Ev TekstiliFaydalı Bilgiler

Halı Nasıl Seçilir Ve Son Trendler Nelerdir ?Yeni sezon da dikkat çeken halı modellerinde trend desenler, yeni renkler ve alana göre halı seçme ipuçları. Halı nasıl seçilir ? Bilmeniz gereken her şeyi listeledik. Eviniz için uygun halınızı seçmek için okumaya devam edin!

İskandinav Kilim

En güzel ve sıcak tasarımları ile İskandinav halı ve kilim modelleri her daim popüler olan seçeneklerden. Sizde geleneksel tarzlarını seviyorsanız pastel tonlar, retro geometrik desenler ve doğal iplikler ile sıcacık görünen İskandinav halı modellerini düşünebilirsiniz. Sıkı ve tok dokuma sayesinde yaz kış kullanım kolaylığı da sunuyor. 2020 Halı trendleri listesinde olan bu kilimlere evinizde yer açın!

İskandinav halı modelleri 2020
İskandinav halı modelleri 2020

Yuvarlak Halılar

Halı nasıl seçilir ? Halıyı evinde temel parça olarak kullanmayı seviyorsanız yuvarlak halı modelleri tam size göre olabilir. Özellikle Yemek odasında yuvarlak masa altında harika görünüyor. Veya oturma odasında L koltuk önüne serebilirsiniz. Ev dekorunuzda bu halılar alanın gözdesi olacak.

yuvarlak halı modelleri 2020
yuvarlak halı modelleri 2020

Kadife Halılar

Kadife bu sezon koltuklarda olduğu kadar halı modellerinde de çok trend. Kadife görünümlü halılar, ışığı yansıtan dokularıyla zemine şık bir ışıltı ekliyor. Özellikle salon dekorasyonu için çok ideal desenler ve renkler var.

kadife halı modelleri 2020
kadife halı modelleri 2020

Yapay Post

Yapay postları evinizde halıdan ziyade dekoratif bir parça gibi düşünebilirsiniz. Tüm alanı kaplamasa da evin dekoruna sıcaklık veren önemli bir detaydır. Yapay postlar, bir berjer, sehpa ve kitaplıktan oluşan özel köşelerde,  sandalye önünde kullanılabilir. Dekorasyonu bir üst seviyeye taşımak isterseniz evinize yapay postlarla yeni bir stil verebilirsiniz.

yapay postlar 2020
yapay postlar 2020

Daha Fazla: Halı Modelleri ve Renkleri 2020

 

Zigzag Desenli Halılar

2020 Dekorasyon trendlerinin yıldızı bu zigzag desenli halılar. Zigzag desenli el dokuması yün halı modelleri siyah ve beyaz renkleri ile çok moda! Bu halı nasıl seçilir ? Odanızın alanına göre bir boyut seçin. Modern, Klasik, Rustik, Endüstriyel vb her dekor stiline uyduğundan bu konuda problem yaşamazsınız. Yenilikçi bir ev isterseniz bu halılar tam size göre. Siyah-beyaz  tonlarla dokunan zigzag halılar yaşam alanının merkezi oluyor. Özellikle koltukların önünde muhteşem duruyor.zigzag desenli halılar 2020
zigzag desenli halılar 2020

Siyah Beyaz Desenli Halılar

Siyah ve beyaz renkler ve desenler bir arada çok moda.  En çok genç ruhlu modern evlere yakışan bu model, Rahat stil bir koltukla çok tarz görünüyor.

monokrom halı ve kilim modelleri 2020
monokrom halı ve kilim modelleri 2020

Alana Göre Halı Nasıl Seçilir

halı nasıl seçilir 2020 trendleri
halı nasıl seçilir 2020 trendleri

Oturma odası  / Salon

  • Halıyı koltuk takımıyla simetrik olarak yerleştirin.
  • Odanın şekli kareyse oval ya da kare bir halı, mimari dikdörtgense dikdörtgen halı daha ideal olacaktır.
  • Eğer koltuklarınız yüksek ayaklıysa, halıyı koltuğun altına doğru çekebilirsiniz.  Az desenli, nötr renkleri seviyorsanız ve geniş bir salonunuz varsa tüm koltukları kapsayacak büyük model bir halı da satın alabilirsiniz.
halı nasıl seçilir 2020
halı nasıl seçilir 2020
  • Koltuğunuz kısa ayaklı ya da yere yakın ise ve alanınız darsa, halının boyutu küçük olmalı ve koltukla arasında 20-30 cm boşluk kalmalı.
  • Köşe koltuğa göre halı nasıl seçilir ? Koltuğun uzun kenarının boyutu önemli. Geniş bir koltuk önündeki halı, dinlenme modülünün altına girmeden bitebilir. Fakat küçük bir köşeniz varsa, halı dinlenme modülünü ortadan kesmeli ya da tüm modüllerin altına uzanmalı.

Yemek Odası

yemek odası halı seçimi
yemek odası halı seçimi
  • Kare mi dikdörtgen mi yoksa oval mi? Halı şeklinin seçimi, tıpkı oturma alanında olduğu gibi, masaya ve alana göre seçim yapmalısınız.
  • Halı, sandalyelerin açık pozisyonda kapladığı alan gibi, sandalyeleri ve masayı kapsayacak şekilde olmalı.

Yatak Odası

yatak odası halı seçimi
yatak odası halı seçimi

Yatak odasında, yatağın pozisyonuna göre karar verebilirsiniz. Yatağın bir tarafı duvarla bitişikse, odanın boş alanlarına göre en fazla iki küçük halı seçmelisiniz. Eğer yatak, odanın ortasındaysa halı da ayakları ortalayarak simetrik bir açıyla yerleştirilmeli.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close