Aksesuar

Ev Aksesuarları Nasıl Seçilmeli?

dekorasyona uygun aksesuar seçimi nasıl yapılmalı, ev aksesuarları nasıl seçilmeli? Yazımızın devamında ev aksesuarları hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.Dekorasyonu tamamlayan en önemli ögeler hiç şüphe yok ki dekoratif aksesuarlar. Aynı zamanda bir yaşam alanına kişisel tarzı yansıtmanın en etkili yoludur aksesuar kullanımı. Peki dekorasyona uygun aksesuar seçimi nasıl yapılmalı, ev aksesuarları nasıl seçilmeli? Yazımızın devamında ev aksesuarları hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.
Dekorasyon görsellik sadece mobilya yada duvarlarla sınırlı değildir. Mekan içine dahil edilen her küçük detay büyük önem taşır. Aksesuarlar dekorasyonda bütünlüğü ve dengeyi sağlayan olmazsa olmazlardır.
aksesuar seçimi nasıl yapılmalı
aksesuar seçimi nasıl yapılmalı

Ev Aksesuarları Nasıl Seçilmeli?

Yaşam alanlarına aksesuar seçimi yaparken bazı önemli noktaları göz önünde bulundurmak gerekir. Aksesuar seçimi yaparken zevkinizi ön planda tutabilirsiniz, ancak evinizdeki diğer eşyalar ile uyumunu mutlaka dikkate almalısınız.

Aksesuar seçerken evinizin dekorasyon tarzına uygunluğu önemlidir. Hangi alanda kullanacağınız, bu alandaki diğer eşyalar ile olan uyumu ve kullanacağınız yerin uygunluğu dikkat etmeniz gereken ufak detaylar.

ev aksesuarları seçerken nelere dikkat edilmeli
ev aksesuarları seçerken nelere dikkat edilmeli

Evinizin genel renklerine uygunluğu son derece önemlidir aksesuar seçimlerinde. Bir alanı odak noktası haline getirmek için mi, yoksa bu alanı dengelemek için bir tamamlayıcı olarak mı kullanacaksınız bunları göz önünde bulundurun.Ev aksesuarları bazen ihtiyaçlara yönelik bazende sadece dekor amaçlı dekorasyona dahil edilebilir. Örneğin bir duvar saati hem ihtiyaca yöneliktir hemde dekor amaçlı kullanılabilir. Aksesuarı almadan önce evinizde gerçekten ihtiyaç duyup duymadığınıza emin olmalısınız. Çoğu zaman mekan içindeki gereksiz aksesuar seçimleri dekorasyonu daha kalabalık bir görünüme sürükler.

ev aksesuar secimleri
ev aksesuar secimleri

Yukarıda saydığımız maddeler çoğaltılabilir, ancak hangi aksesuarı kullanmanız gerektiğini eviniz ve zevkiniz belirlemelidir. Belli kalıplar dışına çıkıp daha özgür şekilde aksesuar seçimi yapılması dekorasyonda özgünlük ve farklılık gibi kavramları ortaya çıkabilir.

Hangi aksesuarları kullanmalıyım?

Bu konuda herhangi bir kural bulunmuyor ancak yaygın olarak kullanılan dekoratif ev aksesuarları arasından seçimler yapılabilir. Evinizdeki eşyalar, ve renk seçimleriniz size hangi aksesuarları seçmeniz gerektiğiniz konusunda ipuçları verecektir.

aksesuar nasıl seçilmeli
aksesuar nasıl seçilmeli

Basit bir örnek verecek olursak, evinizde konsol yada dresuar kullanıyorsanız bu mobilyaları tamamlayacak aksesuarlar, dekoratif aynalar, gümüşlük, şamdan yada mumluklar gibi klasik ev aksesuarları seçilmelidir

Evinizde bir kütüphaneniz varsa ve kitaplarınızı yanınızdan ayırmıyorsanız kitap tutucular sizin için doğru aksesuarlar haline gelecektir.

Romantik bir dekorasyon tarzınız varsa dekoratif mumlar, şamdan, fener, ve kafesler gibi zarif aksesuarlar dekorasyonu tamamlayabilir. Bu tarz bir dekorasyon için ferforje ürünleri tercih edebilirsiniz.

Klasik bir iç mekan dekorasyonu için yine zevklerinizi ön planda tutarak taşlı yada antika aksesuar seçimleri yapılabilir.4 thoughts on “Ev Aksesuarları Nasıl Seçilmeli?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close