Bahçe Dekorasyonu

Modern Bir Bahçe Oluşturun

Modern bahçe dekorasyonu 

Bahçe dekorasyonu yapıldığında yeşil bir alanın ne kadar önemli olduğu ortadadır. Yeşil alanın önemi dışında bu akanı nasıl dekore edeceğiniz ve nasıl kullanacağınız daha da önemlidir. Yeşil alanlar için ağaçlar, çimenler, yeşil bitkiler kullanılmaktadır. Ağaçlar bölgesel olarak değişiklik göstereceği gibi mevcut olan bahçenizde önceden dikilmiş ağaçlar da bulunabilir. Yeni ağaç dikecekseniz çabuk büyüyebilen ağaçları veya büyük fidanlar almanız bahçenizin kısa zamanda oluşmasına katkı sağlar. Ağaç seçimi konusunda meyvesi olan ağaçları tercih etmek istiyorsanız vişne, kiraz, kayısı, elma ve asma üzümleri tercih edebilirsiniz. Meyve veren ağaçlar dışında gölgelerinden faydalanabileceğiniz ağaçlar ile bahçenize yeşil bir görüntü sağlayabilirsiniz.

modern oturma alanı
modern oturma alanı

Bahçeniz İçin Mobilya Seçimi

Bahçe dekorasyonunda bir diğer önemli husus ise mobilyalardır. Bahçelerinizde mobilya seçerken dayanıklı ve taşıması kolay ürünleri tercih ederseniz daha rahat etmiş olursunuz. Son zamanlarda popülaritesi artan ferforje mobilyaları için isterseniz takım şeklinde alabilir isterseniz de kanepe ve sehpa ile kendi takımınızı oluşturabilirsiniz. Bahçe mobilyası için kalabalık sofra ve oturmak için bank kullanıp bahçe dekorasyonunuza park havası katabilirsiniz. Bunun dışında bahçe için gölgelik önemli bir husustur. Veranda gölgelik için en önemli mobilyadır. Kendinize gölge için alan yaratırken kendinize de hobi alanları yaratabilirsiniz. Bakımları canlı olan bitki ve çiçekleri kışa hazırlamak için ilaç ve bakım malzemelerini saklayabileceğiniz hasır mobilyaları depolama olarak kullanabilirsiniz.modern bahçe duvarları
modern bahçe duvarları

Bahçe Dekorasyonu İçin Aksesuarlar

Ufak detaylar bir bütünü oluşturmada en önemli noktalardan bir tanesidir. Modern ve şık bir bahçe dizayn etmek istiyorsanız buna aksesuarlarınızı kullanarak başlayabilirsiniz. Hasır mobilyalar bahçeniz için güzel bir fikir oluşturabilecekken makrome iplerinden yapacağınız aksesuar ve bitki süslemeleri ile bahçenize mükemmel bir hava katacaktır. Düş kapanları, bahçe cüceleri, salıncak ve hatta heykeller son zamanların en trend aksesuarları haline gelmiştir. Bahçenizde garaj var ise garaj kapılarını boyayıp bahçeniz ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Bahçenize uygun aydınlatmalar ile son dokunuşları yapabilirsiniz. Yaz ayları için sineklerden korunmak adına cibinlik diktirebilirsiniz. Romantik ve rüstik bir hava katmak istiyorsanız küçük LED ışıklar ile ağaçlarınızı renklendirip keyfini çıkarabilirsiniz.

 Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close