Ev Tekstili

Desenli Perde Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Desenli perde dekorasyonu nasıl yapılabilirPerde seçimleri en önemli konulardan bir tanesidir. Yaşadığınız alan için satın alacağınız perdenin, kesinlikle eşyalarınız ve odalarınız ile uyum sağlaması gerekmektedir. Bu yüzden desenli fon perde seçimi yapmak fazlası ile idealdir. Özellikle otantik ve nostaljik eşyalar ile yapılacak olan perde seçimi, mutlaka fon olarak tabir edilen ürünlerin arasından gerçekleşmelidir. Fon perdeleri, sektörde en çok modele sahip olan türlerden biridir.

etnik desenli perde
etnik desenli perde

Desenli Fon Perde

Adından da anlaşıldığı gibi, bir arka fon oluşturması için piyasaya sunulmaktadır. Genellikle açma kapama gibi işlevleri söz konusu değildir. Bundan dolayı sadece aksesuar ve güzel görünüm elde etmesi için kullanılmaktadır. Son dönemlerde çok fazla tercih edilmektedir. Evlerinizde değişik görüntüler elde etmek istiyorsanız mutlaka desenli fon perdeleri tercih etmelisiniz.

Desenli Fon Perde Modelleri

Desenli fon perde modelleri içinde çok fazla dikkat çeken ürünler, değişik figürler kullanılarak tasarlanmaktadır. Bu anlamda sınırlamalar söz konusu değildir. Mevcut desenleri şöyle özetleyebiliriz: Desenli fon perdelerde yıldız gibi geometrik şekillerin kullanılması fazlasıyla yaygındır. Geceyi hatırlatan bu şekiller genellikle yatak odalarında ve çocuk odalarında sıkça tercih edilmektedir. Salon veya oturma odası gibi mekânlarda çiçekli desenler ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra perdeler üzerinden farklı hayvan motiflerinin de olduğunu görebiliriz. Desenli fon perde satın almak isteyen kişi, bu desenler arasından seçim yapıp istediği ürüne kavuşabilir.Desenli Diğer Perde Modelleri

Desenli perde modelleri arasında sadece fon perdesi söz konuş değildir. Son dönemin trendi olan, hem ofislerde hem de evlerde kullanılan stor perdeler de farklı desenlere ve renklere sahiptir. Hatta en çok desene sahip olan perde çeşitleri stor perdelerdir. Bu tarzdaki ürünler ile evin odasındaki yapı, büyük bir uyum göstermek zorundadır. Desenli stor perdeler, genç ve çocuk odaları için başarılı bir seçim olacaktır. Bunun sebebi ise, stor perdeler üzerinde yer alan figürlerdir. Küçük çocukların ilgisini çekecek bazı karakterlerin kullanılması ile oluşturulan stor perdeler, piyasada büyük bir alıcı toplamaktadır. Mutfak, oturma odası ve salon gibi mekanlarda desenli stor perde kullanımları çok yaygındır. Çiçek desenleri şık durmaktadır ve eve değişik bir hava katmaktadır. Geometrik şekillerden yapılanlar ise önemli bir alternatif olarak dikkat çekmektedir. Bu noktada gerçekleştirilen seçimin, oda ile tam bir uyum göstermesi önemlidir.

çocuk odası için desenli perde
çocuk odası için desenli perde

Desenli Perdeler Hangi Odalarda Kullanılmalıdır?

Çok sık gündeme gelen bu soruyu ele aldığımız zaman, birçok değişik oda içerisinde bu perdeyi kullanmak mümkün olacaktır. Bu açıdan baktığınız zaman aslında bir sınırlaması yoktur. Ancak genel olarak salonda çiçekli veya geometrik şekillere sahip olan perdeler, mobilyalarınız ile tam bir uyum sağlayacak şekilde tercih edilebilir. Bunun yanı sıra çocuk odaları için de perdeler fazlasıyla uygundur. Desenli perde hangi odalar için uygun anlamında görüldüğü üzere tüm odaları katabiliriz. Önemli olan perdenin oda içinde nasıl durduğudur. Uyum mutlaka dikkate alınmalı ve başarı bir şekilde hayata geçirilmelidir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close