Yatak Odası Dekorasyonu

Ferah Alan İsteyenlere Duvar Yatağı

Gizemli ve Fonksiyonel Bir TasarımDuvar yatakları, dikey olarak duvara monte edilmiş yada bir dolabın içinde saklanmış şekilde yapılan katlanıp açılabilir yataklardır. Günümüzde dekorasyon trendlerinin artmasıyla çok çeşitli tasarım ve formları yapılmaktadır. Sadece duvara monte edilen ve istendiğinde açılan modelleri de mevcuttur. Ancak daha çok fonksiyonel olan iki eşya bir arada olan modeller tercih edilmektedir.

Aynı anda hem yatak hem farklı bir mobilya…

blank

Küçük evlerde odaları dar olması mobilyaları yerleştirirken büyük bir sıkıntı yaratır. Bir şekilde yerleştirdikten sonra size kalan yaşam alanının daha da dar olması zorlukları beraberinde getirir. Zorluklar yaşamamak için fonksiyonel mobilyalar tercih etmek gerekir. Duvar yatakları bu konuda seçilmesi gereken tasarımlardandır. Örnek vermek gerekirse duvar yatakları olarak üretilen bazı yataklar özel mekanizmalarla tasarlanır. Öyle ki gece yattığınız yatağınız gündüz bir anda çalışma masasına dönüşebilir. Ya da çok şık bir tv ünitesine dönüşebilir. Yatağınızı gün içinde ne olarak kullanmak istediğinize karar vermek size kalmış. Hangi oda için düşünüyorsanız oraya uygun fonksiyonel bir duvar yatağı mekanizması seçebilirsiniz.Tek Tasarımda Birden Fazla Çözüm…

blank

Duvar yatağını genç odası, çocuk odası, oturma odası yada salon her yer için seçebilirsiniz. Kalabalık bir aileye sahipseniz herkesin kendi odası olması mümkün olmaz genelde. Böyle bir durumda oturma odanıza yada salonunuza alacağınız kanepeniz uyku vakti geldiğinde yatağa dönüşebilir. Diğer zamanlarda ise koltuğunuzun arkasında şık bir dolap yada raf ünitesi görünebilir.

Böyle birden fazla fonksiyona sahip mobilyalarla yaşamınız konforlu ve keyifli bir hale gelir. Dar evlerin akıllıca ve fonksiyonel bir şekilde dekore edildiğinde gayet rahat bir alana dönüştüğüne inanamayacaksınız. Önemli olan bir evin çok büyük olması değildir. Zevkli ve fonksiyonel bir şekilde dekore edilmesidir.

Odalarınızda daha fazla alan…

blank

Evinizde çocuk yada gençler yaşıyorsa onların odalarında daha fazla zaman geçirdiğini bilirsiniz. Yapmaları gereken her şeyi kendilerine ait bu dünyada yaparlar. Ders yapmak, kitap okumak, dans etmek , uyumak gibi birçok aktiviteyi odalarında yaparlar. Tabi bu zaman diliminde odalarının daha ferah ve ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde dekore edilmesi onları daha mutlu edecektir.

Eğer onlara iyi dekore edilmiş, ferah bir oda yapmak istiyorsanız içinde hem dolap hem çalışma masası hem de yatak barındıran üniteleri önerebiliriz. Bu sayede gün içinde yataklarını kaldırarak kendilerine daha fazla alan açabilirler. Onlara hitap eden dekoratif tasarımlarla daha mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz.

Aşağıda duvar yatağına örnek verilebilecek modeller mevcuttur. İnceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dar Odalar İçin Farklı Bir Fikir : Gömme Yatak başlıklı makalemizde gömme yatak ve gömme yatak fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close