AksesuarDuvar DekorasyonuEv DekorasyonuKendin Yap

Sonbahar Yaprakları ile Dekorasyon FikirleriSonbahar bir çoğumuzun sevdiği bir mevsimdir. Yaprakların sararip döküldüğü ve sonbaharın kendine has renkleri ile her yerin huzur ve sakinlik dolu bir havaya büründüğü büyülü bir mevsimdir. Sonbaharın getirdiği renkler herkesi kendine hayran bırakacak güzelliktedir.

Bu güzel mevsimin gelmesiyle dökülen yapraklar, bazen büyüleyici görüntülere neden olmaktadır. Eğer isterseniz bu yaprakları toplayarak, evinize de bu harika ve büyüleyici atmosferi taşıyabilirsiniz. Sonbaharın o büyüleyici havası evinizi saracak ve sıcacık bir ortam yakalayacaksınız. İşte sizler için toparladığımız, birbirinden güzel sonbahar yaprakları ile dekorasyon fikirleri…

Sevimli ve Rengarenk Bir Ağaç Tasarla.

Hepimizin evinde güzel bir vazo vardır. Yoksa bile temiz bir kavanoz işinizi görecektir. Bu tasarım için birkaç ağaç dalı, yapraklar ve meşe palamutları toplamanız gerekecektir. Ahşap cilası ile cilalanmış dalları vazoya yerleştirdikten sonra cilanmış ve boyanmış rengarenk yaprak ve palamutlarla süsleyebilirsiniz. Odanıza harika bir hava getirecek olan bu ağaç, bulunduğu ortama farklı bir hava katacaktır.

Sonbahar Yaprakları ile Ağaç Tasarımı
Sonbahar Yaprakları ile Ağaç Tasarımı

Yaprakları boyarken dilerseniz yapışkanlı simlerle süsleyebilirsiniz. Simler ile ilgi çekici süslemeler yapabilirsiniz.

Kendi Tablonu Yarat.

Topladığınız sonbahar yaprakları ile size özel bir tablo tasarlayabilirsiniz. Daha sonra bu çalışmanızı çerçeveleterek, ev dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz. Hazırladığınız tablo evinizde dikkat çeken parçalar arasında olacaktır.

Sonbahar Yaprakları ile Tablo
Sonbahar Yaprakları ile Tablo

Sadece tablo değil kapı süsü bile yapılabilir bu yapraklarla… Gelen misafirlerinizi karşılayacak harika bir tasarım yapabilirsiniz. Bunun için farklı tonlarda yapraklar, yapıştırıcı ve çembere ihtiyacınız olacaktır. Kapı süsünüz herkesi hayran bırakacak güzellikte olacaktır.Hatta biraz daha hayal gücünüzü zorlayarak yaprakları tuval olarak kullanabilirsiniz. Çizeceğiniz harika resimleriniz için güzel bir tuval olacaktır. Ortaya çıkan harika yaprak tabloları ile duvarlarınız şenlenecektir.

Duvar Süsü Tasarla.

Topladığınız güzel yaprakların arasında tonsürton olacak şekilde renklerini seçtikten sonra çalışma masanızın karşışına dikkat çekici ve doğal bir dekor ürünü yapabilirsiniz. Bunun için doğal yapıda bir ip seçip duvara monte ettikten sonra yaprakların saplarından renkli ahşap mandallarla tutturabilirsiniz.

Sonbahar Yaprakları ile Şık duvar süslemesi
Sonbahar Yaprakları ile Şık duvar süslemesi

Yaprak Baskısı Yap

Eğer küçük çocuğunuz varsa etkinlik yaparken aynı zamanda eviniz için dekoratif aksesuar tasarlayabilirsiniz. Seçtiğiniz güzel yaprakları istediğiniz gibi boyayıp kumaş yada tuval üzerine baskı yapabilirsiniz. Doğal bir baskı elde edersiniz. Yaprak baskınızı yine duvar süslemesi için kullanabilirsiniz.

Her baktığınızda çocuğunuz ile geçirdiğiniz hoş vakit aklınıza gelecek, mutlu olacaksınız.

Sonbahar Yaprakları ile Renkli Baskı
Sonbahar Yaprakları ile Renkli Baskı

Yaprakların kırılmadan renklerini kaybetmeden durmaları için öneriler;

Solan yapraklar kazandıkları renk tonları ve görüntüleri ile hayranlık uyandırır. Çoğu zaman olduğu gibi saklamak istersiniz ancak hassaslaştıkları için kolay kırılırlar. Bu yaprakları uzun süre saklayabilmek için birkaç önerimiz olacaktır. Kurumuş yaprakları uzun süre saklayabilmek için yapabilecekleriniz şu şekildedir:

  • Hızlı kuruyan tutkal, cila yada vernik alıp, fırça ile sürerek, yapraklarınızı daha sağlam hale getirebilirsiniz.
  • Akrilik boya alıp yapraklarınızı bu boyaya batırabilirsiniz.

Bu iki yöntemde size fayda sağlayacaktır. Kendi doğal rengi kalsın isterseniz tutkal, cila yada vernik seçeneğini kullanmanızı öneririz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close