Balkon Dekorasyonu

Balkonunuzu Yaza Hazırlayın

2020 balkon dekorasyonu nasıl yapılmalıdır 

Yılın en keyifli zamanı olan yaz geldi çattı. Artık güneşli sabah kahvaltıları, kahve ve çay saatleri ve neşeli akşam sohbetleri için balkonlarınızı düzenleyip açık havanın tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle havaların ısınması ile birlikte balkonlar evin en çok vakit geçirildiği bir mekân haline gelmektedir. Bu yaşam pratiği balkon dekorasyonunu ve ev dekorasyonu kadar önemsenilen bir hale gelmiştir. Dekorasyon sektörlerinde balkona has bir alan oluşmuş ve çeşitli balkon ürünleri tasarlanıp sunulmuştur.

yapay çim ile balkon dekorasyonu
yapay çim ile balkon dekorasyonu

Balkonunuz İçin Dekorasyon Fikirleri

Balkon için üretile dekoratif ürünlerin en geniş yeri çiçekler ve saksılar kaplamaktadır. Çiçeklerin insan psikolojisinde olumlu etkileri vardır. Eğer küçük bir balkonunuz varsa ve alanınız dar ise asma saksıları tercih edebilirsiniz. Böylelikle sınırlı alanlarınızda bile estetik görüntüler elde edebilirsiniz. Eğer balkonunuz büyük ise, büyük saksı bitkilerini tercih edebilirsiniz. Bitkileri balkonunuzun mimarisine göre dizayn ederseniz daha şık bir görüntü oluşturmuş olursunuz. Balkon dekorasyonlarında bir diğer önemli nokta ise oturma gruplarıdır. Bu ürünler yağışa ve neme dayanıklı hafif materyaller kullanılarak üretildiği için rahatça taşınabilir niteliklerdeki ürünlerdir. Minderli ve hasırlı modeller en popülerler arasında yer almaktadır. Ayrıca çeşitli aksesuarlar ile kendi zevkiniz beraberinde balkonunuzu dekore edebilirsiniz.

Geniş Balkon Dekoru

Hasır oturma grubu tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Oturma grubu balkonunuz için önemli detaylardan biri olduğu için, seçimlerinizi sevdiğiniz renkler üzerinde yoğunlaştırmanız, balkonunuzu uzun süre kullanmanıza imkân verir. Balkonunuza duvar raflarını da ekleyerek aksesuarlarınızı yerleştirebilirsiniz. Rüzgârın yoğunlaştığı bölgeye rüzgârgülü ekleyebilirsiniz. Dekoratif heykelleri büyükten küçüğe veya geometrik şekiller oluşturacağınız gibi dizerek balkonunuzu dizayn edebilirsiniz. Farklı ışıklandırmalar ile balkonunuzun dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.balkonda doğal taş kullanımı
balkonda doğal taş kullanımı

Küçük Balkon Dekoru

Katlanabilir masa ve asma saksılar, sandalyeler ile yer kazanmanız mümkün. Vazo, biblo, mum gibi aksesuarları ise küçük modellerden tercih ederseniz hem balkonunuzu süslemiş hem de kalabalık ve gözünüzü yoran görüntü oluşmasını engellemiş olursunuz. Oturma grupları yerine çeşitli büyüklüklere sahip olan minderleri tercih etmeniz doğru olur. Dilerseniz salıncak da kurabilirsiniz. Aksesuar tercih ederken evinize de uygun aksesuarları alırsanız, balkonda kullanmak istemediğiniz zaman balkonunuzda fazla yer kaplamaz.

Kullanışlı Ve Ekonomik Seçimler

Eğer salıncaktan daha fazla koyacağınız bir yeriniz var ise ve geniş bir balkona sahipseniz hamak ile balkonunuzda konforlu bir tatil alanı yaratabilirsiniz. Eğer eviniz eski ise ve balkonunuz da bir süredir elden geçmiyor ise, yeni atmosfer katmak için harika fikirlerimiz var. Birbirine geçmeli yapısı ile kolaylıkla uygulama yapabileceğiniz ahşap balkon zemini ile hem taze hem de doğal bir balkon dekorasyonu ortaya çıkarmanız çok kolay. Son zamanlarda bir hayli popüler olan ve insanda rahatlık hissi uyandıran armut koltuklar balkonunuz için mükemmel bir mobilya seçeneği olacaktır. Sıradan mobilyalara göre daha ekonomik bir seçenektir.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close