AksesuarBahçe DekorasyonuEv DekorasyonuZemin Dekorasyonu

Yeşil Yapraklı Ev Çiçekleri İsimleri

yeşil yapraklı ev çiçekleri, ev çiçekleri ve isimleri, yeşil yapraklı bitki bakımıYeşil Yapraklı Ev Çiçekleri ve İsimleri

Çiçekler evlerin, bahçelerin, yol kenarlarının en güzel süslerindendir. Yeşil yapraklı ev çiçekleri isimleri adlı bu makalemizde  yeşil renkli yaprakları ve rengarenk çiçekleriyle insana huzur veren bitkiler anlatılacaktır. Dekorasyonda da çiçeklerin yeri bu nedenle çok önemlidir. Hatta tüm odanın dizaynını etkileyebilmektedir. Tamamlayıcı bir unsur olarak tercih edilebileceği gibi yalnızca mutlu olmak için dahi bir vazonun içerisinde onlara yer verilebilir.

Her çiçeğin kendisine has bir yapısı vardır bu yüzden satın alındığında mutlaka özen gösterilmesi gerekmektedir. Bahçenizden kopardığınız bir çiçekse onun içinde dikkat edilecek hususlar bulunmaktadır. Evini yenilemek isteyenler ya da baştan düzenlemek arzusunda olanlar için dekorasyonda çiçeğin yeri ve nasıl bakılmaları gerektiği konusunda siz değerli okuyucularımıza bazı bilgileri derledik.

Bahçeden ya da bir çiçekçiden alınan çiçeklerin saplarının uygun bir şekilde kesilmesi gerekmektedir. Bunun için uygun bir makas ya da bıçak yardımıyla kırk beş derecelik açıda kesilmelidir.

Yeşil Yapraklı Gonca

Açılmamış goncalara sahip olanlar çiçeklerin açmasını istiyorlarsa öncelikle saplarını uygun şekilde kesmeli daha sonra bir dakika kadar ılık bir suyun içinde bekletmelidir. Bu işlemin ardından da soğuk suda yirmi dakika bekletmek yeterli olacaktır.

Şayet yeşil yapraklı ev çiçeklerini klasik bir vazo içerisinde sergilemek yerine farklı bir alternatif arayanlar var ise onlar içinde limon ya da portakal dilimlerinden oluşan bir çözüm bulunmaktadır. Bunun için gerekli olan malzemeler biri büyük biri ise biraz daha küçük iki cam vazodur. Vazoları iç içe yerleştirdikten sonra boş kısma portakal ya da limon dilimleri yerleştirilir ve içine su koyulur. Ardından iç kısımdaki vazoya su koyulur ve çiçekler yerleştirilir. Böylelikle şık ve farklı bir dekoratif vazo elde edilmiş olur.

Yeşil Yapraklı Orkide Çiçeği

Evinde veya iş yerinde orkide çiçeğine sahip olmak isteyen ancak nasıl bakması gerektiğini bilmeyenler için küçük bir çözüm mevcuttur. Orkidelerin diğer çiçeklere nazaran biraz daha hassas bir yapısı vardır ve bu yüzden özen isterler. Unutulmaması gereken detay ise su ihtiyaçlarının çok fazla olmamasıdır. Bu konudaki pratik yöntem ise bir buz küpünü her gün saksıya koymak olacaktır. Böylelikle çiçeğin su ihtiyacı karşılanabilir.Sahip olunan çiçeklerin sapları her zaman aynı uzunlukta olmamaktadır. Aynı ölçüde kesmek istemeyenler uzun olanları bir vazo içerisine yerleştirdikten sonra kısa olanlar içinde bir çaydanlık ya da porselen çay fincanını tercih edebilirler. Böylece çiçekler ezilmez ve aynı zamanda zarif bir görüntü oluştururlar.

Orkide

Ev Bitkisi Dekorasyonu

Dekorasyonun tamamlayıcı unsurları arasında gösterilen çiçekleri vazolara yerleştirdikten sonra yanlarına şık mumluklar eklenerek güzel bir ambiyans elde edilebilir. Arzuya bağlı olarak dekoratif nesnelerde çiçeklerle beraber sergilenebilmektedir.

Klasik görüntülerden uzaklaşmak ve kendine göre çözümler üretmek isteyenler bunun için yeşil yapraklı ev çiçekleri isimleri adlı makalemizi okumaya devam edebilirler. Örneğin çiçekleri vazolara koymak yerine kavanozları, cam bardakları ya da çaydanlıkları tercih edebilirler. Kenarlarına bağlanacak bir kurdele yardımıyla da hoş bir görüntüye ulaşabilirler. Çerçeve, mumluk gibi dekoratif nesnelerde görüntü estetik bir şekilde tamamlanabilir.

Dekorasyonda çiçeklerin aynı yerde durması şart değildir. Ayrı ayrı vazolara konularak odanın çeşitli yerlerine dağıtılabileceği gibi aynı dolap ya da masanın üzerinde yan yana da sergilenebilirler.

Renkli şişelerde çiçekler için güzel bir vazo görevi görecektir. Odadaki renk uyumuna bağlı olarak seçilecek şişeler ile bir bütünlük yakalanabilir. Ya da tamamen zıt renkler kullanılarak kontrast elde edilebilir. Bu tamamen kişilerin tercihine bağlıdır.

Çiçekler hem evlerde hem bahçelerde insana huzur veren, varlıklarıyla mutlu eden bitkilerdir. Yaydıkları enerji sayesinde bulundukları ortamın havasını değiştirmektedirler. Bu yüzden dekorasyonda çiçeğin yeri ayrıdır. Küçük bir dokunuşla ortamın havasını değiştirmek mümkündür.

Sizler de yeşil yapraklı ev çiçekleri isimleri adlı bu makalemize yorum yaparak bizlere destek olabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close