Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odanız için Doğru Rengi Seçin

Çocuk odası duvar rengi seçimi nasıl yapılır?Çocuğunuzun odası için duvar rengi seçimi oldukça önemlidir. Duvar rengi kadar kullanılan boya da büyük önem taşır. Çocuğunuzun odası için leke itici ve silinebilir, insan sağlığı için uygun boyalar kullanmanız gerekir. Böylece gerektiğinde daha kolay temizlenebilen uzun ömürlü bir oda dekorasyonu yapmış olursunuz.

Öncelikle çocuğunuzun sevdiği renkleri göz önünde bulundurarak onun zevkine uygun bir seçim yapmalısınız. Ancak çocuğunuz renk konusunda kararsızsa yada tüm renkleri seven bir çocuksa o zaman tercih etmeniz gereken rengi, ona vermek istediğiniz enerjiye göre seçebilirsiniz. Çocuğunuzun kişisel özelliklerini, zevkini ve karakterini dikkatle inceleyerek doğru rengi bulabilirsiniz.

Sarı İle Zihinsel Gücünü ve Başarısını Artırın.

Sarı; özgüven, zihinsel güç ve başarıyı arttıran bir renktir. Bu renk ile birlikte kombinleyeceğiniz renkleri onun hayal gücünü harekete geçirecek şekilde seçerseniz, ortaya harika bir sonuç alırsınız. Soft yada canlı sarı tonlarını seçerek zihinsel gücünü artırıp başarılı ve aktif bir enerji yakalayabilirsiniz.

Sarı ile Öğrenme Sürecini Kolaylaştırın
Sarı ile Öğrenme Sürecini Kolaylaştırın

Mavi ile Huzurlu Bir Ortam Sunun.

Mavi tonları oldukça sık tercih edilen ve doğru bir renktir. Mavi doğanın huzurunu çocuğunuzun odasına taşıyabilir. Mavinin farklı tonlarını tonsürton olarak çocuğunuzun odasında kullanabilir, ona gökyüzünü andıran huzurlu bir ortam sunabilirsiniz. Böylece daha dingin bir ruh hali kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Mavi ile Huzurlu Bir Ortam SununMavi ile Huzurlu Bir Ortam Sunun

Yeşil ile Doğaya Yönlendirin.

Yeşilin enerjisi bize bereket, istikrar, denge, güven getirir. Sizde bu güzel ve doğal rengi çocuğunuzun odasında tercih ederek ona temizliği, saflığı, yaşamı ve doğayı sevdirebilirsiniz. Bu renk ile odaklanma sorunu ortadan kaldırılabilir.

Yeşil ile Doğala Yönlendirin
Yeşil ile Doğala Yönlendirin

Turuncu ile Sosyal Yönünü Geliştirin.

Turuncu enerjik bir renktir. Bu renk ile etkileşimde kalmasını sağlayarak çocuğunuza, sosyal ve dışa dönük birisi olabilmesi için gerekli enerjiyi verebilirsiniz. Ayrıca bu renk ile kendini güvende ve sosyal hissedecektir.

Turuncu İle Sosyalleştirin
Turuncu İle Sosyalleştirin

Renk seçimi yaparken duvarları tek bir renge boyamak yerine belli kesimlerde kullanabilirsiniz. Böylece farklı bir dekarasyon elde eder, farklı renklerin enerjilerini birleştirebilirsiniz. Sevdiği karakterler ve nesneler ile birleştirerek onun hayal dünyasına büyük katkı sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf galerimizden diğer oda dekorasyonu örneklerine göz atabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close