Aydınlatma

Dekoratif Abajur Modelleri

abajur modelleri 2019, abajur fiyatları, abajur modelleri ve fiyatlarıABAJUR MODELLERİ

Ev dekorasyonunda ortamı güzelleştirmek için tercih edilen dekoratif nesnelerin yeri ayrıdır. Bir odayı sadelikten kurtaran en önemli unsur olarak görülebilecekleri gibi gösterişli bir odayı daha da zengin görünmesine yardımcı olabilirler. Bu anlamda sıklıkla kullanılan bazı dekoratif eşyalar bulunmaktadır. Aynalar ortamın ışığını eşit şekilde dağıtması için, çiçekler tatlı bir enerji verdiklerinden dolayı ya da mumlar yaydıkları güzel kokularla ambiyansı değiştirdikleri için ev sahipleri tarafından oldukça beğenilmektedir. Saydıklarımızın dışında ev dekorasyonunda ayrı bir yere sahip olan diğer bir üründe abajurlardır. Bazen yatak odasında bazen de salonda karşımıza çıkan abajurlar çeşitli modellerde üretilmekte ve kişilerin seçimine sunulmaktadır.

Abajur Dekorasyon

Özellikle salonlarda son yılların en sık tercih edilen dekorasyon ürünleri arasında abajurlar göze çarpmaktadır. Modern tasarıma sahip olanların yanı sıra vintage görünümünden hoşlananlar için ya da klasik tasarımlardan vazgeçemeyenlere yönelik modeller bulunmaktadır. Koltukların kenarlarına yerleştirilen sehpaların üzerindeki abajurların ışığı da ayarlanabilmekte, böylece geceleri loş ya da aydınlık bir hava elde edilmektedir. Zaman içerisinde gelişen modeller farklı alternatifleri ile ev sahiplerinin onayına sunulmaktadır.

Abajur Modelleri

Klasik görünümü sevenler için mobilyalarına uygun abajur modeli mevcuttur. Siyah ve beyazın uyumu bu anlamda vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Koyu renkli mobilyalara açık ve soft renklerdeki abajurlar tercih edilebilir. Pudra, krem ya da beyaz renkleri ile güzel bir uyum yakalanabilir.

Büyük Boy Abajur

Açık renklerden oluşturulmuş bir salonda ise bordo, siyah ya da kahverengi tonlarda abajur modelleri düşünülebilir. Canlı renkleri sevenler ise kontrast oluşturmak amacıyla zıt tonlara da yer verebilir. Böylece çok daha dikkat çekici bir alan elde edilecektir.

Desenleri ve modelleri itibariyle her ortama uygun abajur modelleri bulunmaktadır. Dekoratif şekillerle kaplanmış modellerin yanı sıra taşlarla süslenmiş gösterişli formlara da dekorasyon içerisinde yer verilebilir.Elbette evi dekore ederken yalnızca belli objelere şans verilmemektedir. Örneğin salonlarda altın varaklı aynalara, büyük resim tablolarına ya da canlı çiçeklere de alan ayrılmakta böylelikle bir bütünlük oluşturulmaktadır. Tüm bu ürünlerin yanına bir de abajur eklenerek istenilen görüntü elde edilebilmektedir.

Abajur Modelleri

Abajurlar hazır olarak satın alınabileceği gibi el işi eşyaları sevenler tarafından evde de hazırlanabilmektedir. Balon ya da topun üzerine tutkal ile ip ya da dantelin yapıştırılması sonucunda elde edilen modeller oldukça meşhurdur. Aynı zamanda oldukça şık bir görüntü de sunmaktadırlar. Kağıtlardan ya da kutu içeceklerin açma kapaklarından üretilen modellerde bulunmaktadır. Ev sahipleri zevklerine uygun bir modeli araştırarak bulabilir ve keyifli zaman geçirerek kendi abajurlarını kendileri yapabilirler.

Yalnızca büyükler için değil küçükler içinde çeşitli abajur modelleri üretilmektedir. Bebek odalarında kullanılabilecek kelebek figürleri ile donatılmış abajurlar oldukça sevimli ve hoş durmaktadır. Dileyenler evin diğer bölümlerinde de bu modeli kullanabilmektedir. Üretilen bazı modellerin içerisinde çerçeveler de bulunmaktadır. Görüntüleri itibariyle son derece şık duran bu abajurlar ortamın havasına naif bir dokunuş gerçekleştirmektedir.

Estetik Abajur Modeli

Yapımında seramik kullanılan abajur modelleri ise hem farklılıkları hem de estetik duruşları sebebiyle ilgi çekmektedir. Rengarenk formlarda üretilerek ev sahiplerinin tercihine sunulan abajurlar her ortamda rahatlıkla kullanılabilirler.

Son yılların gözde desenleri arasında yer alan çiçek motifleri ise abajurlarda da yerini almaktadır. İlkbahar ve yaz aylarını anımsatan bu desenler ile özellikle oturma odalarında canlı bir görüntü sunmaktadır.

Bitki Desenli Abajur Modeli

Klasik türlerin yanı sıra farklılıktan hoşlananlar için modern tasarımlarda bulunmaktadır. Çeşitli formlarda üretilmiş abajur modelleri seçimlerini bu yönde yapacak olan ev sahiplerini beklemektedir. Klasik, vintage ya da modern olmak üzere herkesin zevkine uygun alternatifler firmaların üretimleri arasında yer almaktadır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close