Mobilya Modelleri

Koltuk seçmenin 5 altın kuralı

Satın almadan önce deneyin ve her zaman ölçün!Bir koltuk takımı ve kanepe almak , yaşam alanınız için yapabileceğiniz en önemli yatırımlardan biridir. Bu tavsiyeler satın almadan önce, koltuk seçiminizde doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.

1. SATIN ALMADAN ÖNCE ÖLÇÜN

Ortalama koltukların en az 60 cm oturma derinliği vardır, bu da uzun bacaklarınız varsa manevraya bolca yer açar ve eğer daha kısaysanız rahatça uzanmanıza izin verir. Ancak koltuk derinlikleri değişebilir, bu yüzden iyi sırt desteği aldığınızdan emin olmak için farklı stilleri deneyin. Koltuk yüksekliği söz konusu olduğunda çoğu tasarım 45 cm ile 50 cm arasındadır. Doğru veya yanlış bir yükseklik yok, bu yüzden tüm aile için uygun olduğundan emin olmak için satın almadan önce deneyin. Son olarak, koltukta yatmak isterseniz, kol dayamaları hariç toplam genişliği kontrol edin.

koltuk satın almadan önce yapmanız gerekenler
koltuk satın almadan önce yapmanız gerekenler

2. İYİ BİR ÇERÇEVE YATIRIM

Kaliteli bir koltuk için paranızın karşılığını alabildiğiniz kadar iyi olmasına dikkat edin.  Uzun yıllar boyunca uzanıp yattığınızda rahat etmenizi sağlamalı. Satış işlemi yapmadan önce garantiye dikkat edin; bazı üreticiler, ömür boyu garanti sundukları koltuklar konusunda çok eminler. Sert bir ahşap iskelet iyi bir seçenektir, ancak sunta veya metal konstrüksiyona karşı dikkatli olun.

Bunları kaçırmayın: Doğtaş koltuk takımı modelleri ve fiyatları 20203. YASTIKLARI KONTROL EDİN

Kanepenin içinde olanın, dışarıda kullanılanlar kadar önemli olduğunu unutmayın. Tüy dolgulu yastıklar rahatlık açısından oldukça yüksektir, ancak düzenli dolgunlaşmaya ihtiyaç duyarlar; köpük veya lif dolgular ise zamanla düzleşip şekillerini kaybedebilir.Tüy ve köpük kombinasyonu seçmenizi öneririz. İyi bir kombinasyon, köpük veya lifle doldurulmuş tüyler ve koltuk minderleriyle dolu sırt yastıklarıdır.

koltuk nasıl seçilir 2020
koltuk nasıl seçilir 2020

4. KUMAŞI İYİ OLMALI

Cesur bir renk, desen veya nötr olsun, döşemelik kumaş seçiminiz odanın üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır, bu yüzden planınıza uyduğundan emin olmak için dikkatlice seçin. Doğal malzemeler güçlü güneş ışığında solabilir, bu nedenle koltuk pencerenin yakınında olacaksa sentetik bir kumaş tercih edin. Yoğun bir aile evinde özellikle önemlidir ve bir köpeğiniz veya kediniz varsa, temizliği kolay bir kumaş tercih edin . Gevşek kılıflı olanlar, temizlik için çıkarılabildiği ve bazılarının yıkanabilir olduğu için araştırma yapmaya değerdir.

koltuk seçimi nasıl olmalı
koltuk seçimi nasıl olmalı

5. ÖLÇÜM

Şerit ölçüsünü çıkarın ve alanınıza uyabilecek ve uygun olan maksimum kanepe boyutlarından emin olun. Ayrıca, kanepenin teslimatta geçmesi gereken tüm kapı ve merdivenlerin boyutlarını da kontrol edin. Erişim kısıtlıysa,  çıkarılabilir ayaklı, hatta bölümler ile teslim edilebilen modüler bir tasarımı tercih etmeniz gerekebilir.Kelimeler

1 thought on “Koltuk seçmenin 5 altın kuralı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close