Salon Dekorasyonu

Küçük Oturma Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Küçük Oturma Odası DizaynıKÜÇÜK OTURMA ODASI İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

Dekorasyon hem zevkli hem de uğraş gerektiren bir kavramdır. Kendine ait bir tarzının olmasını isteyenlerin ise sıklıkla karşılaştığı problemlerden bir tanesi dekore edilecek alanın küçüklüğüdür. Bunun için uygun mobilyaları, duvar rengini hatta halıyı seçmek gerekmektedir. Oda büyükse her türlü eşya ile uyum sağlanabilir ancak küçük ortamlarda kaba ve özellikle koyu renkli mobilyaların seçimi son derece yanlış olacaktır.

Küçük Oturma Odası

Ev düzenlemek emek istemekte ve bunun için iyi bir araştırma yapmak gerekmektedir. İstenilen tarzdaki mobilyalar her oda için uygun düşmeyebilir. Mevcut alanı en iyi şekilde değerlendirmek hem ev sahipleri hem de misafirler için güzel vakit geçirilecek alanlar elde edilmesini sağlar. Bilhassa küçük odalarda buna özellikle dikkat edilmelidir.

Küçük Oturma Odası Dizaynı

Oturma odasını yenilemek veya baştan düzenlemek isteyenler küçük bir alanda bunu yapacaklarsa ilk dikkat etmeleri gereken şey kullanışlı eşyalara şans vermektir. Örneğin L şeklinde bir koltuk seçimi hem alanı daha cazip hale getirecek hem de çok fazla yer kaplamayacaktır. Orta sehpa niyetine bir puf tercih ederek kalabalık anlarda oturulacak yer sağlanabilir. Köşe koltuk takımları son yılların gözde ev eşyaları arasındadır. Geniş ya da küçük alan fark etmeksizin şık ve modern çizgilere sahip bir oda isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir modeldir.

Küçük Oturma Odası Tasarımı

Oturma odası gün içerisinde en fazla vakit geçirilen yerlerden biridir, dolayısıyla içerisinde yer alan renklerin iç açıcı olması iyi olacaktır. Soft tonların tercih edilmesi odanın daha canlı ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Açık yeşil, açık sarı, krem, tozpembe gibi renkler istenilen tarzla buluşturulabilir.

Küçük Oturma Odası Televizyon

Televizyonu yerleştirmek için özel bir sehpa yerine ünite tercihi küçük oturma odaları için en doğru seçimlerden birisidir. Özellikle raflı olanlar bir yandan kitaplık görevi görecek diğer yandan çekmeceleri ve kapaklı bölmeleri sayesinde eşyaların ortalıkta dağınık bir şekilde durmasını engelleyecektir.Küçük Oturma Odası Ayna

Aynaların dekorasyondaki yeri önemlidir. Bilhassa küçük alanların daha geniş algılanmasına yardımcı olmak için kullanılmaktadır. Antrelerin yanı sıra aynalara oturma odasında da şans verilebilir. Böylece dar alanın ferah bir görünüme kavuşması sağlanabilir. Bunun için büyük boy aynalarının yanı sıra duvara asılacak dekoratif ayna çeşitleri de kullanılabilir.

Küçük Oturma Odası Kitaplık

Oturma odasında kitaplığa yer ayırmak isteyenler içinde duvara monte edilen raflar ve kitaplıklar iyi bir çözüm olarak sunulmaktadır. Mevcut alandan tasarruf edebilmek için böyle bir seçim doğru olacaktır.

Küçük Oturma Odası Tablo

Küçük bir oturma odasında yalnızca tek bir kanepe de kullanılabilir. Ekstradan konulacak bir puf ya da tekli koltuk ile ortam daha ferah görünecektir. Duvarlara dekoratif tablolar ile beraber ayna asılması da ayrıca tamamlayıcı unsur görevi görebilir.

Çiçekler İle Oturma Odanıza Renk Katın

Çiçeklerin bulundukları her ortamı güzelleştirdikleri kabul edilmektedir.  Oturma odasının göze daha fazla hitap etmesini isteyenler bu anlamda pencere önlerine renkli çiçekler yerleştirebilirler.

Küçük Oturma Odası Çiçek

 

Küçük odalarda duvarların rengi de oldukça önemlidir. Koyu tonların seçilmesi basık ve sıkıcı bir ortam elde edilmesine neden olur. Bunun için açık renklere şans vermek doğru olacaktır. Mobilyalar ile uyumlu soft renkler istenilen stilin yansıtılmasını sağlayacaktır. Uçuk mavi koltuk takımının kullanıldığı bir oturma odasında duvarlar beyaza boyanabilir. Perdeler ise tamamen farklı bir renkte açık pembe tercih edilerek dikkat çekici bir dekorasyon oluşturulabilir. Beyaz ya da krem renkli bir oturma grubu ile de su yeşili tonlarında duvar rengi iyi bir uyum sağlayacaktır. Yerlerde ise açık renkli bir halı tercih edilebilir.

Küçük Oturma Odası Aydınlatma

Işıklandırmaya da dikkat edilmelidir. Asma avizeler ile beraber renkli dekoratif mumlarda ev sahipleri için yardımcı olabilir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close