Rustik

Rustik Dekorasyonun Gözde Trendleri

Modern Rustik Dekorasyon FikirleriRustik dekorasyon farklı ve doğal görünümü ile tercih edilen ve sevilen dekorasyon tarzlarından olmayı başarmıştır. Makalemizde sizler için modern bir rustik dekorasyon yapabilmek için işinize yarayabilecek fikirler sunacağız.

Beyaz Taş Duvarlar Kullanın.

Evinizin bazı kısımlarında beyaz taş duvarlar kullanarak rustik detayları olan dekorasyonunuzu güçlendirebilirsiniz. Tekrarlayan doğal taş görünümü rustik ve taşın doğallığını modernize etmenize katkı sağlayacaktır.

Beyaz Taş Duvarlar Kullanın
Beyaz Taş Duvarlar Kullanın

Ahşap Mutfak Tezgahı Kullanın.

Rustik doğallığını mutfağınıza taşıyabilirsiniz. Bunu dolaplar ve diğer alanları ahşap seçerek yapabileceğiniz gibi mutfak tezgahını da rustik seçerek elde edebilirsiniz. Ahşap mutfak tezgahınıza kendisiyle aynı malzemeden yapılan dolaplar ve aksesuarları kullanabileceğiniz gibi, beyaz dolaplar ve taş duvarlar ile kombinleyerek modern bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Rustik mutfak tezgahı
Rustik mutfak tezgahı

Rustik Tv Ünitesi Kullanın.

Tv ünitesi bulunduğu odanın odak noktasıdır. Bu alanın göze hitap etmesi oldukça önemlidir. Modern rustik tarzda üretilmiş bir tv ünitesi seçerek doğal, kırsal bir hava yakalamak mümkün. Üstelik odanın odak noktası olmaya devam edecek bir seçenek olacaktır.

Rustik Tv Ünitesi Kullanın.
Rustik Tv Ünitesi Kullanın.

Dekor Olarak Odun Kullanın.

Köy evlerinde hayatın genel akışında sobanın yanında duran odun ve kütük parçalarının dekor olarak ne kadar hoş duracağını hayal bile edemezsiniz. Salonunuzda yada yatak odanızda bu harika fikri mutlaka kullanmalısınız. Rustik tarz kırsal kökenli bir stil olduğu için doğal malzemelerin kullanımı tarzın oluşturulmasında büyük katkılar sağlar. Odunları üst üste dizerek kullanabileceğiniz gibi bir çerçeve yada kutu içerisine dizerek kullanmanızda mümkün.

Rustik dekorasyon örneği
Rustik dekorasyon örneği

Ağaç Karyola Tercih Edin.

Ahşap yatak odası takımları günümüzde bir çok evde kullanılmaktadır. Bu tarzı seçenler karyolalarını da ağaç malzemeden seçebilirler. Hatta biraz daha ileri gidip doğal ağaç görünümü bozulmamış bir karyola modeli tercih edilebilir. Açık tonlarda seçimler yaparak doğal ve ferah bir görünüm oluşturmayı başarabilirsiniz.Ağaç Karyola Tercih Edin
Ağaç Karyola Tercih Edin

Rustik Dekoratif Aksesuarlar Kullanın.

Evin dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan dekoratif aksesuarları ve detayları rustik parçalardan seçebilirsiniz. Askılarınız, vazo, mumluk gibi dekoratif ürünlerde ahşap detaylara yer vermek doku bütünlüğü sağlar. Aksesuarları yapay postlar, tüylü yastıklar gibi kırsal görünüm verebilecek parçalar ile bütünleyebilirsiniz.

Rustik Dekoratif Aksesuarlar Kullanın
Rustik Dekoratif Aksesuarlar Kullanın

Şöminenizi Rustik Olarak Tasarlayın.

Evinizde şömine varsa rustik stili bu alan üzerinde kullanabilirsiniz. Sizin için güzel bir avantaj sağlayacaktır. Köy evlerinin çoğunda şömine mevcuttur ve şehirde bu ayrıntıyı eve taşıyabilmek oldukça zahmetlidir. Ancak sizin elinizde zaten var. Şanslısınız. Şöminenin etrafında ahşap malzemeler kullanabilirsiniz. Çerçevesini ise taş ile yaparak rustik tarzını modern eviniz ile harmanlayabilirsiniz.

Şöminenizi Rustik Olarak Tasarlayın
Şöminenizi Rustik Olarak Tasarlayın

Yemek Masanızı Rustik Seçin.

Yemek masanızı ağaç dokusu belli olan modellerden seçebilir, üzerine hasır sepetler ve aksesuarlar koyabilirsiniz. Doğal ağaç görünümünün bozulmaması rustik stilin daha iyi yansımasını sağlar.

Yemek Masanızı Rustik Seçin
Yemek Masanızı Rustik Seçin

Fotoğraf galerimizden rustik mobilya ve aksesuar kullanımına dair fikirleri görerek, daha fazla bilgi edinebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close