Mobilya ModelleriYemek Odası Dekorasyonu

Farklı Tarzları ile Yemek Odası Masaları

Yemek odasına en uygun masa tarzınız nedir?Bir yemek odası için dekor seçimi, birkaç farklı faktöre ve tarza bağlı olan bir şeydir. Yemek odası masaları arasından doğru seçimi yapmak için önce bu faktörleri analiz etmeniz gerekir. Evinizin dekor tarzı, ve masaların arasında hangilerinin sizin için en önemli olanlar olduğuna karar vermelisiniz ve ardından evinizin stiline uyan öğeleri bulmaya çalışın. Çok farklı olabilirler.Şimdi birkaç örnek üzerinde duralım ve yemek odası masalarına yakından bir göz atalım.

Tarzları ile Yemek Odası Masaları

1.Uzatılabilir Masalar

Akşam yemeği için kaç kişi geleceğinizi asla bilemezsiniz, bu nedenle uzatılabilir masaları seçin.

Bu, herkesin bağlantı kurabileceği bir şey. Akşam yemeğinde kaç kişinin gelebileceğini asla bilemezsiniz. Bazen arkadaşlar gelir, bazen bütün aile orada olabilir ve bazen yalnız olabilirsiniz. Dolayısıyla tüm bu durumlara hazırlıklı olmalısınız.

Bu yüzden uzatılabilir bir yemek masası mükemmel bir seçimdir. Normal olarak az yer kaplar, ancak gerekirse geniş bir masaya dönüşebilir.

2. Minimalist basitlik.

Yemek odanız için çok basit bir dekor oluşturmayı amaçlıyorsanız, mobilya da basit olmalıdır. Bu durumda minimalist bir yemek masası çok iyi bir seçim olacaktır. Eşit derecede basit ve şık sandalyelerle eşleştirebilir ve duvarda resim veya diğer vurgu parçaları yardımıyla şık odak noktaları oluşturarak dekoru tamamlayabilirsiniz.

3. Rustik cazibesi.

Arkadaşlarınızla ve ailenizle akşam yemeğiniz olduğunda, atmosfer çok rahat ve konforlu hale getirebilirsiniz. Bu hissi arttırmak isterseniz, yemek odanız için rustik bir dekor  tercih etmek çok güzel bir fikir olacaktır.  Rustik bir masa; basit ve doğal bir tasarıma sahip, ahşaptan yapılmış bir masadır. Daha otantik bir görünüm için ahşap sandalyeler ile eşleştirebilirsiniz.

4. Modern çizgiler.

Yemek odası masaları arasında, modern tasarımları bulmak günümüzde daha kolay. Çünkü en yaygın stillerden biridir ve genellikle basitlik ve cesur ayrıntılarla tanımlanır. Modern bir yemek masası aynı zamanda bir çalışma yüzeyi olarak da kullanılabilen ve genellikle temiz ve basit çizgiler ile çok yönlü bir yapıya sahip olabilen çok işlevli bir mobilya parçası olarak değerlendirilebilir.5. Masif ahşap.

Eski ahşap malzemelerinden yapılmış mobilyalar kendi kategorisinde oldukça trend oldu. Yemek odası dekorunuzda doğal güzellik için  eşsiz bir cazibe arıyorsanız, o zaman eski ahşap bir yemek masası harika bir seçim olur. Dekora doku ve stil katıyor ve cesur renkler veya cazibeli ayrıntılar ile zarif odak noktaları oluşturmak çok kolay.

DAHA FAZLA: En İyi Yemek Odası 2020 Dekorasyon Fikirleri

6. Geleneksel yuvarlak masa.

Yemek masasının şekli de önemlidir. Dikdörtgen masalar çok yaygındır ve temiz çizgileri ve tanıdık şekli, onları her yerde dekora katmak çok yönlü ve kolaydır. Bununla birlikte, yuvarlak masaların kendi avantajları vardır. Şekilleri nedeniyle, her bir kişinin diğerleriyle daha kolay etkileşime girmesine izin verir ve böylece daha rahat ve sıcak bir atmosfer yaratılıyor.

7. Modern yuvarlak masa.

Yuvarlak biçimli modern masalar için denge çok güzel. Şekli rahat görünümünü koruyor ve atmosferi daha davetkâr ve rahat hale getiriyor.Tasarım sade, çizgiler temiz ve aksan bazen masanın tasarımından veya dekoru dengelemek için tamamlayıcı bir aksesuardan belirli bir detaya kadar inebiliyor.

8.Barok tarzı modern tasarımlar.

Bir başka çok güzel mobilya kategorisi, orta çağ ( Barok tarzı ) modern tasarımlara sahip parçalardan oluşmaktadır. Bu parçalar zarif ve şık fakat yine de basittir. Onların muazzam bir varlığı var ve bunlar herhangi bir dekor için değerli eklemelerdir. Yani  barok tarzı bir yemek masası kesinlikle çok güzel bir seçim olacaktır. Dekor biraz resmi olsa bile, atmosfer hâlâ hoş olacak.

Artık tüm bu stilleri gördüğünüze göre yapmanız gereken tek şey, en çok sevdiğiniz parçaya karar vermek. Ayrıca, yemek odasına daha iyi uyan bir seçim olmalıdır. Sizin masa tarzınız ne?

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

2 thoughts on “Farklı Tarzları ile Yemek Odası Masaları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close