Salon Dekorasyonu

Küçük salon dekorasyonu fikirleri 2020

Muhteşem mekanlar için küçük salon dekorasyonu fikirleriEn küçük salonlar için bile dekorasyon ipuçlarını ve en küçük odaları mükemmel şekilde orantılı hissettirmek için akıllı tasarım hilelerini öğrenerek sizde alanınızı büyütebilirsiniz. Küçük salon dekorasyonu fikirleri 2020 trendleri ve örneklerle bu yazımızda.

Küçük bir salon dekorasyonu fikirleri arıyorsanız, kompakt oturma odanızın potansiyelini açmak için güzel küçük alan tasarımlarından ilham alın.

Küçük bir oturma odasını yeniden dekore ederken, daha geniş hissetmek için en kolay yollardan biri, odayı sıcak hissettirmek ve davetkar olması için tasarım şemasına yumuşak, pastel tonlar eklemektir .

Daha fazla salon dekorasyonu  ilhamı ister misiniz? Oku: Salon tavan dekorasyonu 2020 modern trendler

Küçük salon dekorasyonu fikirleri 2020

Küçük oturma odaları, iyi seçilmiş bir saklama alanı ile taze ve düzenli tutulmalıdır. Küçük bir oturma odasını daha büyük hissettirmesi için harika bir yol titizlikle düzenli tutmaktır ve bunu yapmak için odanın içindeki her şeyin uygun bir yere sahip olması gerekir. Duvarlarda raflar kullanmak küçük odalar için idealdir, çünkü bir duvarda çok şey tutabilir veya yerden her santimini kullanan hazır raflar ve tavan arası rafları seçebilirler.

Perdeleri basit tutarak odada doğal ışığıktan en iyi şekilde yararlanın. Yüksek tavanlara sahip olduğunuz için şansınız varsa, tam boy perdeler iyi bir seçimdir, çünkü gözünüzü yukarı doğru çekip, oturma alanınızdaki kare görüntüler biraz yetersiz olsa bile mekan yanılsaması yaratacaktır. Hafif şerit tasarımları ekstra derinlik duygusu katar.

Salonunuzdaki doğal ışığı en üst düzeye çıkararak daha büyük ve daha parlak hissetmesini sağlamak için tasarım şemasına yansıtıcı yüzeyleri olan geniş duvar aynaları ve mobilyalar ekleyin.

Ayrıca Bakınız:  Küçük Stüdyo Daire Dekorasyon Fikirleri 2020

Salonunuzun sevimli ve rahat olmasını isterseniz, tutarlı bir görünüm oluşturmak için renk eşgüdümlü nesneleri birlikte resimlerden minderlere kümelemeyi deneyin.

Salonunuzu tamamlamak için oturma odası duvar kağıdı tasarımlarını düşünün. Küçük odalar için bu zeki oda parlaklığı ve yerden tasarruf sağlayan dekorasyon ipuçlarıyla kompakt bir evden en iyi şekilde yararlanın.

1. Tabureleri koltuk olarak kullanın

Küçük bir oturma odanız varsa, asla yapmayacağınız ilk şey içeriye çok fazla mobilya sıkıştırmaktır. Bunun yerine, alanın boyutu ile orantılı olan bir kanepe seçin ve hala daha fazla oturma ihtiyacınız varsa, tabureleri kullanın. Hantal koltuklardan çok daha az yer kaplarlar ve kolayca manevra edilebilirler.

2. Çok fonksiyonlu mobilyalara yatırım yapın

Küçük salon dekorasyonu ve küçük oturma odaları söz konusu olduğunda, işe yarar, çok fonksiyonlu mobilya parçaları en iyi arkadaşlarınızdır. Bir seferlik bir bildirimle dağınıklığı temizlemenize izin veren bir saklama kutusu olan iki sehpa alın. Kapaklı taburelere, hatta koltuğun altında depolama alanı olanlara bile yatırım yapabilirsiniz.

3. Kapının dikkatini çekin

Kır evi veya stüdyo daire olsun, ön kapı oturma odanıza doğruca açıldığında rahatlatıcı bir his oluşturmak zor olabilir. Dikkatle düzenlenmiş oturma yeri ile bir odak noktası oluşturarak girişten uzaklaşın. Burada, ince, iki taraflı ve rahat bir koltuk ince bir yan masaya ve lambaya 90 derecelik bir açıyla yerleştirilmiştir. Nötr renk, rustik duvar ile güzel görünüyor ve stor perdeyi odaya fazladan alan eklemek için kullanıyor.4. Dikey olarak dekore edin

Kat alanı sınırlı olduğunda bu dekoru yukarı kaldırın. Burada, parlak bir beyaz odanın küçük bir köşesi, yüksek  tavandan faydalanmak için gözü yukarı doğru çeken bir geometrik desen sütunuyla dönüştürülmüştür. Desen, doğal ışığın temiz ve parlak bir efekt için filtrelenmesine olanak tanıyan parlak bir tonda pencerede yankılanır. Mermer zemin lambalarının düzgün temelleri, güneş battığında iyi bir aydınlatma sağlarken bir yan masaya ihtiyaç duymazsınız.

