RustikYatak Odası Dekorasyonu

Ağaç Karyola ile Rustik Yatak OdasıRustik stil son zamanlarda oldukça dikkat çeken bir tarz olmaya başladı. Popülerliği gittikçe artan stili oluşturabilmek için nasıl hareket edilmeli ve nasıl tercihler yapılmalı merak edenler için makalemizde Rustik Ağaç Karyola modellerini inceleyeceğiz. Makaleden sonra rustik yatak odası dekorasyonu için nasıl bir yatak seçebileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Rustik doğal malzemelerin kullanıldığı bir dekorasyon stilidir. Ahşap, masif gibi ağaçlar ile hasır gibi bitki kökenli malzemelerin kullanılması ile ortaya doğallığın ve rahatlığın ön plana çıktığı harika bir stil çıkmaktadır. Rustik stil modern dekorasyon öğeleri ile harmanlanabilir ancak doğasında kaba ve işlenmemiş ürünler olduğu için modern dekorasyonda aranan sadelikten ve incelikten bir tık dışarıda sonuçlar alınır. Ancak her dekorasyon stilinde kullanılabilecek harika parçalar mevcuttur. Doğayı ve doğallığı, rahatlığı sevenler için, farklı olmayı tercih edenler için uygun bir seçenektir.

Rustik Yatak Odası İçin Karyola Modelleri

Yatak odanız için rustik bir karyola tercih edebilirsiniz. Doğal ve işlenmemiş, cilasız, boyasız ağaç görünümü ile kullanılan karyolalar bu stil için en uygun olanlardır. Rustik stilde modern ve minimal tarzda olduğu gibi ince çizgiler yoktur. Aksine daha doğal ve kaba, maddenin ham görünümünün korunduğu bir tarzdır. Ancak günümüzde modern hayatın etkisiyle bu kural biraz esnetilebilmektedir. Modern stilinizi yine ahşap malzeme kullanılan bir karyoladan yana seçim yaparak rustikleştirebilirsiniz. Renk ve dokuya dokunmadan daha modernize edilmiş modeller mevcuttur. Makalemizde modernize edilmiş yatak odası karyola modellerinden ve daha doğal kalan rustik karyola modellerinden örnekler sunarak, sizlere fikir vermeye çalışacağız.

İşlenmemiş Ağaçtan Rustik Karyola

Rustik stili en doğru şekilde anlatan karyola modeli bu diyebiliriz. Doğal eve işlenmemiş ağaçlar ile hazırlanmış olan bu karyola ve önündeki oturma alanı tam bir rustik dekorasyon örneği.

Rustik ağaç karyola modeli
Rustik ağaç karyola modeli

İri Keresteler ile Farklı Bir Tasarım

Bu örnekte yatağın altına yerleştirilen iri ve ham hali ile kullanılmış keresteler var. Kerestlerin üzerine hazırlanmış yatak ile oldukça doğal bir görünüm sağlanmış.Doğal rustik yatak
Doğal rustik yatak

Modernize Edilmiş Bir Rustik Karyola

Bu model modernize edilerek günlük yaşamımıza adapte edebileceğimiz bir karyola modeli olmuş. Ancak yine ahşabın doğal rengi korunmaya çalışılmış. Kullanılan ahşap azda olsa işlemden geçmiş ve bir nebze incelik katılmış. Bunlara rağmen modern ev dekorasyonunda kullanılarak rustik bir hava katabileceğiniz güzel bir seçenek ortaya çıkmış.

Ağaç Karyola Modeli
Ağaç Karyola Modeli

Modern ve Kullanışlı Bir Örnek

Yine ahşabın doğallığı korunmaya çalışılarak hazırlanmış ancak, zımparalama işlemi uygulanarak daha estetik durması sağlanmış. Çekmece ve sehpa detayı kullanışlı olmasını sağlarken, ahşabın birbirine geçmeli olarak yapılması doğallığın elden gitmemesi için yeterli olmuş. Yine modern, bohem yada etnik stil ile kullanılabilecek harika bir model ortaya çıkmış.

Rustik Yatak Odası Modeli
Rustik Yatak Odası Modeli

Rustik karyola modellerine dair bir çok örnek var. Galerimizde daha doğal haller ile modernize edilmiş modellerden örnekler bulabilir, ilham alabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close