Yatak Odası Dekorasyonu

Yaza Özel Yatak Odası Dekorasyonu FikirleriYaz tüm hızıyla devam ederken, yatak odasını mevsim değişikliğine uyacak şekilde yeniden dekore etmenin zamanı geldi. Hacimli kış battaniyelerini ve koyu renk aksesuarları kaldırın. Yaz aylarında, insanlar artan sıcaklıklar nedeniyle genellikle aşırı ısınırlar ve bu nedenle yatak odalarında rahatlık ararlar. Odayı aşırı ısıtmadan güneş ışığının girmesine izin veren şeffaf perdelere merhaba deyin.

Yaz mevsimi açık ve havadar renklerle bilinse de koyu renkler de bir yaz estetiği üretebilir. Vurgulu yastıklar için turkuaz gibi bir renk patlamasıyla yatak takımını nötr tutabilirsiniz.

Çarşafları ve battaniyeleri değiştirin.

Herkes yatağında rahat hissetmek ister. Nemli gecelerde kaşındıran pazen battaniyeler veya ağır çarşaflarla uyumak pek iyi bir şey değildir. Havayı ve vücut ısısını hapsettikleri için kuştüyü yorganları çıkarmalısınız. Bu yatak takımı, kötü yalıtımlı apartmanlarda veya klimasız evlerde yaşayan insanlar için uygun değildir. Malzemeler hafif ve nefes alabilir olduğu için pamuklu battaniyeler ve keten çarşaflar satın almaya bakın.

Çarşafları ve battaniyeleri değiştirin
Çarşafları ve battaniyeleri değiştirin

Ayçiçeklerini odanıza taşıyın.

Güzel ayçiçekleri yaz aylarında bolca büyür. Bu çiçekler, güneş ışınlarını temsil eden sarı yaprakları ile güneşe benziyor. Evi çiçeklerle dekore etmenin ve ayçiçeği baskılarını birleştirmenin birçok yolu vardır.

Odanızı gerçekten yaz gibi hissettirmek için, yorganın üzerine ayçiçeği desenli vurgulu yastıklar atın veya estetik katmak için ayçiçeği yatak takımları bulun. Ayçiçeği duvar halılarını yatağın üzerine duvara asabilir veya pille çalışan ayçiçeği gece lambalarıyla benzersiz bir dokunuş katabilirsiniz. Doğal yoldan giderek bir vazoya canlı ayçiçekleri koyabilirsiniz.Ayçiçeği baskılarını kucaklayın
Ayçiçeği baskılarını kucaklayın

Süslü vazolar bulun.

Tüm bu taze toplanmış yaz çiçekleri ile onları yatak odasında sergilemenin yollarını bulmak zor değil. Bir ev dekor mağazasından alınan modern sanat vazoları çiçeklerle mükemmel görünür. Bu vazolar, metal ve ahşap dahil olmak üzere tüm şekil ve malzemelerde olabilir. Yatak odasını dekore etmek için çiçekleri vazolara, yatak tepsilerine veya şifonyerlere koyabilirsiniz. Yatak odasında bir şömine varsa, çiçekli vazolar şömineye çekici bir ifade katabilir

Süslü vazolar bulun
Süslü vazolar bulun

Doğru perdeleri seçin.

Yatak odasının pencerelerini açmanın ve yaz esintisini içeri almanın zamanı geldi. Popüler perde stilleri ile süslemenin yollarını mı arıyorsunuz? Karanlık bir oda isteyenler için karartma perdelerini deneyin. Oda tasarımları arasında popülerdirler ancak ısıyı emme eğilimindedirler. Aşırı ısınmış bir oda doğru seçenek değilse, siyah yerine yeşil veya mavi perdeleri deneyin. Yaz için rahatlatıcı bir yatak odası atmosferini tercih edenler için tül perdeler, güneş ışığını fazla ısı vermeden içeri alır. Perde ve drape kumaşlar söz konusu olduğunda, pamuk yaygın olarak kullanılan bir kumaştır. Pamuklu perdeler ve örtüler odanın serin kalmasını sağlar.

Doğru perdeleri veya perdeleri seçin
Doğru perdeleri veya perdeleri seçin

Yaz temalı yatak odası dekorasyonu için kullanabileceğiniz diğer fikirler için fotoğraf galerimize göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close