Bahçe Dekorasyonu

Havalı Bir Bahçe İçin Duvar RenkleriMütevazı bir duvarı özel bir şeye dönüştürecek bahçe duvar boyası fikirlerini seçerek dış mekanınıza renk ve stil katabilirsiniz. Bitkileri, mobilyaları ve aksesuarları tamamlamak veya kontrast oluşturmak için bahçe duvarınızı çarpıcı bir renge boyayabilirsiniz. Krem ve bej gibi ince nötrler, gri ve yeşilin serin ve sakinleştirici tonları veya daha cesur bir şey arıyorsanız, işte size ilham verecek en iyi bahçe duvar boyası fikirlerimiz.

Günümüzde mevcut trend, daha soğuk, endüstriyel tonlardan rahatlatıcı bir sakinlik duygusu yaratan sıcak, doğadan ilham alan tonlara doğru bir geçişi gösteriyor. Sezonun kahraman rengi, her alanı yükseltecek ve sofistike bir his uyandıracak yumuşak zeytin yeşili tonudur. Yeşil bir aşinalık duygusu, bir dinlenme hissi getirir ve zihni ve bedeni rahatlatır. Diğer trend tonlar arasında, yazın sıcaklığını çağrıştıran ve doğayla dünyevi ve rahatlatıcı bir bağ hissi uyandıran bir renk olan ‘pembe çikolata’, herhangi bir şemaya zahmetsizce uyan zarif ve kolay giden taupe ve tonlu parlak ve havadar kanvas yer alıyor. Beyaz ise hafiflik hissi veren saf ve sade bir renktir.

İç Tasarım Stilinizi Dışarı Çıkarın.

Bir dış duvar için doğru gölgeyi seçmek, iç tasarım kararları vermek kadar önemlidir ve size, kişiliğinizi ve tarzınızı dış mekanda da yansıtma fırsatı vererek, bütünlüklü bir görünüm sağlar. İster bir iç mekan şemasından oda rengi fikirlerinin kullanımını genişletmek, ister mevcut bir duvar, pencere veya ön kapıyı tamamlamak için renk seçmek, isterse sıfırdan yepyeni bir dış tasarım şeması oluşturmak olsun, güzel düşünülmüş dış dönüşümler anında çekicilik katar.

yemek mobilyaları ile bahçede mavi boyalı duvar
yemek mobilyaları ile bahçede mavi boyalı duvar

Uyumlu Bir Renk Akışı Hedefleyin.

Tıpkı çit dekorasyon fikirlerinde olduğu gibi, bahçe duvarlarını boyarken, tüm yanlış nedenlerle öne çıkan sarsıcı bir şemadan kaçınmak için çevreleyen özellikleri ve mahallenin geri kalanınını gözden geçirin. Sürekli bir renk akışı hedefleyin. Boyalı duvarlar yeşillik ve bitkiler için bir fon görevi görebilir. İnce tonlar kullanın veya boyayı gösterinin yıldızı yapın. Dikkat edilmesi gereken bir şey, ışığın gölge yoğunluğu ile nasıl hileler oynayabileceğidir. Dışarıda içeriye göre daha fazla doğal ışık olduğu için renkler her zaman dış cephede daha açık ve parlak görünür. Her zaman daha koyu bir ton seçmenizi ve önce küçük bir alanı test etmenizi öneririz.şezlong, ekiciler ve budama sanatı ile esmer pembe duvar
şezlong, ekiciler ve budama sanatı ile esmer pembe duvar

Alanı Daha Büyük Göstermek İçin Boya İle Oynayın.

Boya, daha büyük görünmesini sağlayarak küçük bir alanı geliştirmek için kullanılabilir. Bu duvarın ortasındaki şerit, bu alanın genişliğini abartıyor ve daha geniş duvar yanılsaması oluşturuyor. Balkon gibi küçük bir alan için harika bir tasarım hilesi. Yeşillerin sakinleştirici renk paleti klas ama havalı. Bu yemyeşil görünümü kanalize etmek istiyorsanız, serin ve sakin bir vaha hissi yaratmak için sarı tonlu yeşiller yerine mavi tonlu yeşilleri seçtiğinizden emin olun. Bu rattan mobilyalarda olduğu gibi doğal dokuları sergilemek ve bitkiler mekana organik bir atmosfer hissi katıyor.

Bu renklerin mavi tonlu unsurları resesiftir ve alanı daha büyük, daha görkemli ve dolayısıyla daha sakin ve dingin hissettirir. Yeşil, yemyeşil bitki örtüsü ile bağlantılı olduğu için dış mekan için mükemmel bir seçimdir.

bitkiler ve sallanan sandalye ile yeşil boyalı kiremitli teras
bitkiler ve sallanan sandalye ile yeşil boyalı kiremitli teras

Fotoğraf galerimize göz atarak farklı bahçe duvarı fikirleri edinebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close