Balkon Dekorasyonu

Vintage Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Vintage balkon dekorasyonu nasıl yapılırVintage ne demek?

Vintage, Türkçe bağ bozumu anlamına gelir. Aslın da geçmiş dönemlere ait özel ve tek parçalara veyahut da koleksiyonlar için kullanılır. Vintage, antika kadar eski değildir. Birkaç on yıllın giyim kuşam, ev dekorasyonuna bir zamanlar modadan nasibini almış eski ürünlerdir. Yalnız her eski görünümlü eşya da vintage sayılmaz. Bir eşyanın vintage olması için o eşyanın belli bir dönemi yansıtması gerekir.

Vintage balkon dekorasyonu
Vintage balkon dekorasyonu

Vintage Dekorasyon

Vintage son zamanlar da en popüler dekorasyon tarzıdır. Hem ekonomik olarak uygun hem de oldukça pahalı eşyalar ile de uygulanabilir.  Oldukça ağır mesafeli havasının yanı sıra modern renklere sahip, dinamik ve genç bir tarafı da vardır. Vintage dekorasyonu denince ilk akla soft ve canlı renkler gelir. Soft renkler eskimiş görünse de bu renkler için de ki canlı lacivert, canlı yeşil, turkuaz ile kolaylıkla günümüze entegre edilen renklerdir. Vintage dekorosyan da önemli bir yere sahip olan diğer şey de ahşap mobilyalardır.  Ayrıca bu dekorasyonun en önemli ürünleri, eskitme masalar, tablolar, çinko sürahiler, vazolar, eskitme mobilyalardır.Ayrıca eviniz de illa tüm mobilyaları değiştirerek değil de birkaç vintage eşya ile evinize romantik bir köşe ve vintage havası katabilirsiniz. Vintage dekorasyonun en güzel tarafı ise anneannenizden, babaannenizden veya büyüklerinizden aldığınız birkaç ürünle bu modayı yakalayabilirsiniz.

renkli yasıklar ile vintage balkon
renkli yasıklar ile vintage balkon

Vintage Balkon Dekorasyon Önerileri

Yaz aylarının gelmesi ile balkonlarımızın tarzını değiştirip balkon sefalarımızı daha keyifli hale getirebiliriz. Bugün sizlere vintage balkon öneriler nasıl olmalı onları söyleyeceğiz.

  • Vintage dekorasyonun olmazsa olmazlarından eskitilmiş mobilyalara kullanarak bu havayı yakalayabilirsin
  • Ayrıca duvar rengini vintage tonlarından soft renkler, canlı koyu lacivert, turkuaz, canlı koyu yeşil renk hatta camgöbeği rengine boyayabilirsiniz
  • Balkon duvarlarınızı ayrıca kuş ve çiçek desenli duvar kâğıtlarıyla kaplayabilirsiniz.
  • Eğer duvarlarınızı boyamak istemez iseniz duvarlara vintage raflar yapabilirsiniz. Bu raflara çiçekler, çinko sürahiler, vazolarla ve heykellerle süsleyebilirsiniz.
  • Balkon duvarlarınız da vintage panolar asarak bu havayı yakalayabilirsiniz.
  • Ayrıca balkonunuz da vintage halılar kullanarak balkonunuzu olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.


Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close