önce yüzeye beton atılarak dengeli bir yüzey oluşması sağlanır.

2.adım: Bir çeşit yüzey yapıştırıcısı olan epoksi uygulanmadan önce beton ile arasına dayanıklılığı ve suya dirençli olmasını sağlamak için astar kullanılır.

3.adım: Yüzey kaplamasının ana işlemini oluşturan bu adım yüzey yapıştırıcısı olarak kullanılan epoksi reçine ile uygulanır. Bu adım dikkatle, tecrübeli biri tarafından yapılmalıdır. Kullanılacak görsele göre renk tercihi yapılır.

4.adım: Uygulanan epoksi reçinenin üzerine seçilen görsel yerleştirilir. Bu adımda kaliteli işçilik olması çok önemlidir.

akvaryum baskılı zemin
akvaryum baskılı zemin

5.adım: Son adım zemin kaplamasının görselini tam anlamıyla ortaya çıkaran 3D crystal alan adı verilen yüzey malzemesinin uygulanmasıdır. Bu kristal doku yapılan görselin canlı ve parlak görünmesini sağlar. Bu son adımdan sonra mükemmel bir görüntü ortaya çıkar.

Bu adımların işi bilen,

tarafından yapılması çok önemlidir. Görsel ile zemin arasında hava kabarcığı kalır, herhangi bir boşluk oluşursa ilerde büyür ve kaplamanın formunun bozulmasına yol açarak çatlamaya neden olur.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close