Genel

Zen Stili Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri 2020Doğu kültürü, felsefesiyle, mistisizmiyle, yaşam tarzıyla, sanatıyla, müziğiyle hayatımızın her alanında kendini güçlü bir şekilde hissettiriyor. Her geçen gün ruh dinginliğimiz ve hayata bakışımız açısından etkili olmakta. Özellikle de felsefesiyle hayatımıza yön veren uzak doğu felsefesi dekorasyon alanında da Zen Felsefesi ile kendini göstermekte. Bu yazımızda sizlere zen stili dekorasyon ‘dan kısaca örnekler eşliğinde bahsetmek istiyoruz.

Zen Stili Dekorasyon

Zen felsefesinin de temelinde diğer uzak doğu felsefelerinde olduğu gibi sadelik ve uyum yatmakta ve dekorasyon alanında  da kendini daha çok minimalist ögeler ile göstermekte. En çok da yatak odalarında rahatlıkla uygulanabilen Zen Stili Dekorasyon, doğal malzemelerin kullanımı ve az eşya ile tam anlamıyla felsefesini oturtmakta. Zen yatak odasını dekore ederken oldukça sade ve az mobilya ve biraz da uzak doğu çağrışımlı aksesuarlardan yararlanılabilir. Renk olarak ise açık tonlar hatta beyaz tercih edilebilir.zen stili ev dekorasyonu

Zen Dekorasyonda uzak doğu kökenli bitkiler kullanılabilir, heykel ve fenerlerle dekorasyon zenginleştirilebilir. Duvarlarda ise yine uzak doğuyu çağrıştıran çiçek desenlerinin olduğu duvar kağıdı ya da boyama tercih edilebilir. Yer yatağını da unutmamak gerekir. Artık bir çok mobilya markaları bu yer yatağını çağrıştıran hafif yükseltili bir tabana sahip yatak modellerini bir çok tarz içerisinde ustalıkla kullanmaktalar.

Unutulmamalıdır ki Zen Stili Dekorasyonda nötr renkler, minimalist bir tasarım, az eşya ve uzak doğu tarzı aksesuarlar kullanılmalıdır. Bir deneyin. Aslında çok da basit malzemelerle rahatlıkla oluşturulabilecek olan Zen Dekorasyon Fikirleri için galerimizde yer alan görsellere bir göz atabilir ve evinize uygun bir modelde karar kılabilirsiniz. Rahatlığa, dinginliğe ihtiyacınız varsa Zen Dekorasyonu uygulamanızı öneririz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close