AydınlatmaYatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası İçin Abajur Önerileri ve Modelleri 2020

Yatak odanıza yakışacak uygun bir abajur tasarımını rahatça seçmeniz için size ilham verecek yatak odası abajur modelleri ve abajur önerileri bulabilirsiniz.Yatak odası abajur önerileri

Yatak odalarımızda yatak başında bir aydınlatma olmazsa o yatak odası dekorasyonu eksik kalmış görünür. Yatak odalarında yatağın 2 yanında bulunan komidinler de veya loş kalan bir alanda ayaklı bir lambader ya da duvar aplikleri yatak odamızın havasını değiştirecektir.

Lambader ve aplikler fazla seçenek imkanı vermez ama yatak başı lambaları ve abajur modelleri bize çok seçenek imkanı sunar. Sabit mi olmalı, hareketli mi olmalı, yoksa büyük yada küçük mü olmalı? Yazımızın devamında yatak odanıza yakışacak bir abajur tasarımını rahatça seçmeniz için size ilham verecek yatak odası abajur modelleri ve abajur önerileri bulabilirsiniz.

Yatak Odası İçin Abajur Önerileri ve Modelleri 2020

Yatak başı abajurlarınız kolay açılıp kapanmalı, su içmeye kalktınız yataktan kalkmadan ve ya her şeyi yıkıp devirmeden lambanızı açmalı aynı uyku sersemliğinde kolayca kapatmalısınız. Ayrıca kolay kırılabilecek ya da ısınacak malzemeleri de tercih etmeyin.Abajurunuzun modeli yatak odası takımınıza uymalı aydınlatmada sadece abajurdan faydalanılmamalı çünkü uygun bir abajur bize hafif loş bir ışık sağlamalı, tüm odayı aydınlatmamalı sadece bulunduğu tarafa ışık vermeli. Unutmayın siz her uyandığınızda partnerinizin de uyanması gerekli değildir.

Abajurunuz çok büyük olmamalı eğer büyük modeller tercih edecekseniz tavandan sarkan sarkıtmalı modelleri tercih edebilirsiniz. Çok küçük modellerde komidininizin üzerinde kaybolacağından şık durmayacaktır.

Komidin boyutunuz abajur seçiminde iyi bir kriter olacaktır. En ideal abajur boyutu komidininizi ortalayacak taşma yapmadan etrafında 10 cm  alan bırakacak boyutta olmalı. Loş bir ışık huzmesi vermeli.

Eğer komidin kullanılmıyorsa yatak başına uygulanacak modern bir abajur yada 1700 yıllarında kullanılan ve nostaljik bir ambiyans taşıyan tavandan sarkıtmalı abajurlar tercih edebilirsiniz.

İlgili haberin tüm resimleri için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Ulaşın
Close