Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu için Duşakabin Modelleri

Banyo Dekorasyonu için Duşakabin Seçimi Nasıl OlmalıBanyo dekorasyonu için duşakabin modelleri adlı bu makalemizde banyonun olmazsa olmazı duşakabin hakkında bilgi paylaşımı yapacağız. Banyo dekorasyonu için duşakabin modeli seçimi nasıl olmalı? Hangi banyo tipine hangi duşakabin seçilmeli vb. sorulara makalemizde cevap vermeye çalışacağız.

Banyo Dekorasyonu için Duşakabin Seçimi

Banyo tasarımı teknolojiyle birlikçe bir çok gelişme gösterdi. İlk zamanlar banyoda duşakabin alanı için küçük bir alan belirlenir ve o alanın beyaz fayanslarla çevrilmesi ile banyo yapılacak bölüm ayarlanırdı. Bazen bu fayansların üzerinde de küvet konularak banyo tasarımı yapılırdı. Ayrıca küveti ve banyo yapılacak alanı diğer banyonun diğer kısımlarından perde ile ayırma işlemi yapılırdı.

Zaman içerisinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte duşakabinler üretilmeye başlandı ve yeni yapılan evlerin büyük çoğunluğunda duşakabinler tercih edilmeye başlandı. Duşakabin banyo yapılacak alanı diğer kısımlardan ayırarak daha düzenli bir banyo alanı oluşmasını sağladı. Diğer taraftan banyo sularının sağa sola sıçramasını engelleyerek banyonun diğer kısımlarının ıslanmasını önledi. Duşakabin modelleri banyo için hem pratiklik hem de tasarım olarak şıklık kattı.

Ev sahipleri banyolarını yeniden dekor edeceği zaman duşakabin seçimi yapmakta zorlanabilmektedirler. Günümüzde bir çok renk, tasarım ve işlevde duşakabin modeli bulmak mümkündür. Peki banyomuzu yenilemek istiyoruz ve bunun için de güzel bir duşakabin eklemek istiyoruz. Duşakabin modelini nasıl seçeceğiz? Bu konuya biraz değinelim.Duşakabin modelini seçmeden önce banyomuzun genel dekorunu belirlemeliyiz. Diğer taraftan duşakabin modeli için ayırabileceğimiz alanı iyi belirlememiz gerekmektedir. Duşakabin belirlediğimiz alan en olarak kısaysa oval bir duşakabin modeli seçmemiz alanı daha iyi kullanmamızı sağlayacaktır. Düz uzun bir alana sahipsek dikdörtgen bir duşakabin modeli seçmemiz daha iyi olacaktır.

Duşakabin modeli seçerken karşımıza çıkan bir seçenek de duşakabinin tekneli ya da teknesiz olmasıdır. Teknesiz duşakabinler iki duvar arasına monte edilen duşakabinlerde tercih edilebilir. Tekneli duşakabinler yerden daha yüksek olduğu için ve betonla arasında mesafe bulunduğu için daha sıcak bir yapı oluştururlar. Diğer taraftan temizlenmesi de daha kolay olur. Teknesiz duşakabinler ise dar alanlarda daha iyi kullanım alanı sağlarlar ve duş almada daha pratik bir yapı sunarlar. Teknesiz duşakabinin bir diğer avantajı ise duşakabin değişikliğinde duşakabin kapakları değiştirilerek daha kolay bir işlemle yeni duşakabine kavuşulabilir.

Banyo Dekorasyonu için Duşakabin Modelleri

Banyo dekorasyonu için çokça duşakabin modeli bulunmaktadır. Hatta teknolojinin gelişmesiyle birlikte müzikli duşakabinler ve masajlı duşakabinler bile üretilmektedir. Sizler de ihtiyacınız doğrultusunda duşakabin modelini seçerek banyo dekorasyonunuza başlayabilirsiniz.

Koçtaş’tan seçmiş olduğumuz duşakabin modellerini inceleyebilir ve satın almak istediğiniz model için en yakın Koçtaş şubesine giderek detaylı bir şekilde duşakabin modellerini inceleyebilirsiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close