Rustik

Doğal ve Antik Unsurlar : Rustik Dekorasyonun İncelikleriRustik dekorasyon içerisinde doğal ve antik unsurları barındıran bir tarzdır. Tercih edeceğiniz mobilyalar, aksesuarlar, dekoratif öğeler tarzı güçlendirmek için önemlidir. Doğadan ilham alan rustik stilde ham ve işlenmemiş ürünlerin kullanımı yaygındır. Cilasız ahşap ürünler, masif ağaç zeminler, eski görünümlü, paslı eşyalar, tuş duvarlar, soluk tekstil ürünleri, açıkta bırakılan ahşap kirişler ve kolanlar rustik dekorasyonun ana hatlarını oluşturur. Kesinlikle modernlikten uzak ve kaba, kirli bir görünümü vardır. Bütün bu görünümün dışında ev tekstili ürünlerinde bütünlemek için otantik ve etnik desenleri tercih edebilirsiniz. Görkem katmak içinse cam ve kristal dekoratif öğeler doğru seçim olacaktır.

Ahşabın Doğal Halini Kullanın.

Seçeceğiniz mobilyalarda kullanılan ahşabın işlenmemiş olması bu stilin bir parçasıdır. İşlenmemiş, cilalanmamış ve doğal görünümlü olması, ortama aradığınız doğallığı katar.

Aşağıdaki rustik dekorasyon örneğinde lavabo tezgahı olarak kullanılan ahşap parça doğal haline en yakın halindedir. Ortama oldukça havalı ve doğal bir görünüm katıyor. Desteklendiği metal aksamlar ve yine rustik duvar kaplaması ile tam bir rustik stil örneği.

Rustik Lavabo DekorasyonuYine rustik stilde hazırlanmış doğal ahşap eviye modeli banyo için oldukça güzel bir seçenek.

rustik tarzı ahşap banyo lavaboları 2020
rustik tarzı ahşap banyo lavaboları 2020

Modernize Edilmiş Yemek Masası

Rustik stilde kullanılan öğelerin kaba ve ham olması gerekir. Ancak günümüzde şehirleşmenin artmasıyla daha modernize edilmiş rustik mobilya ve dekorasyon öğeleri üretilmektedir. Tam manasıyla rustik stili yansıtmasa da biraz daha yumuşatılarak modern dekorasyona göre stilize edilmektedir. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi zımparalanarak kullanılan doğal ahşap renginde bir yemek masası ve yine doğala yakın şeklinin korunmaya çalışıldığı tabureler. Doğallığın önüne geçmeden daha yumuşatılmış hatlar kullanılarak modernize edilmiş.

yemek odasında renk seçimleri
yemek odasında renk seçimleri

Fotoğraf galerimizde rustik dekorasyonun daha doğal ve modernize edilmiş hallerine dair örnekler bulabilirsiniz. Zevkinize göre hangi şekilde kullanmak istediğinize dair fikir edinmenizi sağlayacaktır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close