Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek Masası Seçimi Nasıl Yapılmalı?Evinize uygun bir yemek masası seçimi konusunda kararsız kalıyorsanız yazımızda size bu konuda yol gösterecek bir çok farklı ipucu ve öneriyi inceleyebilirsiniz. Yemek masası seçimi nasıl yapılmalı, seçim yaparken hangi noktaları göz önünde bulundurmalı işte ipuçları..

Hiç şüphe yok ki yemek masaları evin en önemli parçaları arasında gelir. Keyifli bir akşam yemeğinde ailenin buluşma noktasıdır. Dekorasyona uygunluğu kadar kullanım rahatlığı ve kalitesi yemek masası seçiminde unutulmaması gereken en önemli noktalardan bir tanesidir. Peki dekorasyona uygun kaliteli ve kullanışlı bir yemek masası seçimi nasıl yapılmalı?

Yemek Masası Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Evinize bir yemek masası dahil etmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken bir çok farklı ve önemli nokta var. Bunlardan ilki ev içindeki nüfus sayısı. Binlerce farklı model arasından doğru tasarımı seçmek için seçenekleri daraltmak gerekir. Bunun için hem yaşam tarzı, hem ailenin büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır.

Öncelikle yemek masasını nerede kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Bu aşama önemlidir çünkü seçeceğiniz masanın tasarım özellikleri, belirlediğiniz bu alana göre şekillenecektir. Kısacası bu alana uygun büyüklükte bir yemek masası seçimi yapmalısınız.

yemek masası seçimi nasıl yapılmalı
yemek masası seçimi nasıl yapılmalı

Yemek bölümü salonda yer alacaksa, seçeceğiniz masanın salondaki hareket alanını kısıtlamayan, fazla yer kaplamayan bir tasarım olmasına özen göstermelisiniz. Özellikle cam kenarları salon masaları için ideal konumlardır.Eğer yemek masası mutfakta yer alacaksa seçimlerinizde daha titiz davranmak zorunda kalabilirsiniz. Bu anlamda daha pratik yemek masası modelleri üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Açılıp kapanabilen yemek masaları mutfak için ideal bir seçenektir. Ayrıca sandalye kalabalığından endişeleniyorsanız masa altına konabilen dekoratif tabureleri tercih edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : 2020 Yemek Masaları ve Dekorasyon Fikirleri

Evinizin trafiği yoğun, ve sürekli kalabalık yemekler ve davetler veriyorsanız kesinlikle dikdörtgen ve büyüyebilen yemek masası modelleri tercih etmenizi öneririz. Bu masa etrafında modern sandalyeler tercih ederek görseli zenginleştirmek mümkün.

ahşap yemek masası 2020
ahşap yemek masası 2020

Dikdörtgen yemek masaları genelde daha çok tercih edilen tasarımlar. Çok yer kaplamazlar, ayrıca açılıp kapanır, büyüyebilir özelliklere sahiptirler. Fakat dikdörtgen masa kullanımı bir kural değil, yuvarlak masalarda tercih edebilirsiniz. Yuvarlak yemek masaları daha rahat servis imkanı sunar ve  herkes birbirini rahatça görebilir pozisyonda oturur.

Toparlayacak olursak yemek masası seçerken masayı kullanacağınız odanın büyüklüğünü, evinizde ne sıklıkla misafir ağırladığınız, ev içindeki nüfusu ve evin dekorasyon tarzını göz önünde bulundurmalısınız.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close