Ev DekorasyonuMobilya Modelleri

Dönüşebilen Mobilyalar

dönüşebilen mobilyalar, ranzaya dönüşebilen mobilyalar, dönüşebilen mobilya modelleriDÖNÜŞEBİLEN MOBİLYALAR

Ev sahipleri için dekorasyon ile uğraşmak hem keyifli hem de emek isteyen bir süreç anlamına gelmektedir. Satın alınan mobilyaların uzun süre kullanılabilmesi adına sağlam şekilde yapılmış olmasına ve malzemelerinin kalitesine dikkat edilmelidir. Evin en sık vakit geçirilen alanları olan mutfak ve oturma odası gibi ortamlarda bolca eşya bulunduğundan farklı alternatifler sunan mobilyalar iyi bir tercih olabilmektedir. Bizde bu makalemizde sizler için dönüşebilen mobilyalara dair bilgileri derlemek istedik.

Dönüşebilen Mobilya Örneği

Dönüşebilen mobilyalara dair seçenekler yıllar geçtikçe artmış ve firmaların kataloglarında daha sık yer almaya başlamıştır. Dolayısıyla ev sahipleri için çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Evin durumuna ve bütçeye uygun şekilde mobilya seçeneklerine ulaşmak mümkündür.

Zamanla içerisinde mobilya tasarımı oldukça ilerlemiştir. Buna bağlı olarak ilginç tasarımlar mobilyalar ile buluşmaya başlamıştır. Örnek olarak hem sandalye hem masa hem de dolap şeklinde kullanılabilen tasarımlar mevcuttur. Böylelikle dar alanlarda hem eşyaların bir arada durması sağlanabilir hem de farklı zaman dilimlerinde masa ve sandalye olarak kullanılabilir.

Dönüşebilen Tekli Koltuk

Fonksiyonel Eşyaların Önemi

Firmalar müşteri memnuniyeti için yalnızca geniş alanlarda kullanılabilecek ürünlere değil aynı zamanda dar ortamlarda tercih edilebilecek fonksiyonel eşyalara da artık daha sık yer vermektedir. Bunlar arasında yatak odası modelleri bulunmaktadır. Yatağın altı çoğu zaman kullanılamamaktadır. O yüzden farklı tasarımlar ortaya çıkmakta ve odanın verimli bir şekilde değerlendirilmesine yardımcı olmaktadır. Örneğin yatağın altının boş bir şekilde bırakılması ve ayaklarının yüksek yapılması sonucunda altına kutular yerleştirilebilir. Böylelikle eşyaların ortalıkta durması engellenebilir.

Oturma odasında yer verilen eşyalardan bir tanesi televizyon ünitesidir. Bu üniteler yalnızca televizyon ve birkaç dekoratif eşyayı barındırmanın dışında çeşitli seçeneklerle fonksiyonel hale gelebilmektedir. Raflar yardımıyla kitaplık olarak kullanılabilir ya da çekmecelerin içinde cd/dvd için özel bölümler bulundurularak filmler ya da belgeseller saklanabilir.Küçük bir şekilde planlanmış evlerin daha büyük algılanmasına yardımcı olacak ürünler arasında dönüşebilen mobilyalar bulunmaktadır. Bu mobilyalar sayesinde dekoratif bir görüntü elde edilmekte aynı zamanda dağılmış eşyalar bir araya toplanabilmektedir. Öyle ki bazı dönüşebilen mobilyalar içerisinde tv ünitesi, masa ve raf gibi eşyalar bir arada olmaktadır.

Ranzaya Dönüşebilen Kanepe

Ranzaya Dönüşebilen Mobilyalar

Yine firmalar tarafından oturma odası için oldukça kullanışlı görülen ranza olabilen kanepe modelleri üretilmektedir. Minimal ortamlarda dekoratif bir görünüme sahip olmak isteyen bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Gündüz kanepe geceleri ise yatak olarak kullanılan bu modeller misafirlerin ağırlandığı dönemlerde ev sahipleri için kurtarıcı görevi görmektedir. Kanepelerin ranzaya dönüşebilmesi sonucunda iki ayrı yatak ortaya çıkmakta ve kişiler için rahat bir ortam oluşturmaktadır. Ranzaya dönüşebilen kanepeler çok sayıda alternatifi ile müşterilerini beklemektedir.

Yurtdışında özellikle bu konuda çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Yatak odası için üretilen modellerin içinde uzaktan kumanda ile yatak görünümünden giysi dolabına dönüşebilen eşyalar mevcuttur. Ayrıca çalışma odasında alandan tasarruf edilmesi amacıyla kitaplık ve ayarlanabilir çalışma masası bir araya getirilmekte ve istenildiği zaman masa düzenine geçilerek kullanılabilmektedir.

Ranzaya Dönüşebilen Yatak

Çocuk odalarında da dönüşebilen mobilyalara sıklıkla yer verilmektedir. Beşik olarak kullanılan modeller bebeğin büyümesinin ardından yatak görünümüne geçebilmektedir.

Günümüz mimarisi oldukça gelişmiş durumdadır. Ancak bazı evlerin tasarımı küçük ve de farklı olabilmektedir. Böyle durumlarda odaların en kullanışlı hale getirilmesinde fayda vardır. Dönüşebilen mobilyalar sayesinde metrekare olarak küçük bir alana sahip olanlar eşyalarını yerleştirebileceği aynı zamanda da gün içerisinde rahatlıkla kullanabileceği ürünlerle buluşmaktadır. Salonda, mutfakta, banyoda ya da antrede çeşitli alternatifler ile alandan tasarruf etmek, aynı zamanda şık ve estetik bir görüntüye ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Dönüşebilen mobilyalar için Expand Furniture’nin hazırlamış olduğu güzel bir video.

Arama Terimleri: dönüşebilen mobilyalar, ranzaya dönüşebilen kanepe, ranzaya dönüşebilen tekli yatak, dönüşebilen mobilya modelleri

Bir önceki yazımız olan En Güzel 6 Şömine Dekorasyonu başlıklı makalemizde dekorasyon, dekoratif şömine ve şömine hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close