Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Kız Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl OlmalıBu makalemizde kız bebek odası dekorasyon fikirleri ve kız bebek odası dekorasyonu nasıl olmalı gibi konulara değineceğiz.

Kız Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebeklerimiz dünyaya gelmeden önce her ebeveyni tatlı bir telaş sarar. Yeni doğacak bebek için kıyafetler, beşikler, oyuncaklar alınıp heyecanla bebeğin gelmesi beklenir. Bebek dünyaya gelmeden önce hazırlık yapılması gereken bir diğer husus da bebek odası dekorasyonudur.

Dünyaya gelecek olan bebeğin cinsiyetine göre elbiseler seçilir ve oda dekorasyonu yapılır. Kız çocukları için genelde daha canlı ve renkli bir oda tasarımı yapılır. Oda tasarımı yapılırken bir çok nesneden faydalanılabilir. Kız bebek odası tasarımı için öncelikle odanın aydınlık olup olmamasına göre odada ağırlıkta olacak bir renk seçilir. Kız bebekler için en çok pembe ve beyaz-gri karışımı renkler tercih edilmektedir. Ardından seçilen renge uygun duvar boyası rengi seçilmeli. Duvar boyasının yanında çocuk odalarında en çok tercih edilen bir diğer unsur da duvar kağıdıdır.

Pink Penny Kız Bebek Odası
Pink Penny Kız Bebek Odası

Kız Bebek Odası Duvar Kağıdı Seçimi

Duvar kağıdı seçimi aslında çocuk üzerinde geniş bir etkiye sahip bulunmaktadır. Çocuklarımız gözünü ilk açtıkları anlarda duvarları ve odayı gözlemlerler. Bundan dolayı duvarlarda bulunan duvar kağıtları çocuklarımızın hafızalarına bir çok şeyi kazıyabilirler.

Çocuklarımıza doğayı ve hayvanları sevdirmek istiyorsak buna uygun bir duvar kağıdı seçmek çok iyi bir tercih olacaktır. Hayvanlardan oluşan bir duvar kağıdı hem çocuklarımızın hayvanlara daha iyi bakmasını sağlayacak hem de öğrenme sürecinde faydası olacaktır. Doğayı ve doğal unsurları sevdirmek istiyorsak güzel bir dağ resmi, orman resmi, deniz resmi içeren duvar kağıtları da tercih edilebilir.Kız Bebek Odası Duvar Kağıdı Seçimi
Kız Bebek Odası Duvar Kağıdı Seçimi

Kız Bebek Odası Aksesuar Seçimi

Kız bebek odası için aksesuar seçimi de son derece önemlidir. Kız çocuklarına daha çok hitap eden tablolar ve puf oyuncaklar oda dekorasyonu için kullanılabilir. Pembe olarak tasarlanmış bir odada tablo olarak kara kalem çalışması olan insan figürü ya da hayvan figürü içeren bir seçim yapılabilir. Bunun yanında güzel bir pembe puf zürafa odaya eklenerek güzel bir tasarım yapılabilir.

Diğer taraftan kız bebek odasında dolap seçerken yine beyaz ağırlıkta olacak şekilde pembe beyaz bir dolap tercih edilebilir. Pembe ve beyaz renkler birbirlerini çok iyi şekilde tamamlayabilmektedir. Bebek beşiğini de aynı renklerde seçerek oda tasarımını neredeyse tamamlamış olarak halı seçimine gidebiliriz.

Kız bebek odasında seçilecek halılar odanın genel renk temasına uygun olmalıdır. Odada yoğun bulunan renklerle uygun bir halı modeli seçmeniz odanızın daha toplu ve şık durmasını sağlayacaktır.

Kız Bebek Odası Aksesuar Seçimi
Kız Bebek Odası Aksesuar Seçimi

Kız Bebek Odası Dekorasyon Modelleri

Bu alanda kız bebek odası dekorasyon modellerine yer vereceğiz. Oda tasarlarken her ne kadar aklımızda bazı fikirler bulunsa bile daha önce yapılmış dekorasyon modellerini ve firmaların paket halinde tasarlamış oldukları kız bebek odası modellerini incelemek istemekteyiz. Bu sayede hem odamızda nelerin bulunabileceğini belirleyebiliriz hem de daha önceden tasarlanmış şık bir tasarımı aynı şekilde kullanmak isteyebiliriz.

Mobilya firmaları oda tasarımlarıyla birlikte kız bebek odaları için de çok güzel tasarımlar ortaya çıkartabiliyorlar. Kız bebek odası tasarlarken mobilya mağazalarını gezmeniz ve bebek odası modellerini incelemeniz sizlere odalar hakkında güzel fikirler verecektir. Bizler de bu kısımda firmalara ait kız bebek odası modellerini sizlerle paylaşacağız. Resimlerin altından odanın hangi firmaya ait olduğunu inceleyebilir ve ilgili mağazalara giderek bu modeller hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close