Çocuk Odası Dekorasyonu

Hem Eğlenceli Hem de Fonksiyonel Bir Çocuk Masası Nasıl Seçilir

Çocukların odasını süslemek ve dekore etmek kolay bir iş değil. Özellikle mobilya ve çocuk masası seçimi.Bir yetişkin olarak, işlevselliğe, dayanıklılığa, masrafa ve çocukların sıkıntılı buldukları diğer şeylere odaklanmanız ve aynı zamanda çocukların bakış açısıyla denemeye ve odanıza koyduğunuz mobilyaların yanı sıra onların odalarına seçtiğinizi hatırlamanız gerekir. Eğlenceli olmalı ve ilginç ve sevimli görünmeli. Örneğin, bir çocuk masası, sadece biraz daha küçük düzenli değildir. Bir çok düşünce masa tasarımına ilham veriyor ve çocuğunuz için mükemmel olanı nasıl bulacağınızı olanak sağlıyor.

Hem Eğlenceli Hem de Fonksiyonel Bir Çocuk Masası Nasıl Seçilir

Çocuk odası için doğru masayı bulmak doğru kararları vermekle ilgilidir. Öncelikle, boyut önemlidir. Sadece yetişkinler için tasarlanmış düzenli bir masa almak cazip olabilir, ancak bu çeşitli nedenlerden dolayı hata olabilir. Rahat olması için bir çocuğun masasının küçük olması gerekir. Bu konsantrasyonu artırmaya yardımcı olur ve aynı zamanda çocuğu özel hissettirir. Ayrıca, düzenli masalar sıkıcıdır ve hiç kimse bunu istemez. Çocukların hızla büyüdüğünü ve küçük bir masa almanın bir anlamı olmadığını düşünebilirsiniz. Önceden planlamak isterseniz bunu yüksekliği ayarlanabilen bir masa veya uzatılabilir bir tasarımla çözebilirsiniz .

 • Çocuk odalarının dekorasyonunda bazı temalar klasiktir.Bu bir korsan temalı alan
 • Kızlar genellikle dekoratif oymalar ve ayrıntılarla daha zarif ve kadınsı temaları tercih ederler.
 • Dekoratif altın kenarlı, yumuşak ve zarif eğrileri olan klasik bir yazı masası, bir kız odasına mükemmel uyum sağlar.
 • Alan temalı oda dekoru, çocuklar için eğlenceli olduğu kadar ilham verici olabilir.
 • Bir pilot  konsolunun dışında görünüyor ve odaya eğlenceli bir dokunuş katıyor.

DAHA FAZLA: El Yapımı Dekoratif Çocuk Odası Minderleri 2018

Depolama için önceden plan yapmalısınız. Çocuklar büyüdükçe, aldıkları ödev miktarları ve ihtiyaç duydukları kitap ve okul malzemeleri miktarı da artar. Bunların hepsi bir yerde saklanmalıdır; bu nedenle, birden fazla çekmeceye sahip bir masanın seçilmesi veya odada daha fazla rafın veya bir dolap bulundurulması için yer bulunması yararlı olacaktır.

Çocuk Masası Modelleri

Müzik seven bir çocuk için bir tema seçmek son derece kolaydır. Gitar ve müzik notalarını düşünün.

Odalardan bahsederken masanın yerleştirilmesi de önemlidir. Masanın bulunduğu asıl oda değil, aynı zamanda genç kızın odası veya bir yürümeye başlayan çocuk odası da olsun, o mekanda yer alan alan çocuklar hakkında düşünmeliyiz. Yatak odaları için küçük bir masa, yatak ucunda olabilir, bir çatı katı konstrüksiyonunun bir parçası olabilir veya doğal ışığın avantajlarından yararlanmak için pencerenin önüne yerleştirilebilir. Çocuklarla ayrı bir ev ofisimiz olmadığı için genellikle yatak odası masalarından bahsediyoruz.

 • Her çocuğun odası belirli bir temayla tanımlanmamıştır. Soyut bir şey bu alana da iyi uygundur
 • Geometrik tasarımlar bunun için genellikle uygundur çünkü hem pratik hem de görsel açıdan ilgi çekici
 • Her zaman bir çocuğun oda özelleştirecek yollar arayın. Örneğin, masa duvarını desenlerle süsleyin.
 • Tamamen sıkıcı ve çok resmi görünmediği sürece masanın basit olması iyidir.
 • Pratik olması için, masa, duvar ünitesine yerleştirilmiş katlanır bir yapı olabilir
 • Cesur renkler ve eğlenceli şekilleri olan bir masa çocuğun iyi hissetmesinde önemli bir rol oynayabilir

Dikkate alınması gereken bir diğer husus, masanın işlevi veya kullanımıdır. Bu, almanız gereken masa türüne karar vermenize yardımcı olabilir. Örneğin, çocukların bilgisayarı varsa  bilgisayar masası bir seçenek olabilir . Bununla birlikte, dikkati dağıtmayı önlemek isterseniz bunun yerine basit bir yazı masası seçebilirsiniz.

Çocuklar çizmek ya da sanatsal yanlarını ifade etmek isterse,tahtası olan masa daha uygun olabilir. Ayrıca, özel bir tasarım düşünülerek, modüler bir masa veya özel olarak hazırlanmış bir masa seçebilirsiniz.

Çocuk Masası Nasıl Seçilir

 • Küçük detaylar, bir odanın durumunu değiştirebilir, mesela masa üstünde asılı olan bu rahat lamba gibi.
 • Depolama önemlidir, bu nedenle tüm dizüstü bilgisayarlar ve okul malzemeleri için yeterli alan olduğundan emin olun.
 • Aydınlatma önemlidir, bu nedenle masanın bir pencereye yakın olduğundan veya bir masa lambasna sahip olduğundan emin olun.

Dekora dahil etmek istediğiniz özellikler listesini yapmakta fayda vardır. Genel bir kural olarak, bir çocuk masasının sağlam olması gerekir. Aynı zamanda genellikle çekmeceleri de içermekle birlikte, üzerindekileri sergilemek için de raflar içermelidir. Pratik olması ve ideal olarak, büyümekte olan kullanıcının değişen ihtiyaçlarına adapte olmasını sağlayan geçişli veya ayarlanabilir bir tasarıma sahip olması gerekir. Aynı derecede önemli olan başka bir detay var: bir çocuğun masası eğlenceli olmalı! Masalar genellikle ödev fikri ile ilişkilendirilir ve eğlenceli bir tasarım onu ​​daha çekici ve eğlenceli hale getirebilir.

Çocuk Masası Nasıl Seçilir – Örnekler

Bir önceki yazımız olan Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri 2018 başlıklı makalemizde çocuk odası, çocuk odası duvar kağıdı ve çocuk odası için duvar kagıtları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelimeler

1 thought on “Hem Eğlenceli Hem de Fonksiyonel Bir Çocuk Masası Nasıl Seçilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close