Duvar Dekorasyonu

Lacivert Duvar Dekorasyonu

Duvarlarınızı Lacivert Renge Boyamayı Planladınız Mı?Lacivert rengin baskın olduğu salon dekorasyonu kulağa alışık gelmemektedir. Ancak son derece cazip bir seçim olabilir. Lacivert karanlık bir renk olsa da mavinin ışıltılarını her zaman taşır. Kir göstermediği ve okyanus derinlikleri kattığı için, salonda kullanılmasında bir sakınca yoktur. Huzur verici ve dinlendirici bir etkisi vardır. Pembe, turuncu, mor, yeşil gibi pek çok sıcak renkler ile bir araya gelebilir. Beyaz ile beraber harmanlandığında koyu rengin ağırlığından hemen sıyrılabilmeniz mümkün.

Duvarlara lacivert renk uygulanacak ise bu durumda dikkatli olunması gerekmektedir. Penceresi az olan veya küçük metrekarelere sahip odalarda karanlık bir ortama neden olabilir. Böyle durumlarda tek bir duvarda veya duvar ikiye bölünerek lacivert renge boyanmalıdır. Lacivert rengi pratiktir. Kolay kirlenmez ve farklı renklerde aksesuarlar ile salonunuzu canlandırabilirsiniz. Daha modern ve ağır hava katmak yerine canlı renkler ile bir araya getirebilirsiniz. Koyu renk sehpa ya da beyaz lake malzemeler ile de lacivert kendini iyi bir şekilde ortaya koyacaktır.

Lacivert İle Uyumlu Aksesuar Seçmek Kolay
Lacivert İle Uyumlu Aksesuar Seçmek Kolay

Lacivert İle Uyumlu Aksesuar Seçmek Kolay

Aksesuar ve süsleme konularında ise söz konusu lacivert ise asla zorluk çekmezsiniz. Söz edildiği gibi çok geniş renk skalası bu renge yakışmaktadır. Mavinin farklı tonlarında cam aksesuarlar, canlı renklerde olan yastıklar veya örtüler, içine yine uyumlu tonları barındıran tablolar ile evlerinize hem modern hem de zarif bir hava katmanıza yardımcı olabilir.Perdeleriniz Pastel Tonlarda Olmalı

Perdelerinizde bej, kahve ve ekru tonlarını tercih edin. Duvarda ise beyaz tonlarını kullanmalısınız. Bu tonlar odada elde etmek isteyeceğiniz aydınlığı ortaya çıkaracaktır. Mobilyaya uygun desende ve renkte aksesuar modelleri seçebilirsiniz. Sadece bununla takıl kalmadan kendi zevklerinizi de ön plana çıkarmalısınız. Yastıklarınızda renkli desenler kullanarak ritmik ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mavi De Laciverdin Bir Parçası

Lacivert renginin bir diğer tonu olan mavi için de lacivert dekorasyon stilini uygulayabilirsiniz. Mavi duvar dekorasyonu yaparken ayrıca önem vermeniz gerekmektedir. Mavi tonlarının canlılığını hakim kılmak için evin içinde krem, bej ve ekru renklerini tekrardan tercih edebilirsiniz. Halı dekorasyonlarında ise aynı tonlar dışında maviye yakın renkleri tercih edip ton sür ton renklerinde bir dekorasyon seçebilirsiniz. Lacivert duvar dekorasyonunda aksesuar renklerinden yeşil, pembe, fuşya ve turuncu gibi renkleri tercih etmelisiniz. Mavi duvarlar için perde konusunda açık tonlar kullanılması gerekebilir. Açık gri rengi de lacivert ile mükemmel bir uyum sağlayabilir.

Çarpıcı Renk Ve Desenlerin Beraberinde Gelen Canlılık

Hem kontrast renklerin yakalanmış olduğu hem de göz alıcı ve canlı desenlerin kullanıldığı bir oda dekorasyonunda, oldukça konforlu ve kullanışlı mobilyaları kolaylıkla bulabilirsiniz. Eskisi gibi benzer modellerdeki koltukları kullanmanıza gerek kalmıyor. Laciverde boyamış olduğunuz odanızın mobilyalarını canlı renklere sahip farklı modeldeki koltuklar ile dizayn edebilirsiniz. Bu hem şık ve modernlik katacak hem de günümüz trendlerini evinize yansıtmış olursunuz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close