EndüstriyelSalon Dekorasyonu

Odun Şöminesi TasarımlarıŞömine geçmişten günümüze kadar bir çok evde kullanılmış olan alanlardır. Eskiden ısınma ve yemek yapma amacıyla kullanılan şömineler artık dekoratif unsur olarak kullanılmaktadır. Isınmanın yanı sıra bulunduğu ortama kattığı hava ilgi çekmeksine neden olmaktadır. Bulunduğu ortama nostaljik bir hava katması nedeniyle oldukça sevilen ve tercih edilen bir dekoratif unsur olmaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte şömineler artık yapay ve elektrikli olarak üretilmektedir. Önceleri odun ateşi ile kullanılırken, yeni tarz şömineler ile kirlenme, is, duman gibi sorunlar ortadan kalkmış, sadece o eşsiz görüntüye bakarak içlerin ısınması kalmıştır. Ancak hiçbir zaman odun şöminesinin yerini tutamayacağını düşünenler azımsanmayacak kadar çoktur.

Evin diğer odalarında da olabileceği gibi salonlarda oldukça şık bir görünüm oluşturan şömineler, bulunduğu alana hem işlevsellik hem de şıklık katmaktadır. Seçeceğiniz odun şöminesi tarzı ile evinizdeki dekoratif unsurları bütünleştirerek estetik ve şık dekorasyonlar oluşturmak mümkündür. Odun şöminenizi sevdiğiniz aksesuarlar ile süsleyerek konforlu ve keyifli bir alan oluşturabilirsiniz. Etrafına yerleştireceğiniz yastık, minder gibi eşyalar ile dost sohbetleri için harika bir alan oluşturabilirsiniz.

Bu makalemizde sizler için o geçmişten gelen ve vazgeçilemeyen odun şöminelerinin modellerini paylaşarak, evinizin tarzına uygun bir şömine modeli bulmanıza yardım etmeye çalışacağız.

Odun Şöminesi Tasarımları

Son zamanlarda oldukça şık ve tarz şömine tasarımları yapılmaktadır. Soğuk kış gecelerinde karşısına geçip ateşi izlerken, sıcacık çayınızı yudumladığınızı hayal edin. Bu eşsiz an anılarınızda kalsa bile içinizi ısıtmaya devam edecektir.

Döküm Şömine Modeli Endüstriyel Stilden Hoşlananlara.

Endüstriyel tasarım için oldukça uygun olan bu modeli tercih ederek stilinizi tamamlayabilirsiniz.Farklı odun şöminesi tasarımı
Farklı odun şöminesi tasarımı

Retro Stilden Hoşlananlar İçin Klasik Şömine Modeli.

Retro dekorasyondan vazgeçemeyenler böyle bir model tercih edebilirsiniz.

Odun Şöminesi Tasarımları
Odun Şöminesi Tasarımları

Geleneksel ve Bohem Tarz Sevenler İçin Taş Şömine.

Eğer geleneksel tarzı seven birisi iseniz böyle bir şömine ile yaşadığınız alanı farklılaştırabilirsiniz. Ayrıca ekleyeceğiniz bazı aksesuarlar ile bohem tarza da merhaba diyebilirsiniz.

Sizin için bulduğumuz odun şöminelerine galerimizden göz atabilirsiniz. Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close