Bahçe DekorasyonuBalkon DekorasyonuEv Dekorasyonu

Evinize Bahar Gelsin : Ev Bitkileri

Yeşillik ve Ev bitkileriBitkiler insan hayatında önemli bir yere sahiptir. Yüzyıllardır bitkiler ile bir arada yaşayan insanlar, evlerinde de bu vazgeçilmez doğa parçalarını görmek istiyorlar. Bulunduğu ortama doğallık ve ferahlık katan ev bitkileri; balkon, salon, mutfak, bahçe, ev girişi gibi her alanda kullanılabiliyor. Evinizin ışık alan bölgelerini bu güzel bitkilerle şenlendirebilir, hatta imkanınız varsa yenilebilir bitkiler yetiştirerek, bu güzellikleri daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Artık daha fazla evde vakit geçirdiğimiz bu dönemde size nefes aldırabilecek harika ev bitkisi trendlerini burada bulabilirsiniz.

Sürdürülebilir Tasarımlar Kullanmaya Özen Gösterin.

Çiçeklerinizi büyütürken yada sergilerken kullandığınız malzemelere daha özen göstermek artık trend haline geldi. Sürdürülebilir tasarımlar olarak geçen bu trendde çiçek süngeri, plastik paketler ve saksılar yerine doğal olanlara yönelim vardır. Bu maddeler olmadan da harika ev bitkileri yetiştirerek, evinizde sergileyebilirsiniz.

Sürdürülebilir Ev Bitkisi Tasarımları
Sürdürülebilir Ev Bitkisi Tasarımları

Biyofilik Tasarımlara Yönelebilirsiniz.

Etkileyici bir trend olan biyofilik tasarımlar, evinizin içinde doğa ile yeniden bağlantı kurmanızı sağlar. Evinizi doğaya uygun hale getirmek olarak anlatabileceğimiz bu yöntem ile evinizde doğal malzemeler ile bitkileri kullanabilirsiniz. Evinizde büyük bitkilere yer vererek daha doğal bir ortam oluşturabilirsiniz. Böylece çocuklarınız da doğadan uzaklaşmadan büyüyebilir. Biyofilik tasarımda yapacağınız düzenlemeler birkaç bitki yerleştirmenin ötesindedir.

Biyofilik Tasarımlar
Biyofilik Tasarımlar

Permakültür Bahçeler Oluşturun.

Yılın her döneminde sebze ve meyve yetiştirilmesinin mümkün olduğu bu bahçeleri, evinizin bahçesinde uygulayarak etkili ve verimli bir bahçe dekorasyonu oluşturabilirsiniz.Permakültür Bahçeler
Permakültür Bahçeler

Minik Vahalar

Bahçenizde oluşturabileceğiniz minik vahanın etrafında kullanacağınız bitkiler ile oldukça doğal bir ortam oluşturmanız mümkündür. Dinlenmek için koşa koşa geleceğiniz bu alanı çok seveceksiniz. Evinizin bahçesinin küçük yada büyük olması fark etmez. Oldukça hoş bir vaha oluşturarak bu alanı verimli şekilde değerlendirebilirsiniz.

Minik Bahçe Vahaları
Minik Bahçe Vahaları

Balkonunuzu Bahçeye Çevirebilirsiniz.

Eğer bir apartmanda yaşıyorsanız yada yaşadığınız evde bahçeniz yoksa balkonunuz doğala olan özleminizi giderebilir. Balkonunuza yerleştireceğiniz şık saksılara toprak koyarak istediğiniz eve bitkisini yada yeşilliği ekebilirsiniz. Bitkilerinizi düzenledikten sonra ortaya çıkan hoş ve ferah alanda çayınızı içerek günün yorgunluğundan ve stresinden arınabilirsiniz.

Balkonda Bitki Dekorasyonu
Balkonda Bitki Dekorasyonu

Ev bitkileri ve bahçe düzenlemesine dair toparladığımız örnek fotoğraflara göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close