Ev Dekorasyonu

Unutulmaz Anlarını Sergilemek İsteyenlere Öneriler

Fotoğraf düzenlemeEn güzel zamanlarımız, en unutulmaz anlarımız hep fotoğraflarda saklı kalır. Bebeklikten başlayıp bugüne kadar gelmiş hayatımızı, bir şekilde yaşamlarımızdan geçmiş insanları hatırlatır. Herkes bazen fotoğraflara bakıp anılara dönüp, özlediği insanları görmek veya mutlu olduğu anlara bakarak tekrar mutlu olup moral bulmak ister. Peki hayatımızdaki özel insanlara ve özel anlara yaşadığımız yerlerde niye yer vermeyelim ki? Tabii ki yer verilmeli. Fotoğrafları nereye, ne şekilde koyacağınız tamamen sizin seçiminiz, bunun için birçok alternatif mevcut. Fikir vermek bizden, karar vermek sizden…

fotoğraflar başka objeler ile karıştırmak
fotoğraflar başka objeler ile karıştırmak

Fotoğraflarınızı Gönlünüzce Sergileyebileceğiniz Fikirler

Herkes evinin bir köşesinde fotoğraflara yer verir. Önemli olan nasıl sergilemek istediğinizdir. Sergilemek için ister kendi yaratıcılığınızı kullanabilir, isterseniz de hazır fikirlerden yararlanabilirsiniz. İşte size birbirinden güzel fotoğraf sergileme fikirleri:

  • Birçok fotoğrafı sığdırabileceğiniz kocaman bir çerçeve;

Eski büyük bir çerçeveye belli aralıklarla çivi veya raptiye çakıp aralarına ip gerdikten sonra istediğiniz şekilde fotoğraflarınızı asabilirsiniz. Asmak için küçük mandallar kullanabilirsiniz. Çerçeveyi isterseniz dekorasyonunuza göre boyayabilirsiniz.

fotoğrafta ışık kullanımı
fotoğrafta ışık kullanımı
  • Fotoğraflarınız ışıl ışıl parlasın;

Bu harika görüntü için kolayca bulabileceğiniz ışıklı kabloları duvara gerdikten sonra istediğiniz kadar fotoğrafı mandallar veya bant yardımıyla asabilirsiniz. Işıklarla birlikte sergilenen anılarınız çok hoş bir atmosfer yaratacaktır.  • Küçük çerçeveleri dekoratif askılara asmak;

Çerçeveleri sehpaların, masaların üstünde veya vitrinlerde görmeye ne kadar alışmışızdır değil mi? Aslında o çerçeveleri klasiğin dışına çıkıp tarzınıza göre bir askıya küçük kurdelelerle assanız çok daha sıra dışı bir görünüm oluşacaktır.

  • Eski bir merdivenle zaman yolculuğu;

Duvara asılmış eski bir merdivenin basamakları arasına fotoğraflarınızı yerleştirip fotoğraf çerçevesi olarak kullanmak ortamda çok değişik bir atmosfer yaratacaktır.

  • Cetvele fotoğraf asmak;

Tahta bir T cetveliniz varsa ya da bulma imkanınız varsa üstünü istediğiniz tarzda boyadıktan sonra raptiyelerle fotoğraflarınızı sergileyebilirsiniz.

  • Kapaklardan magnet yapımı;

Yapmak istediğiniz şirin bir magnetse eğer, en beğendiğiniz bebeklik fotoğraflarınızdan birinin kafasını keserek soda, kola veya bira şişelerinin kapaklarının içine yerleştirip arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırın. Magnetiniz hazır oldu bile…

  • Renkli bantlar ile çerçeve;

Odanıza renkli bir duvar ile enerji katmak istiyorsanız bunu fotoğraflarınızın çevresine çerçeve şeklinde yapıştırabileceğiniz renkli bantlarla çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  • Seyahat anıları için harika bir fikir;

Dünyanın çeşitli yerlerini gezip görebilen şanslılardansanız dünya haritasını ya da yurtiçinde gezenlerdenseniz Türkiye haritasını duvarınıza yapıştırdıktan sonra üzerinde gittiğiniz yerleri işaretleyin. Bu yerlerdeki anılarınızın olduğu fotoğrafları istediğiniz renk kartonlara yapıştırıp iğneler sayesinde işaretlediğiniz yerlere asın. Seyahat anılarınız için çok yaratıcı bir fikir değil mi?

  • Dal parçası yeterli;

Fotoğraflarınızı asabilecek bir yer oluşturabilmeniz için sadece bir dal parçası bulmanız bile yeterli olabilir. Dala bağladığınız misina ya da istediğiniz renkte iplere fotoğraflarınızı asabilirsiniz. Fotoğrafların arasına değişik geometrik şekiller ya da istediğiniz tarzda motifler serpiştirerek hareketlendirebilirsiniz.Kelimeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın
Close