İskandinavStilYatak Odası Dekorasyonu

İskandinav Tarzı Yatak Odası Fikirleri

Yatak odanız için estetik ve kullanışlı bir stil arıyorsanız İskandinav tarzı yatak odaları size ilham verebilir!Yatak odanızın tarzını değiştirmek istiyorsunuz fakat nereden ve nasıl başlayacağını konusunda bir fikriniz yoksa sizler için seçtiğimiz İskandinav tarzı yatak odaları size ilham verebilir. Sade şıklığı yansıtan, aynı zamanda oldukça kullanışlı bir iç mekan stili İskandinav tarzı. İnsanın içini ısıtan, rahatlatıcı ve ferah bir etkisi var. Özellikle sadeliğin ve doğallığın öne çıktığı bir yatak odası dekorasyonu arıyorsanız kesinlikle İskandinav tarzını denemelisiniz.

Bu tarzın en belirgin özelliği sade ve kullanışlı olması. Abartıdan uzak, renk karmaşaları yada kalabalık yaratan fazlalıklardan arınmış, rahat ve ferahlığı yansıtan bir stil. Yazımızın devamında tüm bu etkileri yatak odanıza yansıtmanız için size ilham verecek İskandinav tarzı dekorasyon ipuçları sizi bekliyor.

İskandinav Tarzı Yatak Odası Fikirleri

Soğuk havaları ile meşhur İskandinav Ülkeleri, ev dekorasyonu açısından bakıldığında tam tersi bir sıcak ve samimi bir havaya sahiptir. Doğal dokular bu stilin olmazsa olmazıdır. Abartısız, sade ve kullanışlı bir iç mekan, aynı zamanda sıcak ve samimi bir havaya sahiptir. Eğer sizde yatak odanız için bu sıcak tarzı denemek istiyorsanız işte size İskandinav tarzı yatak odası fikirleri.

Sade renkler

Yatak odanızda zeminden duvara, mobilyadan tekstil ürünlerine kadar açık renk tonları kullanmaya özen gösterin. Mümkün olduğunca sadeliği öne çıkaran tasarımlar tercih edin, beyaz tonları, bej yada gri tonlarını mekan içinde dengeli şekilde dağıtın.Zeminde ve duvarda beyaz tonları tercih ederseniz yatak odanızda daha ferah ve rahat bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca beyaz zemin ve duvarlar yatak odanızın olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Ahşap Sıcaklığı

İskandinav tarzı yatak odası için ahşabın doğallığını ve sıcaklığını maksimum düzeyde mekana yansıtmalısınız. Ahşap mobilyalar, sade ama kullanışlı olmalılar, ve önemli bir nokta açık renk mobilyalar tercih edilmelidir. Bu tarz için yatak odasında eskitme ahşap mobilyalar tercih edilebilir.

Modern aydınlatmalar

Yatak odanıza İskandinav estetiğini ve rahatlığını yansıtmak istiyorsanız modern aydınlatmalar tercih edebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, oda için minimal aydınlatmalar seçmelisiniz.

Birden çok aydınlatma tasarımı kullanabilirsiniz, yatak lambaları, modern lambader modelleri yada tavanda cam yada metal sarkıtlar kullanılabilir.

Yatak dekorasyonu

İskandinav tarzı yatak odalarında genelde pamuklu tekstil ürünleri tercih edilir. Eğer yatak odanız için bu şık stili tercih edecekseniz etkileyici bir yatak dekorasyonu yapmalısınız. Bunun için siyah, beyaz, gri yada bej tonlarında birden çok ve farklı boylarda yastıklar kullanın.

Aynı zamanda düz renklerde yatak örtülerine yer verebilirsiniz. Yatağın her iki yanında ahşap komodin ve üzerinde modern aydınlatmalara yer verin.

Duvar fikirleri

İskandinav tarzı bir yatak odası için duvarda minimal tablolar, dekoratif aynalar kullanabilirsiniz. Birden fazla çerçeve kullanarak şık kolajlar yatak odanıza çok yakışacaktır. Yatak başı hizasında dekoratif bir raf ederek fotoğraflarınızı yan yana sıralayabilirsiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close