5. Ahşap

Üç parçalı süit gibi geleneksel oturma odası mobilyalarının alternatiflerini düşünün. Daha az yer kaplayan mobilyalarla dinlenip okuma alanları için rahat bir yere sahip olmak hala mümkündür.

6. Alanla yaratıcı ol

Küçük salon dekorasyonu için, düzensiz bir şekilde şekillendirilmiş bir oturma odasının döşenmesi yapılabilir. alanın en iyi şekilde nasıl optimize edilebileceğini göz önünde bulundurun. Sehpalarla birleşmiş, sıkı bir saçılma alanındaki L şeklinde bir kanepeyi, kahve sehpalarının yanı sıra kullanışlı bir depolama alanı olarak da görebilirsiniz. Küçük ışığın çoğundan yararlanmak için karanlık olan bir odayı beyaz renklerde tutun.

7. Tekstil parçalarının faktörü

Duvarlarları beyazla süsle, tavan ve zemin çarpıcı bir mekan hissi bırakabilir. Bir şöminenin etrafında deri koltuk, kırmızı zemin lambası ve yün halı ile dekore edin. Güzel bir yastık ve yeşil yumuşak kırlentler  tasarımcı için son bir dokunma.

8. Aydınlatmayı avantajınıza kullanın

Üzerinde sarkıt lamba ve özenle yerleştirilmiş yuvarlak masası olan bir yaşam alanını düşünün. Buraya konuklar ziyaret ettiğinde bir çift sandalye, kat kat minderler veya tabureler ekleyebilirsiniz. Duvarın güzel dokusunu saklamaksızın rahat bir his yaratmak için endüstriyel tarzdaki açık raflarda bir dizi aksesuar ve kitap sergilenebilir.

9. İlginç nesneleri gösterin

Sadece oturma odanızın küçücük olduğu gerçeği, sevdiğiniz tüm eşyalarını saklamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Göstermeye layık nesneler varsa onları kanepenin üzerinde açık bir raf boyunca gösterin.

10. Beyazı ısıtın

Beyaz bir oda karakterine en sevdiğiniz aksesuarlar, sadece olmadan yaşayamayacağınız tablolar ile süsleyerek verin. Berrak bir duvar, renkli aksesuarlar ile şekillendirmek için en iyi  zemin oluşturur ve alanın karmaşık hissettirmesine neden olmayacaktır. Görünümü tutarlı ve tutumlu tutmak için bir veya iki renk kullanın.

11. Tema oluşturmak için deseninizi yerleştirin

Desen, küçük salonlarda da normalde olduğu gibi işe yarayabilir, ancak nereye koyacağınız konusunda dikkatle düşünmek gerekir. Yünlü kumaşlar rahat kırsal tarzı şömineler için yapılır, ancak kanepeler ve koltuklar üzerinde yastıklarda olabilir, duvarları beyaz bırakın. Bir odanın iki yanını bir araya getirmek için doğal bir döşeme halı ekleyin.

12. Karakteristik mobilyalarla dikkatden kaçının

Küçük salon dekorasyonu önerilerinde, dağınıklığı gidermek, daha küçük bir oturma odasının daha açık hissetmesine yardımcı olabilir, ancak rahat, yaşanmış bir yer hayranı iseniz, böyle bir ayrılmış sırt düzeni sizin için çok az şey yapacaktır.  Koyu renk deri koltuk ve geleneksel şöminenin klasik kombinasyonunu deneyin. Sıcak ve rahat bir ortam oluşturmak için böyle bir şey olabilir. Çok sevilen eşyaları ve aksesuarları karakter dolu bir planda ekleyin; kimse  odanın ne kadar küçük olduğunu düşünmez.

13. Merdivenlerin altındaki alanın tadını çıkarın

Depodan tuhaf aksesuarlara kadar, her şeyi birleştirerek merdiven altındaki kullanılmayan alanlardan en iyi şekilde yararlanın. Küçük evinizde yer sorunlarınız varsa ve her kuytu ve bölgesinden en iyi şekilde faydalanmanız gerekiyorsa, merdivenlerin altındaki alanıkullanın. Burada, yerleşik bir kitaplık ve kanepe, sık sık sevilmeyen ve az kullanılan şeyler ekleyebilirsiniz.

14. Orijinal özelliklerle çalışmak

Küçük salon dekorasyonu yaparken, mimari özelliklere taze bir dokunuş ve hafif rötuşla modern bir güncelleme verin. Burada, bu oturma odasına modern bir köşe kazandırmak için orijinal özelliklerde boyanmıştır. Siyah şömine odanın odağı olmaya devam ediyor ve küçük kanepe ve rustik ahşap sehpanın yanı sıra bir rahatlık hissi katıyor. Bir yün halı, dekora doku getirir ve odanın davet havasını geliştirir.

Bu  dekorasyon fikirlerinden herhangi birini dekorunuza dahil edecek misiniz?

Bir önceki yazımız olan 2020 Salon Dekorasyonu başlıklı makalemizde 2020, 2020 salon ve 2020 salon dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close