Çocuk Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu 2020Bebek odası dekorasyonu için tabii ki, bir iç mimar kullanabilirsiniz. Ancak iyi ya da kötü tasarımlar her zaman vardır. Önemli olan dekorasyon için ilham kaynaklarının ve dilediğin renklerin olmasıdır. Uzmanlara göre, bej, gri, boz, krem ​​gibi nötr renkler tercih etmek ve aksesuarlar  ile renk getirebilirsiniz. Odanın havasını noktalayan olacak bunlardır. Eğer bir süsleme unsuru, bir masa, peluş ise bunlar dekorasyonun merkezi haline gelecek, etrafında süslemeler yapın.

Çocuk odası İskandinav tarzı

Bebek Odası Dekorasyonu 2020

Doğumdan sonra, bebeğin görme noktası oldukça geçerli:  örneğin, yeterli, 20 cm 18 cm mesafede annesini görebileceği noktada olmalı! –  Küçük bir koltuk ya da sallanan sandalye olabilir.

Güçlü kontrastlar (rahatsız olmasını ve uykusuz kalmasını önlemek için) parlak renkleri dekorasyonda kullanmayın.

Oyuncakları depolamak için, çok faydalı olacağından tekerlekli küçük renkli plastik kutular seçin.
Çocuk odası Modern tarzı

Aydınlatma için, günün saatine bağlı olarak parlaklığını ayarlamak için karartıcı lambaları tercih edin. Yetişkin biri tek sadece %1 ila %2 algılarken bebekler % 5’lik bir fark algılar: Özellikle başlangıçta ışığa karşı, çok daha hassastırlar. Oda yarı karanlık olduğunda yeni doğmuş bir bebek daha kolay gözlerini açar.Bebek için doğru yatak seçimi

Yatak bebek odasının elbette  unsurunun ana unsuru özellikle ilk aylar en çok zaman geçirdiği yer yataktır. Size sunulan iki seçenekten, yani standart bir yatağın ya ölçeklenebilir arasında karar verin. Yeniden kullanmak üzere bir daha çocuk sahibi planlıyorsanız standart beşik iyi bir fikir olacaktır. Onlarda, hızla  bebekler büyür.

Kararınız ne olursa olsun, bir beşik bebeğin çevresini görecek şekilde olmalı.Çubuklar arasındaki boşluk 4.5 ile 6.5 cm arasında olmalıdır. yatak kalitesi de önemlidir. Çok sağlam ve mükemmel yatağın boyutlarına adapte olmalıdır. Şilte ve beşik tarafı arasındaki boşluk çok sıkı güvenlik standartlarını karşılamalıdır.Bu yüzden NF ve CE sertifikalı olduğundan emin olun.

Buna ek olarak, yatak gereksiz eşyalarla darmadağın edilmemelidir. Böylece, boğulma riskini önlemek için uyku tulumu, yorgan, yastık ve battaniye gibi gereksiz şeyler ortadan kaldırılmalı.

Odada düzenli olarak akarların çoğalmasını azaltmak için özellikle kış aylarında, havalandırılmalıdır. Aynı nedenle, perdeler, kumaşlar, halılar … olarak alerji riskini azaltmak için, odadaki bu tüy sayısını sınırladığınızdan i emin olun.

Sıcaklık  18 ya da 19 dereceyi geçmemelidir. Ancak, klima kullanmayın.

Ayrıca nem kaynaklarını kontrol edin ve her gün bir saat  kış aylarında dahil havalandırın. Son olarak, çok fazla yoğunlukla ışıklardan kaçının.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close