Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odasına nasıl renk eklenir?

Yemek odasına büyüleyici renkler nasıl eklenir?Yemek odanız için doğru renk şeması ve  yemek zamanlarında misafirleriniz için mükemmel bir ortam yaratın. Yemek odasına nasıl renk eklenir ?

Yemek odası günümüzde evdeki en az kullanılan odalardan biridir, bu nedenle hâlâ resmi bir yemek salonunuz varsa, dekorasyonu ile biraz daha şık ve cüretkar yapmaya değer.

Örneğin odanın boyutunu ve aldığı doğal ışığın miktarını göz önünde bulundurmak için zaman ayırın, mesela, ödev veya temizlik için, gündüz daha pratik bir kullanımda olabilir. Işıklarla süslenmiş bir oda, akşamları samimi bir ortam için ideal arka plan oluşturacak ve  koyu renklerle süslendiğinde gün boyunca kendine ait bir yer tutabilir. Bununla birlikte, doğal olarak daha koyu bir oda, gece boyunca hafif ışıklarla aydınlatılabilir, hafif renkte soluk tonlardan faydalanabilir.Yemek odasına nasıl renk eklenir?

Kuvvetli renk kullanımı, dramatik bir yemek odası dekoru yaratmanın harika bir yoludur. Hem duvarlarda hem de katlarda renk seçimlerinde cesur olun ya da daha ince bir yaklaşım için, yemek alanını tanımlamanıza yardımcı olması için masa altında parlak bir halı deneyin veya grafik resim ve baskılarla odak noktaları oluşturun. Şık ve güzel bir yemek odası dekorasyonu için, aynı renkteki çeşitli tonlar tüm alanı birleştirirken, koyu renkli bir tavan, odaya rahat bir his verir.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın

DAHA FAZLA: Doğtaş yemek odaları 2020

Yemek odasına renk katıyor musunuz? Yemek odasına nasıl renk eklenir? Mevsim değişiminden haberdar olun. Yoğun duvar kağıdı ve kumaş kaplı sandalyeler dışarıda hava soğuk olduğunda görkemli ve lüks tarzda olabilir. Fakat yaz sıcağında daha yoğun olurlar. Unutmayın renk kalıcı olmamalı, bu yüzden yemek odasında daha geçici güncellemeleri düşünün. Çarpıcı bir masa örtüsü, aksesuarlar ve yemek takımları ve mevsimsel vazolar nötr bir ortama sadece renk eklemez, aynı zamanda yaz veya kış tonlarının geçici bir yansıması olabilir.Kelimeler

1 thought on “Yemek odasına nasıl renk eklenir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close