Ev Dekorasyonu

Dekorasyon Alışveriş Listesi İçin Öneriler

Dekorasyon Alışveriş ÖnerileriDekorasyon Alışveriş Listesi İçin Öneriler

ev dekorasyonu
ev dekorasyonu

Yeni eşyalar almak belki de yeni satın aldığınız ev için birbirinden eşsiz dekorasyon ürünleri satın almak istediğiniz zaman heyecana kapılmamalı ve ev dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri bilmelisiniz. Koltuk rengi uyumundan perde seçimine, halı tercihinden dekoratif dekorasyon ürünleri alışverişine dek pek çok önemli etken bulunmaktadır. Dekorasyon Alışveriş Listesi İçin Öneriler isimli konumuzda ev dekorasyonu püf noktalarını ele alarak sizlerin bilgisine sunuyoruz.

Halılarınız ve Perdeleriniz Kombinli Olmalıdır

Halı Perde Uyumu
Halı Perde Uyumu

Evet kombin dediğimiz olay sadece kıyafetlerle sınırlı değildir. Eşyaların özellikle perde ve halının birbiri ile uyumlu renk tonlarına sahip olması ev dekorasyonu açısından oldukça önemli konulardan sayılmaktadır. Eğer zemin renginiz yani parke rengini koyu renklerde yerleştirilmiş ise halı renginizi zemin renginden daha açık renk olarak tercih etmelisiniz. Buna ek olarak yine aynı şekilde zemin renginiz açık ise bu kez de tam tersi yani koyu renk halı satın almalısınız. Buna örnek verecek olursak; bej renk tonuna hakim olan perdeleriniz beyaz ve tonlarına sahip perdeleriniz ile gayet uyumlu bir hava sergileyecektir. Eğer koltuklarınızın üzerindeki kırlentleriniz lacivert tonlarında ise yeşil ve tonlarına sahip aksesuar alışverişi yaparak bütünlüğe katkı sağlayabilirsiniz.

Halılar ve Kırlent Renklerinin Kombini

Halı Kırlent Uyumu
Halı Kırlent Uyumu

Koltuk modellerinizde yer alan kırlentleriniz ile halılarınızın renk tonlarını birbirine uyumlu hale getirerek ev dekorasyonunda bir üst seviyeye gelebilirsiniz. Küçük bir detay gibi görünse de bu iki renk uyumunu yakalayarak odanızdaki dekoratif etkilerin olumlu yöne çevrilmesini sağlayabilir ve pozitif bir hava yakalayabilirsiniz. Örneğin hardal sarısına sahip bir tür halı satın aldıysanız kırlentleriniz ve berjeriniz açık yeşil veya yakın tonlarında olabilir. Aynı hususu koltuk takımlarınızda da yakalamak için gri ve tonlarında bir koltuk takımı modeli aldıysanız halınızın renk tonu da hardal sarısı olabilir. Berjer rengi de yukarıda belirttiğimiz gibi açık yeşil olabilir. Bir dekorasyon ipucu daha verelim: bu adımlara sahip renk uyumunu yakaladıktan sonra perdelerinize de yansıtabilirsiniz. Örneğin gri ve antrasit renk skalasına sahip perde ve perde fonu ile harika bir uyum elde edebilirsiniz.Aydınlatma ile Ev Dekorasyonunuzu Bütünleştirin

Ev Aydınlatma
Ev Aydınlatma

Ev dekorasyonu ve dekoratif aydınlatma ile odalarınızda üst seviye bir uyum yakalayabilir ve daha modern – daha geniş bir hava elde edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken spot, ayaklı – ayaksız aydınlatma ürünleri, dekoratif abajur modelleri, lambader ve led ışıklı aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz.

Dekoratif Aksesuar Modellerinin Önemi

Dekoratif Aksesuar Modelleri
Dekoratif Aksesuar Modelleri

Odalarda renk uyumunun tamamlanabilmesi için dekoratif aksesuarlar kullanmak gereklidir. Örneğin nostaljik bir makası duvarınıza asabilir, yanına üç adet birbirinden farklı boyutlarda küçük fotoğraf çerçevesi yerleştirebilirsiniz. Üç farklı renk ve ebatta irili ufaklı vazolar ve içlerine ister canlı ister yapay çiçeklerle dekorasyonda renk cümbüşü sağlayabilirsiniz.

Pastel Renklerle Evinizi Canlandırmaya Ne Dersiniz?

Mutfak Sandalye Boyama
Mutfak Sandalye Boyama

Eskiyen sandalyelerinizi, dolap kapaklarınızı atmanıza gerek yok. Tam tersine kullanıma yeniden açarak evinizin enerjisini bu materyallerle güçlendirebilirsiniz. Örneğin pastel renkler kullanarak sandalyelerinizin ayaklarını boyayabilir, dolap kapaklarınızı renklendirebilirsiniz. Dekorasyon Alışveriş Listesi İçin Öneriler yazımıza burada son verirken diğer konularımıza da bekleriz.

Bir önceki yazımız olan Evinizde Grafiti Sanatını Konuşturun başlıklı makalemizde duvar dekorasyonu, Ev Dekorasyonu ve grafiti hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close