Country

Country Mutfak Dekorasyon Modelleri

country mutfak,country mutfak modeli,country mutfak tasarımı,country mutfak dizaynıCOUNTRY MUTFAK

Mimariyle beraber dekorasyonda gün geçtikçe çeşitlenmekte, her zevke uygun modelleri bireylerin hizmetine sunmaktadır. Bilhassa evini yenilemek isteyenler özenle araştırarak hem kendi ruhlarını yansıtacak hem de trend izlere sahip olan formları tercih etmektedir. Salondan oturma odalarına, yatak odasından banyoya kadar her alanda farklı izlere rastlamak mümkündür. İtalyan, Amerikan, vintage gibi çeşitli tarzlara ait modeller yıllar geçse de popülerliğinden bir şey kaybetmemektedir.

Ahşap Country Mutfak

Mutfak ise evin belki de en çok vakit geçirilen alanlarından bir tanesi olarak kabul görmektedir. Yemek yapmak, yemek saatlerinde bir araya gelmek ya da yalnızca bir fincan çay veya kahve içmek için dahi sıklıkla ziyaret edilen bir mekândır. Dolayısıyla dekorasyonunun da bu ölçüde özel olması istenmektedir.

Makalemizde siz değerli okuyucularımıza Country mutfak tarzını tanıtmaya çalışacağız. Şık ve zarif bir ortam arayışında olanların tercih sırasında yer alan country mutfaklar, sahip oldukları renkler ile de göz alıcı bir görüntü oluşturmaktadır. Canlı tonların ve estetik mobilyaların bir araya gelmesiyle arzu edilen mutfak modeline rahatlıkla kavuşmak mümkündür. İsminden de anlaşılacağı üzere country mutfak hem geçmişin hem bugünün izlerini taşıyan bir tarzdır. Belki de bu sebepten dolayı insanlar üzerinde sıcak bir his bırakmaktadır.

Dekorasyonda önemli noktalar arasında yenilenecek ortamın büyüklüğüdür. Dar bir alana sahip olunduğunda eşyaların ve renklerin ona göre tercih edilmesi gerekecektir. Büyük mutfaklarda kullanılan ürünler dar bir alana uygulandığı zaman karışık ve göze hoş gelmeyen bir görüntünün ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır.

Country Mutfak Ahşap ModelMutfak küçük bir alandan oluşuyorsa mobilyalar buna uygun olarak fonksiyonel tarzda tercih edilmelidir. Dolapların gözlerinin fazla olması da eşyaların ortalıkta dağınık bir şekilde durmasını önleyecektir. Ve duvarlarda tercih edilecek açık, soft bir renk ile dekorasyon tamamlanabilir.

Country mutfak tarzı için geniş bir alanda daha fazla dekorasyon şansı bulunmaktadır ancak dileyen sahip olduğu alana göre bu tarzı kolaylıkla uygulayabilir. Bu mutfağı yansıtan en önemli detaylardan birisi rustik adı verilen dolaplardır. Sadelikten yana olanlar beyaz, krem gibi renkleri tercih edebilirler. Sıcak bir görüntü elde etmek isteyenler ise toprak renklerine şans verebilir, ayrıca mavi ve yeşil gibi huzur verici tonları da deneyebilirler.

Country mutfak tarzını yansıtan bir diğer noktada tuğla ve kullanılan doğal taşlardır.  Özellikle tezgâh bölümünde doğal taşlara sıklıkla yer verilmektedir. Görüntüleri ve kolay silinebilir olmaları doğal taşların tercih edilmelerinin ardındaki sebeplerdir.

Country Mutfak Dekorasyon Modeli

Geçmişi ve kırsal yaşamı hatırlatan çizgilere sahip country tarzda bilhassa perdelerde çiçek, gül desenlerine rastlamak mümkündür. Yalnızca perdeler değil halılarda bu desenleri sıklıkla içinde barındırmaktadır. Mutfak dolaplarında ise cam kullanılarak country havasını sunmak amaçlanmaktadır.

Aslında burada önemli olan yaşanmışlık hissi veren eşyalardan oluşan bir dekorasyona ulaşmaktır.  Bunun için farklı fikirler kullanarak dekoratif nesneler yardımıyla country tarza sahip olunabilir. Örneğin buzdolabı ya da mini fırınlarda canlı bir renk tercih ederek kontrast oluşturulabilir.

Geniş bir mutfakta country tarz uygulanacaksa eşyaların açık renk tercih edilmesi durumunda duvarlar tam tersine sıcak bir tonla buluşturulabilir. Turuncu, yeşil gibi renkler ev sahiplerinin zevkine uyduğu takdirde farklı bir ambiyans sağlayacaktır. Duvarlarda tablolara yer verilebileceği gibi zarif bir görüntüye sahip olmalarından dolayı çiçeklerde kullanılabilir. Dekoratif nesneler ise bütünlüğü sağlamak için olmazsa olmazlardandır. Örneğin hasır eşyalar iyi bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Son olarak ahşabın bu tarzda sıklıkla tercih edildiğini söylemeliyiz. Dolaplarda ve yemek masalarında ahşabın görüntüsü mutfağında sıcak tonları ağırlamak isteyenlerin tercihleri arasında yer almaktadır.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close